TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србија остана без уште еден кошаркар за СП, се повреди Милосављевиќ

Gol.mk - 17.08.2019

Кошаркарската селекција на Србија реди победи на пријателските натпревари во пресрет на Светското првенство кое се игра во Кина, но по секој тест-меч остануваат без еден кошаркар. Пред една седмица на дуелот со Литванија се повреди капитенот Милош ...

И Милосављевиќ го пропушта Мундијалот во Кина

Опсервер - 17.08.2019

Откако Милош Теодосиќ се повреди, што го остава надвор од сметките на Саша Ѓорѓевиќ за СП 2019, сега друг српски играч ќе го пропушти Мундијалот. Драган Милосављевиќ претрпе повреда на левото колено што веројатно ќе го извлече од игра долго време.

Проблем за Србија, Милосављевиќ го пропушта СП во Кина

Слободен Печат - 17.08.2019

Српскиот репрезентативец ќе мора да оди на операција на левото колено. Селекцијата на Србија на СП во Кина ќе биде без услугите на искусниот Драган Милосављевиќ кој на натпреварот против Турција на Акрополис Купот, го повреди коленото.

Србите лесно против Турција, но им се повреди Милосављевиќ

Макфакс - 16.08.2019

Србија со 87:72 (25:18, 19:18, 27:18, 16:18) ја совлада Турција на Акропол купот во Атина, еден од последните подготвителни турнири пред Светското првенство во Кина, покажувајќи дека имаат тим кој во одлична форма, но за жал повторно загубија ...

ВИДЕО: Милосављевиќ го пропушта Мундијалот во Кина поради повреда

А1 On - 17.08.2019

Откако Милош Теодосиќ се повреди, што го остава надвор од сметките на Саша Ѓорѓевиќ за СП 2019, сега друг српски играч ќе го пропушти Мундијалот. Драган Милосављевиќ претрпе повреда на левото колено што веројатно ќе го извлече од игра долго време.

Србите ги бијат малери пред СП: По Теодосиќ се повреди и Милосављевиќ (ВИДЕО)

PressingTV - 17.08.2019

Откако Милош Теодосиќ се повреди, што го остава надвор од сметките на Саша Ѓорѓевиќ за СП 2019, сега друг српски играч ќе го пропушти Мундијалот. Драган Милосављевиќ претрпе повреда на левото колено што веројатно ќе го извлече од игра долго време.

И Милосављевиќ го пропушта Мундијалот во Кина

MakPress - 18.08.2019

Откако Милош Теодосиќ се повреди, што го остава надвор од сметките на Саша Ѓорѓевиќ за СП 2019, сега друг српски играч ќе го пропушти Мундијалот. Драган Милосављевиќ претрпе повреда на левото колено што веројатно ќе го извлече од игра долго време.