TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД достигнаа црн рекорд од 500.000 мртви од ковид-19, 100.000 луѓе починале во изминатите 30 дена

Сакам да кажам - 23.02.2021

Американскиот претседател Џо Бајден ѝ се обрати на нацијата откако земјата го помина прагот од 500.000 починати од ковид-19. „Како нација, не смееме да прифатиме вака сурова судбина. Не смееме да останеме неми на тагата“, изјави Бајден Бајден, ...

Бајден ја предводеше комеморацијата на жртвите на ковид-19 во САД

Р.С.Европа

Бајден одржа комеморација за жртвите од короната: Да не гледаме на изгубените животи како на статистика

Локално

Бајден ќе учествува на чествување со палење свеќи за жртвите на ковид-19

Канал5

Бајден ќе одржи свеченост на палење свеќи за жртвите на ковид-19

МКД

Бајден ќе одржи церемонија во спомен на жртвите на пандемијата во САД

24 Вести

Бајден ќе одржи церемонија во спомен на жртвите на пандемијата во САД

24Инфо

MakPress Опсервер Слободен Печат Либертас Денешен Фактор Бизнис Вести Окно

Бајден оддава почит кон жртвите од Ковид-19 со петминутен молк

Бизнис Вести - 23.02.2021

САД се очекува да ја надминат бројката од 500.000 смртни случаи како последица на Ковид-19, повеќе од каде и да било во светот, објави денеска универзитет Џонс Хопкинс. Претседателот Џо Бајден, вечерва, од Белата куќа ќе зборува за изгубените животи ...

Во САД речиси половина милион лица починаа од Ковид-19

Фокус

Со говор и палење свеќи, Бајден вечерва ќе им оддаде почит на речиси половина милион починати од ковид-19

Глас на Америка

Во САД речиси половина милион лица починаа од Ковид-19

Опсервер

Во САД речиси половина милион лица починаа од Ковид-19

iPortal

Во САД речиси половина милион лица починаа од Ковид-19

24Инфо

САД рекордер во светот: Речиси половина милион лица починаа од ковид-19

Слободен Печат

MakPress Независен Курир Слободен Печат 24Инфо Frontline Опсервер Сител