TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шок на модната сцена: Алесандро Микеле го напушти Гучи по 20 години

Независен - 24.11.2022

Алесандро Микеле се повлече од функцијата креативен директор на Гучи по речиси осум години на оваа функција, период во кој помогна да се оживее и трансформира богатството на италијанската етикета на висока мода.

Алесандро Микеле ја напушта куќата Gucci

Fashionel - 24.11.2022

Синоќа, модната куќа Gucci објави дека се разделува од Алесандро Микеле, уметничкиот директор кој работеше за брендот повеќе од 7 години. Приказната на Милеке и Gucci започна за време на модната недела есен-зима 2015-2016 година посветена на машката ...

Крај на една ера: По 2 децении во познатиот моден бренд, Алесандро Микеле го напушта „Gucci“

Точка - 24.11.2022

По 7 величествени години на местото креативен директор на брендот „Gucci“, Алесандро Микеле се опрости од оваа улога. Француската групација „Kering“ во чие сопствеништво е италијанската модна куќа го најави неговото заминување во средата.

Шокантен пресврт во Гучи: И покрај огромните успеси, Алесандро Микеле го напушта брендот?

Попара - 24.11.2022

Алесандро Микеле го напушта Гучи по седум години како креативен директор, изјавија анонимни извори за WWD. Портпаролката на матичната компанија на Гучи, Керинг, по повеќекратните медиумски прашања изјави дека „нема коментар“, а официјалното ...