TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси организирал „тим билдинг“ со скара кај него дома, сега ќе биде казнет

Канал5 - 04.05.2021

Раководството на Шпанската фудбалска лига (ЛФП) најави истрага и можни казни за Лионел Меси и другите играчи на Барселона по собирот деновиве организиран од капитенот на тимот, пишува шпански АБЦ.

Тим билдингот со скара кај Меси донесе проблеми за Барселона

24Фудбал - 04.05.2021

Претстојниов викенд Барселона на домашен терен го игра можеби клучниот меч сезонава во Примера против лидерот Атлетико Мадрид, кој има предност од само два бода во однос на Реал Мадрид и Барселона на четири кола до крајот на сезоната.

Играчите на Барса на забава кај Меси – Ла Лига покрена истрага

SportMedia - 04.05.2021

Шпанската Ла Лига отвори истрага откако фудбалерите на Барселона присуствувале на забава во куќата на Лео Меси. Со тоа го прекршиле протоколот за заштита од Ковид-19 како и забраната за групирање пропишана од епидемиолозите и Властите.

Ла Лига отвори истрага против играчите на Барселона

Спортски - 04.05.2021

Челните луѓе на Ла Лига започнаа истрага против играчите на Барселона за нарушување на протоколите за Ковид 19, пренесуваат шпанските медиуми. Причината е собирањето на фудбалерите во домот на Лео Меси , каде беа прекршени препораките за бројот на ...

Ако Барса победи на четири натпревари во Ла Лига, ќе ја освои титулата

Вечер Прес - 04.05.2021

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта ги сподели своите размислувања за борбата за титулата во Ла Лига, откако каталонскиот клуб ја победи Валенсија (3:2) во 34. коло од шпанскиот шампионат.

Пике: Едноставно е мора да го победиме Атлетико за да бидеме шампиони

Дриблинг - 04.05.2021

Екипата на Барселона заедно со Реал Мадрид и Атлетико е во тесна битка за шампионската титула во Шпанија. На четири кола до крајот, Атлетико е прв со 76 бода, Реал Мадрид и Браселона имаат по 74, Севиља е четврта со 70 бода.

Ла Лига ќе го казни Меси зашто ги викна другарите на гости (ВИДЕО)

Sport 1 - 04.05.2021

Раководството на шпанската Ла Лига отвори истрага и соопшти дека најверојатно ќе го казни Лионел Меси, но и останатите фудбалери на Барселона затоа што организирале забава во вилата на Аргентинецот.

Собирот во домот на Меси ги воодушеви фановите на Барса, но ги разлути шпанските власти (Видео)

Дерби - 04.05.2021

Лионел Меси како капитен на тимот вчера беше домаќин на ручек кој тој го организираше во својот дом, а на кој присуствуваа речиси сите членови од првиот состав на каталонскиот гигант. Во традиционален аргентински стил, Лео ги повикал своите соиграчи ...

(ВИДЕО) Камерите ги уловија што пејат фудбалерите на Барса за време на забавата кај Меси

Спортклуб - 04.05.2021

Фудбалерите на Барселона ја победија Валенсија на гости во неделата (3: 2) и останаа во борба за шпанскиот шампион, а Лионел Меси реши да организира забава со соиграчите пред решавачките натпревари.

ВИДЕО: Меси организирал тим-билдинг пред Валенсија, сега се соочува со можна казна

Дриблинг - 04.05.2021

Барселона ја совлада Валенсија во клучниот натпревар во завршницата од сезоната во Ла Лига и со ова остана во игра за титулата. На големото дерби на 1 мај претходела голема забава во домот на Меси каде биле сите фудбалери од првиот тим заедно со ...

Шпанците се бесни: Казнете го Меси!

Екипа - 04.05.2021

Лионел Меси во текот на вчерашниот ден организираше забава за фудбалерите на Барселона, како еден вид на „тим-билдинг“ за подобрување на атмосферата во тимот пред клучниот дел од сезоната.

Фудбалерите на Барса се собраа кај Меси на скара и славеа: Шампиони, Шампиони…🎥

Спортски - 04.05.2021

Фудбалерите на Барселона во неделата на гости ја победија Валенсија со 3:2 и така останаа во борба за титулата шампион на Шпанија, а Лионел Меси овој викенд одлучи да организира едно дружење со соиграчите.

Ла Лига подготвува казни за Меси и екипата

MTM - 04.05.2021

Надлежните тела на шпанската Ла Лига, најавија ќе спроведат истрага, по повод забавата која во својот дом, за соиграчите ја организирал Лионел Меси. Меси, на скара ги поканил сите соиграчи и нивните сопруги, за да го подигне моралот на екипата пред ...

Ла Лига подготвува казни за Меси и екипата

Точка - 04.05.2021

Надлежните тела на шпанската Ла Лига, најавија ќе спроведат истрага, по повод забавата која во својот дом, за соиграчите ја организирал Лионел Меси. Меси, на скара ги поканил сите соиграчи и нивните сопруги, за да го подигне моралот на екипата пред ...

Ла лига најави истрага за „тим билдинг“ забавата организирана од Меси

OhridNews - 04.05.2021

Надлежните тела на шпанската Ла Лига, најавија дека ќе спроведат истрага, по повод забавата која во својот дом, за соиграчите ја организирал Лионел Меси. Меси, на скара ги поканил сите соиграчи и нивните сопруги, за да го подигне моралот на екипата ...

Меси правел скара за соиграчите, му се заканува казна!

SportMedia - 04.05.2021

Лео Меси, мега – ѕвездата на Барселона и светскиот фудбал се соочува со казна од страна на властите на Шпанија. Имено пред некој ден, со цел да ја подигне атмосферата во тимот на Барса во финишот на сезоната во Ла Лига, во која каталонците се борат ...

Пике: Ќе биде тешко да се освои Ла Лига, но судбината е во наши раце

Опсервер - 04.05.2021

– Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике ги сподели своите размислувања за борбата за шампионската титула во Шпанија. – Игравме добро со Валенсија, на моменти доминиравме. Тоа беше многу потребна победа по поразот од Гранада, што претставуваше шок ...

Пике: Ќе биде тешко да се освои Ла Лига, но судбината е во наши раце

Либертас - 04.05.2021

– Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике ги сподели своите размислувања за борбата за шампионската титула во Шпанија. – Игравме добро со Валенсија, на моменти доминиравме. Тоа беше многу потребна победа по поразот од Гранада, што претставуваше шок ...

Пике: Ќе биде тешко да се освои Ла Лига, но судбината е во наши раце

MakPress - 04.05.2021

Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике ги сподели своите размислувања за борбата за шампионската титула во Шпанија. – Игравме добро со Валенсија, на моменти доминиравме. Тоа беше многу потребна победа по поразот од Гранада, што претставуваше шок за ...

Пике: Ќе биде тешко да се освои Ла Лига, но судбината е во наши раце

Sport M - 04.05.2021

Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике ги сподели своите размислувања за борбата за шампионската титула во Шпанија. – Игравме добро со Валенсија, на моменти доминиравме. Тоа беше многу потребна победа по поразот од Гранада, што претставуваше шок за ...

Фудбалерите на Барса на скара кај Меси: Ги чека казна? (ВИДЕО)

Локално - 04.05.2021

Фудбалерите на Барселона расположени се собраа во куќата на Лионел Меси на скара во понеделникот. Капитенот на тимот организираше заедничка вечер за соиграчите со цел да се поврзат во пресрет на нивните клучни натпревари во мај.