TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сораја, принцезата со тажен поглед и уште потажна судбина

Слободен Печат - 09.08.2020

Жена со смарагдни очи и исклучителна убавина поминала 8 години на тронот на пребогатиот Иран. Од царското семејство била протерана зашто не родила наследник. За жените од конзервативниот арапски свет, приказната за „преубавата принцеза со тажни очи“ ...

Градите веќе не и ги собира ниту во деколтиња- Сораја се појави само по градник на себе, ќе ги триете очите од ...

Курир - 08.08.2020

Познатата српска старлета Сораја Вучелиќ по карантинот во целиот свет реши да ги наполни батериите на одмор во Монако. Таа целиот свој одмор таму ги изненадува и почестува фановите на Инстаграм, а овој пат речиси и ги препоти со својата најнова ...

Сораја не може да си ги прибере градите (фото)

Вечер - 08.08.2020

Една од најпознатите старлети во регионот секогаш мора да биде во центарот на вниманието на јавноста. Додека сите седеа дома за време на карантинот таа ги се фалеше од нејзините патувања прво во Црна Гора па во Франција и Монако, а се пофали и со ...