TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Власта нема да ја има таа среќа нашите кадри да ја напуштат владата

Локално - 18.02.2020

Ниту техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, ниту дополнителните заменици министри Цветан Трипуновски во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Невенка Стаменковска-Стојковски во Министерството за информатичко ...

Димитров: Ако против Чулев ce вoди „пcиxoлошка вojна“, што да се каже за мojот cлучај?

365 - 18.02.2020

Вecт дека Чулев ќе си даде оставка, па вecт дека сите технички министри и заменици од ВМРО-ДПМНЕ ќе си дадат оставка, па остap демант од Чулев и ВМРО-ДПМНЕ, па инсиcтирање од фyнкционери на СДСМ дека не било лaжнa вecт туку Чулев се премислил и дека ...

Лажна вест е дека ќе поднесам оставка, вели техничкиот министер Чулев

Сакам да кажам - 18.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за САКАМДАКАЖАМ.МК демантира дека сака да поднесе оставка на функцијата. Вечерва низ медиумите се рашири вест дека Чулев од ВМРО-ДПМНЕ, во знак на солидарност со техничката министерка за труд и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Никој од нашите функционери не ја напушта техничката влада

360 степени - 18.02.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ тврди дека ниту еден од функционерите во техничката влада од нејзините редови нема да си даде оставка. Реакциајта следува откако вечерва во медиумите се појавија информации дека министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ...

Чулев: Лажна е веста дека ќе поднесам оставка

Фокус - 18.02.2020

Откако во дел од медиумите се појавија неофицијални информации дека техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев подготвува оставка, тој во изјава за Фокус вели дека тоа се лажни вести. -Fake news е.

Лажната вест дека Чулев ќе поднел оставка е дел од психолошката војна против опозицијата

+инфо - 18.02.2020

Вечерва техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев изјави дека лажна била веста дека утре ќе поднел оставка на својата функција. Извор на Плусинфо од ВМРО-ДПМНЕ потврди дека Чулев останува во влада, наспроти постојаните притисоци на кои е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Лажните вести на СДСМ се доказ дека криминалците се плашат од Чулев

MakPress - 18.02.2020

СДСМ со лажни вести сака да ја сокрие инволвираноста на Заев во РЕКЕТ Лажните вести во врска со оставките на техничките министри на ВМРО-ДПМНЕ кои произлегуваат од кујната на СДСМ се резултат на очај и страв од огромен пораз.

Чулев демантира, имало ли притисок да се предомисли за оставката?!

Либертас - 18.02.2020

Лажна вест е дека ќе поднесам оставка, вели во изјава за порталот „ Локално “ техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев откако „Либертас“ објави дека тој подготвува оставка од техничката влада.

ВМРО ДПМНЕ демантира дека министерот Чулев подготвува оставка

Канал5 - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев не подготвува оставка како што објавуваат дел од медиумите, велат за Канал 5 од ВМРО ДПМНЕ. Од партијата која го предложи Чулев за министер во техничката влада велат дека се работи лажна вест.

Костадинов контра демантот на Чулев: Убеден сум дека неговата оставка не е лaжнa вест

365 - 18.02.2020

Откако порталот „Либертас“ повикувајќи се на свои извори наводно блиcки до Чулев објави дека техничкиот министер за внатрешни работи утре ќе поднел своја оставка, а Чулев експресно и остро демантираше нарекувајќи ја лaжнa вecт, портпаролот на СДСМ ...

СДСМ: И Чулев како извршителот Мицкоски, шири лажни вести и не работи во интерес на граѓаните и државата

Канал5 - 18.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев од ВМРО-ДПМНЕ продолжува да работи по инструкциите на извршителот Христијан Мицкоски, шири лажни вести и работи спротивно на интересите на граѓаните и државата, реагира СДСМ.

Чулев: Лажна вест е дека ќе поднесам оставка

Локално - 18.02.2020

Лажна вест е дека ќе поднесам оставка, вели во изјава за „Локално“ техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев откако неколку портали објавија дека тој подготвувал оставка од техничката влада.

Случај „Јавна соба“: „Телеграм“ не дава информации на МВР за групата

Локално - 18.02.2020

Само две лица ќе бидат опфатени со кривични пријави за групата „Јавна соба“, која на почетокот на годинава ја потресе јавноста. Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев тврди – „Телеграм“ не постапува по нашите барања и одбива било каква ...

Министерот Чулев пишува оставка од техничката влада?!

Либертас - 18.02.2020

Техничкиот министер во МВР, Наќе Чулев, според извори на Либертас, утре најверојатно ќе ја конвертирал неговата оставка во кабинетот на техничкиот премиер Оливер Спасовски. Извори блиски до Чулев велат дека одлуката за оставката веќе била донесена а ...

ВИДЕО: Истрагата за порнографската група „Јавна соба“ во ќорсокак, „Телеграм“ не дава информации за членовите

А1 On - 18.02.2020

Социјалната мрежа „Телеграм“ не дава информации за членовите на порнографската група „Јавна соба“ во која се споделуваа експлицитни видеа и фотографии од македонски девојки, меѓу кои и малолетнички.

Препукувања во МВР: Чулев обвини за набавка на 3.000 чизми со сомнителен квалитет, Петровска го повика на ТВ дуел

ТВ21 - 18.02.2020

Денеска министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на прес-конференција обвини за набавка на 3.000 чизми за полицијата кои не ги исполнуваат критеруимите. На ова реагираше заменик министерот Славјанка Петровска која го повика Чулев на ТВ дуел за ...

Чулев ќе даде оставка од техничката влада?

365 - 18.02.2020

Техничкиот министер во МВР предложен од ВМРО-ДПМНЕ – Наќе Чулев, утре најверојатно ќе поднесе негова оставка во кабинетот на техничкиот премиер Оливер Спасовски, објави „Либертас“ , повикувајќи се на свои извори блиcки до министерот.

