TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсовска: Приватните превозници пет години не пријавиле продажба на билети, а парите завршувале во нечиј џеб

Телма - 24.11.2022

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска со обвинување до приватните превозници дека изминатите 5 години од 2017 година не пријавиле продажба на ниту еден билет, а поминале над 400 илјади километри.

Град Скопје преку јавен повик ќе избира приватни автобуски превозници

Слободен Печат

Како Арсовска ги „извозе“ Скопјани? – Ем без превоз, ем без автобуси, ем плаќаат камата од 350.000 евра

CivilMedia

Јавниот превоз во Скопје вози кон колапс

Алсат-М

Нема решение за приватниот јавен превоз во Скопје

Алсат-М

Со шест автобуси на „прием“ кај Арсовска, договор со приватниците нема на повидок

Слободен Печат

На скопјани им преседна „бесплатниот“ превоз на Данела Арсовска

24Инфо

24 Вести МКД Канал5 Телма Слободен Печат Независен Мета 360 степени

Превозници: Блокади на улиците ако не се исплати долгот

Алсат-М - 24.11.2022

Приватните автобуси од линиите 9, 12, 22, 23 и 45 на „Слобода превоз“ и денеска не сообраќаа. Штрајкот на возачите продолжи во знак на револт за неисплатените долгови од ЈСП. Ленин Јовановски од „Слобода превоз“ рече дека сакаат средба со ...

Јовановски: Ја поддржавме Арсовска, но кога егзистенцијата е во прашање – неблагодарно е да се лепат политички етикети

Локално

Ленин Јовановски: Град Скопје ни испрати инспекции како притисок да се откажеме

Слободен Печат

Слобода превоз: Наместо да ни го плати долгот Град Скопје ни испрати инспекции

24Инфо

„Слобода превоз“: Град Скопје ни испрати инспекции, на тоа гледаме како притисок да се откажеме

MakPress

„Слобода превоз“: Град Скопје ни испрати инспекции, на тоа гледаме како притисок да се откажеме

Република

„Слобода превоз“: Град Скопје ни испрати инспекции, на тоа гледаме како притисок да се откажеме

Опсервер

+инфо Н.Македонија Press24 МКД Lider Денешен

Сакаат да нѐ исфрлат за да склучат договор за дебели провизии со приватна фирма од соседството, велат приватните ...

Сакам да кажам - 23.11.2022

Сакаат да нè исклучат од јавниот превоз за да си склучат договор со приватна компанија и да си поделат дебели провизии, кажаа на денешниот протест пред канцеларијата на градоначалничката Данела Арсоска приватните превозници во Скопје.

Приватните превозници пред Градот Скопје, бараат средба со Арсовска

Сител

Приватните превозници пред Градот Скопје, бараат средба со Арсовска

24 Вести

Муриќ од „Слобода превоз”: Веднаш ако ни пуштат дел од парите, ќе ги вратиме автобусите на линиите

Press24

Приватните превозници пред Градот Скопје бараат средба со Арсовска

24Инфо

Приватните превозници пред Град Скопје, бараат средба со Арсовска

4NEWS

Приватните превозници го блокираа влезот на Град Скопје, бараат средба со Арсовска

Zoom

MakPress Нетпрес ТВ21 +инфо Алсат-М

Приватните превозници пред Град Скопје бараат средба со градоначалничката Арсовска

Сител - 23.11.2022

По вчерашната одлука за штрајк на приватните превозници во градскиот превоз во Скопје, денеска нивни претставници се упатуваат пред Град Скопје со барање за прием од градоначалничката Данела Арсовска.

Активен штрајк во „Слобода превоз“, трет ден како не возат приватните автобуси

Локално

Шутаров: Бесплатниот превоз остана голема лага на Арсовска, а фабриката за автобуси на Мицкоски уште поголема лага

Слободен Печат

Приватните превозници пред Град Скопје бараат средба со Арсовска

Press24

Приватните превозници пред Град Скопје бараат средба со градоначалничката Арсовска

Канал5

Приватните превозници пред канцелариите на Арсовска, најавуваат блокади на неколку сообраќајници во Скопје

Слободен Печат

Приватните превозници пред Град Скопје бараат средба со Арсовска, најавуваат блокади во наредните денови

Курир

MakPress Република 4NEWS Скопје инфо Zoom 24Инфо Нетпрес Во Центар