TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поздравување на навивачите носи многу пари во ПСЖ, Нејмар за ова „лапа“ бонус од 375.000 евра месчено!

24Фудбал - 09.11.2018

Медиумите од Франција откриваат детали за етичките бонуси кои ги имаат играчите на ПСЖ, Нејмар ја предводи и оваа листа и му следуваат 375.000 евра месечно доколку се однесува коректно. Благодарејќи на „Фудбал Ликс“, јавноста дознава колку милиони ...

Бизарности во ПСЖ: Нејмар за поздрав со фанови инкасира 375.000 евра

Нова ТВ - 09.11.2018

Нејмар би можел да заработи плус 4,5 милиони евра, покрај основната плата, доколку ги активира сите клаузули од договорот со ПСЖ. Дел од нив се фудбалски, дел, пак, се толку бизарни што предизвикуваат смеење, потсмев, но и бес во јавноста ако се ...

Неверојатни клаузули во договорот на Нејмар (Видео)

Дерби - 09.11.2018

Во јавноста повторно протекоа детали од договорот на бразилската супер ѕвезда, Нејмар кој го има со тимот на Пари Сен Жермен. Имено, во договорот покрај стандардните бонуси се вклучени и три неверојатни клаузули кои доколку Нејмар ги почитува, ...

Нејмар добива пари ако редовно ги поздравува навивачите

TopSport - 09.11.2018

Странските медиуми открија неколку интересни клаузули што се вметнати во договорот на Најмар со ПСЖ. Челниците на францускиот шампион на интересен начин го „дисциплинираат“ Бразилецот. Некои би рекле дека правилата во ПСЖ е чудни, бидејќи другите ...

Нејмар во ПСЖ добива „специјални“ бонуси: По 375.000 евра годишно само за поздрав кон навивачите!

Екипа - 09.11.2018

Додека некои клубови редовно ги казнуваат своите фудбалери за недисциплина или за непочитување на тренерот, во ПСЖ имаат поинакви „методи“ за да ги смират своите ѕвезди. Француските медиуми открија интересни клаузули што ги има Нејмар во договорот ...

Неверојатно: Откриени детали од клаузулата на Нејмар, еве зошто е тој „мирен“ (ВИДЕО)

СуперСпорт - 09.11.2018

Странските медиуми ја открија интересната клаузула која ја има Бразилецот, Нејмар во договорот со ПСЖ. И додека некои други екипи редовно ги казнуваат своите фудбалери за недисциплина или непочитување на тренерот во ПСЖ имаат многу интересен начин ...

Откриени две неверојатни клаузули во договорот на Нејмар (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2018

Во последниот период се појавија многу скандали во европскиот фудбал, а сега на „удар“ е и Нејмар, кој има две неверојатни клаузули во договорот со ПСЖ. Парижаните имаат интересен начин како да ја „смират“ својата ѕвезда, а тоа што го открија ...

Мбапе ги демантира Германците: Данокот сам си го плаќам

Спортски - 09.11.2018

Неодамна во медиумите се појави информација дека Килијан Мбапе се договорил со ПСЖ, да не биде обврзан да плаќа данок, односно тоа да го прави ПСЖ. Германски „Шпигл“ овие денови објави информации поврзани со договорите на фудбалерите, а на „тапет“ ...

Мбапе: Данокот во Франција си го плаќам уредно и сам

Sport 1 - 09.11.2018

Напаѓачот на Пари Сен Жермен неодамна беше означен во светските медиуми како фудбалер кој не го плаќа данокот самостојно. Германскиот неделник „Шпигл“ објавија доверливи документи за трансферот на младиот играч во 2017 година од редовите на Монако, ...

„Немав магичен напиток за Мбапе, но мојот план успеа“

Sport M - 08.11.2018

Долго време, многумина мислат дека фудбалерот на Наполи, Калиду Кулибали во моментов е еден од најдобрите стопери во светот, ако не и најдобриот. Вредноста на Сенегалецот е проценета на речиси 100 милиони евра, а истата може да расте по неговите два ...

Мбапе од ПСЖ побарал плата од 50 милиони и приватен авион

Кајгана - 08.11.2018

Младата француска сензација Килијан Мбапе пристигна во Париз од Монако во август 2017 година како позајмен играч а оваа година тој го официјализираше трансферот во ПСЖ за сума од 180 милиони евра.

Мадридска борба за Единсон Кавани

Екипа - 08.11.2018

Уругвајскиот интернационалец Единсон Кавани најверојатно ќе го напушти Пари Сен Жермен по завршувањето на оваа сезона, а веќе има две понуди од Мадрид. Реал и Атлетико се клубовите кои го посакуваат во своите редови.

Четирите бизарни клаузули на Мбапе

Вечер - 08.11.2018

Германскиот весник “Дер Шпигел”, ги објави четирите клаузули кои Килиан Мбапе заедно со својот татко, побарал да бидат вметнати во договорот кој го има со актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ.

Нејмар добива месечен бонус од 375.000 евра за поздравување на навивачите на ПСЖ!

МКД - 09.11.2018

ПСЖ со многу пари се обидува да ги натера играчите да се однесуваат коректно, на име на етички бонуси, каде еден од условите е поздравување на навивачите, Нејмар добива 375.000 евра месечно.