TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Левандовски потврди за понудата на Роналдо и Рамос

SportMedia - 15.03.2019

Роберт Левандовски потврди дека Серхио Рамос и Кристијано Роналдо пред две сезони се обиделе да го убедат да потпише за Реал Мадрид. Уште додека играше за Борусија Дортмунд тој беше на мета на „кралскиот“ тим, челниците на клубот имаа неколку ...

Левандовски потврди: Кои се двете ѕвезди што го наговарале да оди во Реал?

Спортклуб - 15.03.2019

Можниот трансфер на Роберт Левандовски во Реал беше актуелен претходните две години, но не се реализира бидејќи Баерн не сакаше да го продаде. Изгледа дека работите сега се оладени и не ни има можност Полјакот да замине во Мадрид.

Мурињо: Беше тажно да се гледа таков Баерн

Дерби - 15.03.2019

Жозе Мурињо продолжува со своите ангажмани како стручен коментатор, а во последното телевизиско гостување зборуваше за последните натпревари од Лигата на шампионите. Пред реваншите од осминафиналето, Португалецот најави дека Баерн е фаворит во ...

Кај Мурињо на ред дојде Ковач: Тажно е да се гледа овој Баерн

Екипа - 15.03.2019

Жозе Мурињо го критикуваше Сантијаго Солари, Аргентинецот наскоро потоа доби отказ, но „специјалниот“ не ја доби посакуваната работа во Реал Мадрид. Не е преголемо изненадување што сега на листата на критикувани од Мурињо дојде Нико Ковач, со оглед ...

„Парите не победуваат, но Клоп потроши повеќе од 500 милиони евра“

Sport 1 - 15.03.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач, смета дека бундеслигашите мора да ги променат некои работи, ако сакаат да го задржат чекорот од клубовите од Премиерлигата. Борусија Дортмунд, Баерн Минхен и Шалке беа поразени од Тотнем, Ливерпул и Манчестер ...

Ковач му одговори на Левандовски: Нормално е да се разочарани…

Дерби - 15.03.2019

Баерн Минхен доживеа елиминација од Ливерпул во осминафиналето на Лигата на шампионите, а искусниот напаѓач Роберт Левандовски како директен виновник за тоа го обвини тренерот Нико Ковач. Полскиот ас по реваншот на „Алијанц Арена“ јасно посочи дека ...

Левандовски: Роналдо и Рамос ме молеа да дојдам во Реал

Дерби - 15.03.2019

Полскиот ас, Роберт Левандовски веќе подолг временски период е еден од најдобрите светски напаѓачи, но барем засега не успеа да направи трансфер надвор од Германија, првенство кое во настапува скоро една деценија играјќи прво за Борусија Дортмунд и ...

Ковач: Баерн не може да се „носи“ со европската елита

TopSport - 15.03.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач тврди дека неговиот тим едноставно не може финансиски да биде на исто ниво со елитните европски клубови, посебно тие од Премиер лигата, бидејќи сумите кои се инвестираат се огромни.

Ковач одговори на критиките на Левандовски

А1 On - 15.03.2019

Тренерот на Баерн (Минхен), Нико Ковач зеде став во однос на изјавата на Роберт Левандовски по поразот со 1:3 од Ливерпул во Лигата на шампионите во средата. Тогаш напаѓачот објасни дека бил разочаран од дефанзивната тактика на менторот.

Рибери добил понуда од тимот на Чави и Габи?

Спортски - 14.03.2019

Франк Рибери на крајот на оваа сезона ќе го напушти Баерн Минхен. После 12 години 36 годишниот фудбалер ќе го напушти гигантот од Минхен, но искусниот офанзивец нема намера да ја заврши кариерата. Понуди до Рибери пристигнуваат секојдневно.

Левандовски е лут: Игравме премногу дефанзивно

Макфакс - 14.03.2019

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, рекол дека тактиката била погрешна на натпреварот против Ливерпул, поради што Баварците не се пласирале во четврт-финалето во Лигата на шампионите.

Ковач: Баерн не може да парира на европската елита

Макфакс - 15.03.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач, тврди дека неговиот тим едноставно не може финансиски да биде на исто ниво со елитните европски клубови, посебно тие од Премиер лигата, бидејќи сумите што се инвестираат се огромни.

Ковач одговори на критиките на Левандовски

Опсервер - 15.03.2019

Тренерот на Баерн (Минхен), Нико Ковач зеде став во однос на изјавата на Роберт Левандовски по поразот со 1:3 од Ливерпул во Лигата на шампионите во средата. Тогаш напаѓачот објасни дека бил разочаран од дефанзивната тактика на менторот.

Ковач: Ливерпул беше подобар тим и во двата меча

Локално - 14.03.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач, за жал, призна дека Ливерпул бил подобар тим во двата осминафинални натпревари во Лигата на шампионите. Синоќа Баварците изгубија 1:3 дома од тимот од Мерсисајд и на тој начин го завршија своето учество на ...

Левандовски: Не е наш стил да играме дефанзивно

OhridNews - 14.03.2019

Ливерпул го комплетираше англискиот квартет во 1/4 финалето од Лигата на Шампиони елиминирајќи го минхенски Баерн. „Црвените“ од Енфилд го совладаа Баерн Минхен (3-1) и со тој вкупен резултатот обезбедија пласман во ТОП 8, откако првиот меч заврши ...