TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голем годишен хороскоп за Овен, 2024: Година на промени, нови познанства и материјална стабилизација

Еспресо - 11.12.2023

Годината на Дрвениот змеј ќе биде поволна за сите Овни. Но, ова не е причина да се опуштите. Успехот што сте го постигнале мора да се одржи со одреден труд. Чекорите треба да се мерат, не треба да покажува брзање и импулсивност.

Три знаци лудо ќе се вљубат оваа зима и овој пат чувствата ќе им бидат возвратени: Болното минато конечно оди во ...

Вечер Прес - 11.12.2023

Како што паѓаат температурите, многу луѓе посакуваат да имаат со кого да се гушкаат под топло, меко ќебе и да гледаат лоши божиќни филмови на телевизија. Некои сега сонуваат дека љубовта на нивниот живот наеднаш ќе се појави и дека заедно ќе поминат ...

Ретрограден Меркур е пред нас! Овие 4 знаци треба да бидат внимателни бидејќи ги очекува катаклизма на сите полиња!

Во Центар - 10.12.2023

Последниот ретрограден Меркур оваа година ќе им донесе само проблеми на некои хороскопски знаци. Четири знаци ќе бидат силно погодени. Од 13 декември 2023 година до 1 јануари 2024 година, Меркур, планетата на комуникацијата, ќе се движи ретроградно ...

Неделен хороскоп: 11-17 декември

Скопје инфо - 10.12.2023

Што ни носи неделата која е пред нас? Photo by Tamara Bellis on Unsplash ОВЕН Уживајте во авантурата. Во вторник ни доаѓа младата Месечина во Стрелец, која ќе ве инспирира да ги проширите своите хоризонти преку образование и истражување.

Парите пристигнуваат: Хороскопски знаци кои ќе имаат финансиски успех во 2024 година

Слободен Печат - 10.12.2023

Финансискиот хороскоп предвидува голем финансиски успех за припадниците на четири хороскопски знаци во 2024 година, пишува „Сенса“ . Па, каква парична добивка можат да очекуваат тие во годината што следи? Девиците ги очекува успешен период во текот ...

Седум хороскопски знаци кои сакаат луксуз: Mора да живеат на висока нога

Press24 - 10.12.2023

Сите ние понекогаш уживаме да се почестуваме со малку поскап и необичен подарок. Меѓутоа, хороскопските знаци кои го сакаат луксузот едноставно мораат да живеат така – луксузно. Некои луѓе едноставно уживаат во скапите работи, дури и ако немаат ...

ЗАБАВАФинансиски хороскоп за 2024 година: кој хороскопски знак ќе плива во пари, а кој ќе има празни џебови?

Попара - 10.12.2023

Ќе пливате во пари или празни џебови? Видете го финансискиот хороскоп за 2024 година. Зимата традиционално е време на затишје, вклучително и финансиски смиреност. Меѓутоа, кога станува збор за годишниот финансиски хороскоп, следните три месеци ќе ...

Доаѓаат пари за два хороскопски знаци – Дали сте еден од среќниците до Нова Година?

Centar - 10.12.2023

Бик (20 април – 20 мај): Бик, вашата финансиска стабилност ќе забележи поттик овој декември. Без разлика дали тоа е преку неочекуван бонус, успешна инвестиција или голема финансиска среќа, очекувајте дополнителна готовина да ви дојде на патот.

Мајстори за издржливост: Овие 3 хороскопски знаци одлично функционираат под стрес

ТВ21 - 10.12.2023

Во животот на секој поединец, стресот е неизбежен. Сепак, како се справуваме со тоа може да варира во зависност од многу фактори, вклучувајќи ги и нашите хороскопски знаци. Некои хороскопски знаци имаат природна тенденција подобро да се справуваат ...

Љубов под елката: Три хороскопски знаци ќе ја дочекаат судбинската љубов пред Нова година

Еспресо - 10.12.2023

Се ближи Новата година и многумина од нас очекуваат чудо. Но, ѕвездите шепотат дека три знаци од Зодијакот наскоро ќе имаат среќа да ја запознаат вистинската љубов. Пред да пристигне новата година. Кои се овие среќници – прочитајте во продолжение.

Три хороскопски знаци кои имаат најголема имагинација за сексот – тие важат за најмоќни во креветот, а од нив можете да ...

Во Центар - 09.12.2023

Астрологијата открива кој од хороскопските знаци има најголема имагинација во спалната соба. Нивниот интимен живот е на завидно ниво. Никогаш не им недостасува страст, бидејќи не можат да живеат без неа.

Ретрограден Меркур во декември: 4 знаци ќе бидат најмногу погодени до 1 јануари, дали сте меѓу нив?

Убавина и Здравје - 09.12.2023

Со среќа и со лесно… Меркур, планетата на комуникацијата, станува ретроградна кај Јарецот од 13 декември 2023 година до 1 јануари 2024 година, а тоа би можело да ви ги искомплицира плановите за крајот на годината, доколку пришаѓате на овој знак.

Секој хороскопски знак има своја СЛАБОСТ: Јарците ги уништува перфекционизмот, Овенот агресијата, а еве кој се гуши од ...

Попара - 09.12.2023

Секој хороскопски знак има различни особини. Некои се многу комуникативни и отворени, други имаат добра смисла за хумор, трети се тврдоглави и слично. Но, дали знаете дека секој знак има и свои слабости? Дознајте кој хороскопски знак е премногу ...

Ова се хороскопски знаци кои најмалку се радуваат на Новата година

Кумановски м. - 09.12.2023

И додека поголемиот дел од светот со нетрпение го очекува доаѓањето на Новата година, некои луѓе не го делат истиот ентузијазам. Новогодишните прослави често им се стресни, па попрво би ги прескокнале и го дочекуваат јануари опкружени со своите ...

Нема да добиете ништо од нив: Четири хороскопски знаци кои мразат да купуваат новогодишни подароци

Локално - 09.12.2023

Додека празничната сезона за многумина значи радост, сјај и подарување за саканите, некои хороскопски знаци го доживуваат овој период од годината со помал ентузијазам, особено кога е во прашање празничниот шопинг.

Хороскопските знаци кои претерано трошат на божиќни подароци

Локално - 09.12.2023

Божиќ е период на радост, семејни собири и подароци. Во овој посебен период од годината, многумина од нас покажуваат љубов и грижа преку подароци. Но, додека некои со мерка и внимателно пристапуваат кон купувањето подароци, други не се двоумат да ...

Овие три хороскопски знаци се склони да станат претприемачи

Во Центар - 09.12.2023

Според предвидувањата на астролозите, во одреден период следните хороскопски знаци ќе станат успешни Хороскопските знаци имаат свои добри и лоши страни. Денеска ќе ви покажеме три знаци кои имаат супер деловни вештини и се склони да станат ...

Нема да добиете ништо од нив: 4 знаци кои мразат да купуваат новогодишни подароци

ТВ21 - 10.12.2023

Додека празничната сезона за многумина значи радост, сјај и подарување на саканите, некои хороскопски знаци го доживуваат овој период од годината со помал ентузијазам, особено кога е во прашање празничниот шопинг.