TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снег на Попова Шапка и Ѓавато, магла на Стража

ТВ21 - 20.01.2019

Сите оние кои ќе ги минуваат планинските превои Ѓавато и Стража, треба внимателно да возат. На Ѓавато во моментов има врнежи од снег, и можно е лизгав коловоз. Додека на Стража, пак, има густа магла и видливоста е намалена на само 50 метри.

Намалена видливост поради магла на Стража

24Инфо - 20.01.2019

Намалена видливост на 50 метри поради магла има на планинскиот премин Стража, соопшти ЈП „Македонија пат”. Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка и Ѓавато.

Магла на Стража

Макфакс - 19.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози во западните и југозападните делови од државата. Во останатите делови од државата коловозите се наместа влажни, информираАМСМ.

Магла на Стража, намалена видливост до 50 метри

Локално - 19.01.2019

Поради магла намалена видливост до 50 метри има на планинскиот превој Стража, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија. Во западните и југозападните делови од државата сообраќајот се одвива по влажни коловози, а во останатите делови ...

Снег на Попова Шапка и Ѓавато, магла на Стража

4NEWS - 20.01.2019

Сите оние кои ќе ги минуваат планинските превои Ѓавато и Стража, треба внимателно да возат. На Ѓавато во моментов има врнежи од снег, и можно е лизгав коловоз. Додека на Стража, пак, има густа магла и видливоста е намалена на само 50 метри.

Намалена видливост поради магла на Стража

А1 On - 20.01.2019

Намалена видливост на 50 метри поради магла има на планинскиот премин Стража, соопшти ЈП „Македонија пат“. Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка и Ѓавато.

Возете внимателно: Коловозите се влажни и видливоста е намалена

Курир - 19.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози во западните и југозападните делови од државата. Во останатите делови од државата коловозите се наместа влажни, информираАМСМ.

Магла на Стража, намалена видливост до 50 метри

А1 On - 19.01.2019

Поради магла намалена видливост до 50 метри има на планинскиот превој Стража, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија. Во западните и југозападните делови од државата сообраќајот се одвива по валжни коловози, а во останатите делови ...

Намалена видливост поради магла на Стража

Алфа - 20.01.2019

Намалена видливост на 50 метри поради магла има на планинскиот премин Стража, соопшти ЈП „Македонија пат“. Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка и Ѓавато.

Возете внимателно, намалена видливост на превојот Пресека

ТВ21 - 19.01.2019

АМСМ соопштува и апелира внимателно возење, особено на местата каде што има појава на магла и на патиштата каде што има остатоци од снег. Утринава намалена видливост има на планинскиот превој Пресека.

Магла на Стража, видливост до 50 метри

+инфо - 19.01.2019

Поради магла намалена видливост до 50 метри има на планинскиот превој Стража, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија. Во западните и југозападните делови од државата сообраќајот се одвива по валжни коловози, а во останатите делови ...

Снег и намалена видливост на патиштата - АМСМ информира каде има опасност

Press24 - 20.01.2019

Намалена видливост на 50 метри поради магла има на планинскиот премин Стража, соопшти ЈП „Македонија пат“. Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка и Ѓавато.

Магла на Стража- коловозите влажни

Press24 - 19.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози во западните и југозападните делови од државата. Во останатите делови од државата коловозите се наместа влажни, информираАМСМ.

Магла на Стража, намалена видливост до 50 метри

Сител - 19.01.2019

Поради магла намалена видливост до 50 метри има на планинскиот превој Стража, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија. Во западните и југозападните делови од државата сообраќајот се одвива по валжни коловози, а во останатите делови ...

Внимателно на Стража, има магла

+инфо - 20.01.2019

Намалена видливост на 50 метри поради магла има на планинскиот премин Стража, соопшти ЈП „Македонија пат“. Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка и Ѓавато.

Магла на Стража

Точка - 19.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози во западните и југозападните делови од државата. Во останатите делови од државата коловозите се наместа влажни, информира АМСМ.

Магла на Стража, намалена видливост до 50 метри

Канал5 - 19.01.2019

Поради магла намалена видливост до 50 метри има на планинскиот превој Стража, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија. Во западните и југозападните делови од државата сообраќајот се одвива по валжни коловози, а во останатите делови ...

АМСМ: Снег и намалена видливост на патиштата

Курир - 20.01.2019

Намалена видливост на 50 метри поради магла има на планинскиот премин Стража, соопшти ЈП „Македонија пат“. Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка и Ѓавато.

Магла на Стража, намалена видливост на 50 метри

Макфакс - 20.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка и Ѓавато, а поради појава на магла намалена е видливоста на 50 метри на планинскиот премин Стража.

Магла на Стража, намалена видливост до 50 метри

MTM - 19.01.2019

Поради магла намалена видливост до 50 метри има на планинскиот превој Стража, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија. Во западните и југозападните делови од државата сообраќајот се одвива по валжни коловози, а во останатите делови ...

Намалена видливост поради магла на Стража

Сител - 20.01.2019

Намалена видливост на 50 метри поради магла има на планинскиот премин Стража, соопшти ЈП „Македонија пат“. Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка и Ѓавато.

Магла на Стража, намалена видливост на 50 метри

Centar - 20.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка и Ѓавато, а поради појава на магла намалена е видливоста на 50 метри на планинскиот премин Стража.

Магла на Стража, намалена видливост до 50 метри

Н.Македонија - 19.01.2019

Поради магла намалена видливост до 50 метри има на планинскиот превој Стража, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија. Во западните и југозападните делови од државата сообраќајот се одвива по влажни коловози, а во останатите делови ...

Намалена видливост поради магла на Стража

MTM - 20.01.2019

Намалена видливост на 50 метри поради магла има на планинскиот премин Стража, соопшти ЈП „Македонија пат". Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка и Ѓавато.

Магла на Стража, намалена видливост на 50 метри

Точка - 20.01.2019

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози.

Магла на Стража, намалена видливост до 50 метри

Либертас - 19.01.2019

Поради магла намалена видливост до 50 метри има на планинскиот превој Стража, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија. Во западните и југозападните делови од државата сообраќајот се одвива по валжни коловози, а во останатите делови ...

Намалена видливост поради магла на Стража

Опсервер - 20.01.2019

Намалена видливост на 50 метри поради магла има на планинскиот премин Стража, соопшти ЈП „Македонија пат“. Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка и Ѓавато.

Магла на Стража, намалена видливост до 50 метри

Опсервер - 19.01.2019

Поради магла намалена видливост до 50 метри има на планинскиот превој Стража, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија. Во западните и југозападните делови од државата сообраќајот се одвива по валжни коловози, а во останатите делови ...

Магла и намалена видливост на Стража

Фокус - 20.01.2019

Намалена видливост на 50 метри поради магла има на планинскиот премин Стража, соопшти ЈП „Македонија пат“. Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка и Ѓавато.

Намалена видливост поради магла на Стража

Нетпрес - 20.01.2019

Намалена видливост на 50 метри поради магла има на планинскиот премин Стража, соопшти ЈП „Македонија пат“. Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка и Ѓавато.

Намалена видливост поради магла на Стража

Канал5 - 20.01.2019

Намалена видливост на 50 метри поради магла има на планинскиот премин Стража, соопшти ЈП „Македонија пат". Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка и Ѓавато.