TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сопругот на шпанската принцеза оди во затвор

Фокус - 13.06.2018

Судот во Палма де Мајорка на сопругот на шпанската принцеза Кристина, Ињаки Урдангарин, му даде рок од пет дена да почне да ја отслужува затворската казна од пет години и десет месеци. Урдангарин, кој со шпанската принцеза Кристина има четири деца, ...

Зетот на шпанскиот Крал оди во затвор

Стандард - 13.06.2018

Шпанските правосудни власти му дадоа 5 дена на зетот на шпанскиот крал Филип Шести да се јави во затворот за издржување на казната од 5 години и 10 месеци, наметната за неколку злосторства, меѓу кои измами и неплаќање на даноци, пренесоа Асошиејтед ...

Мажот на шпанската принцеза за пет дена во затвор

Канал5 - 13.06.2018

Судот во Палма де Мајорка му даде на Ињаки Урдангарин, мажот на шпанската принцеза Кристина, рок од пет дена да почне да ја служи затворската казна од пет години и 10 месеци. Судот пресуди дека Урдангарин е виновен за измама и затајување на данок, ...

Урдангарин ќе оди во затвор, но Барса го задржува неговиот дрес

TopSport - 13.06.2018

Шпанскиот врховен суд го осуди поранешниот ракометар Ињаки Урдангарин на 5 години и 10 месеци затвор за измама, но неговиот поранешен клуб Барселона нема да се откаже од зетот на кралот Фелипе Шести.

Сопругот на шпанската принцеза ќе почне да ја отслужува затворската казна

Локално - 13.06.2018

Судот во Палма де Мајорка на сопругот на шпанската принцеза Кристина, Ињаки Урдангарин, му даде рок од пет дена да почне да ја отслужува затворската казна од пет години и десет месеци. Урдангарин, кој со шпанската принцеза Кристина има четири деца, ...

Сопругот на шпанската принцеза за пет дена оди во затвор

МКД - 13.06.2018

Судот во Палма де Мајорка му даде на Инјаки Урдангарин, сопругот на шпанската принцеза Кристина, рок од пет дена да почне да ја издржва казната затвор од пет години и 10 месеци, пренесе Би-би-си .

Урдангарин ќе оди во затвор, но Барса го задржува неговиот дрес

Макфакс - 13.06.2018

Шпанскиот врховен суд го осуди поранешниот ракометар Ињаки Урдангарин на 5 години и 10 месеци затвор за измама, но неговиот поранешен клуб Барселона нема да се откаже од зетот на кралот Фелипе Шести.

Сопругот на шпанската принцеза ќе оди во затвор на пет години

+инфо - 13.06.2018

Судот во Палма де Мајорка на сопругот на шпанската принцеза Кристина, Ињаки Урдангарин, му даде рок од пет дена да почне да ја отслужува затворската казна од пет години и десет месеци. Урдангарин, кој со шпанската принцеза Кристина има четири деца, ...

Сопругот на шпанската принцеза ќе оди во затвор речиси 6 години

AKO - 14.06.2018

Судот во Палма де Мајорк,а на сопругот на шпанската принцеза Кристина, Ињаки Урдангарин, му даде рок од пет дена да почне да ја отслужува затворската казна од пет години и десет месеци. Судот пресуди дека Урдангарин е виновен за измама и даночно ...

Сопругот на шпанската принцеза оди на отслужување затворска казна

Слободен Печат - 13.06.2018

Судот во Палма де Мајорка на сопругот на шпанската принцеза Кристина, Ињаки Урдангарин, му даде рок од пет дена да почне да ја отслужува затворската казна од пет години и десет месеци. Урдангарин, кој со шпанската принцеза Кристина има четири деца, ...

Сопругот на шпанската принцеза ќе почне да ја отслужува затворската казна

Курир - 14.06.2018

Судот во Палма де Мајорка на сопругот на шпанската принцеза Кристина, Ињаки Урдангарин, му даде рок од пет дена да почне да ја отслужува затворската казна од пет години и десет месеци. Урдангарин, кој со шпанската принцеза Кристина има четири деца, ...