Не е само лажна вест, министерот Чулев објаснува зошто почнала хајка против него

Expres - 18.02.2020

Министерот за полиција објаснува штп и зошто денеска започнала хајка против него на повеќе нивоа: “Веројатно денешната прес конференција на која открив незаконски постапки во кои грубо се кршел законот за јавни набавки, како и претходната прес ...

Лажната вест за министерот Чулев преживеа 10 минути (ФОТО)

Expres - 18.02.2020

Десетина минути беа потребни да се види дека провладиниот портал близок на СДСМ Либертас.мк шири лажна вест за министерот за полиција Наќе Чулев. Веднаш по објавувањето на веста на порталот што го води екс главниот уредник на телевизијата 1тв на ...

Чулев демантира дека ќе поднесе оставка

Expres - 18.02.2020

„Се работи за фејк њуз во рамките на психолошките притисоци кои ми се вршат. Јас ќе пријавам и во ЗНМ и во Советот за етика“, изјави Наќе Чулев за „Локално“. Неколку медиуми попладнево споделија инфомација дека тој веќе ја подготвил оставката и дека ...

Чулев во изборен период и без потпис од Петровска назначил началник на СВР Тетово

Локално - 18.02.2020

Противзаконски во изборен период, и без потпис од дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев вчера го назначил Гоце Јанкулоски за началник на СВР Тетово.

Чулев: ПИ-мерките за лица од „Рекет“ се спроведени по налог на ЈО

360 степени - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес-конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ-мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. За тоа дали постојат тонски записи од примената на ПИ-мерките.

Чулев:МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Сител - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев:МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Press24 - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Курир - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

CivilMedia - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет"

Канал5 - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет". – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: Целиот материјал од следењето во „Рекет“ е доставен до ОЈО и во МВР не се чуваат копии

Република - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев:МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Либертас - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Вечер - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: По налог на ЈО се спроведени ПИ-мерките за лица од „Рекет“

+инфо - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

МВР по налог на обвинителството реализирало следење лица од „Рекет“

Нетпрес - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека Министерството по налог на Основното јавно обвинителство релизира Посебни истражни мерки (ПИМ) за лица опфатени со случајот „Рекет“.

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

Опсервер - 18.02.2020

– Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“

PressingTV - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: Прашајте го Спасовски дали постојат тонски снимки од ПИ мерките за Рекет

Денешен - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет”

24Инфо - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет”. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

(ВИДЕО) Чулев: Прашајте го Оливер Спасовски дали има тонски запис од ПИ-мерките за „Рекет“

А1 On - 18.02.2020

Тројца службеници од МВР по налог на Обвинителството ги спровеле посебните истражни мерки за случајот „Рекет“, потврди техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев. На прашањето дали во Министерството има тонски записи од посебните истражни ...

Чулев тврди дека цел материјал од ПИ-мерките за „Рекет“ е предаден во ЈО

Фокус - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

(Видео) Чулев: Спасовски треба да одговори дали има тонски записи од ПИ-мерките за „Рекет“

Макфакс - 18.02.2020

Тројца службеници од МВР по налог на Обвинителството ги спровеле посебните истражни мерки за случајот „Рекет“, потврди техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев. На прашањето дали во Министерството има тонски записи од посебните истражни ...

Чулев: Спасовски треба да одговори дали има тонски записи од ПИ мерките за „Рекет“

Скопје инфо - 18.02.2020

Тројца службеници од МВР по налог на Обвинителството ги спровеле посебните истражни мерки за случајот „Рекет“, потврди техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев. На прашањето дали во Министерството има тонски записи од посебните истражни ...

Чулев: МВР по налог на ЈО реализирало ПИМ за лица од „Рекет“

MakPress - 18.02.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес – конференција потврди дека МВР по налог на ОЈО реализирало ПИ – мерки за лица опфатени со случајот „Рекет“. – Во однос на наведените три лица објавени во јавноста, МВР по налог на ОЈО ги ...

Чулев: За тонски запис од ПИ-мерките за „Рекет“ прашајте го Спасовски

Expres - 18.02.2020

На прашањето дали во Министерството има тонски записи од посебните истражни мерки преземени за случајот „Рекет“, техничкиот министер Наќе Чулев вели дека одговор треба да даде поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, пренесе ...

Скандал: Чулев во изборен период и без потпис од Петровска назначил началник на СВР Тетово

Centar - 18.02.2020

Противзаконски во изборен период, и без потпис од дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев вчера го назначил Гоце Јанкулоски за началник на СВР Тетово.

Чулев: Спасовски нека ви каже дали има тонски запис од ПИ-мерките за „Рекет“

Локално - 18.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев не сакаше да даде одговор на прашањето дали има или не тонски запис од разговорите во ПИ-мерките со кои биле следени обвинетите во „Рекет“, Бојан Јовановски-Боки 13 и Катица Јанева, како и ...

Препукувања во МВР: Чулев обвини за набавка на 3.000 чизми со сомнителен квалитет, Петровска го повика на ТВ дуел

4NEWS - 18.02.2020

Денеска министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на прес-конференција обвини за набавка на 3.000 чизми за полицијата кои не ги исполнуваат критеруимите. На ова реагираше заменик министерот Славјанка Петровска која го повика Чулев на ТВ дуел за ...

СДСМ: И Чулев како извршителот Мицкоски, шири лажни вести и не работи во интерес на граѓаните и државата

Centar - 18.02.2020

-Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев од ВМРО-ДПМНЕ продолжува да работи по инструкциите на извршителот Христијан Мицкоски, шири лажни вести и работи спротивно на интересите на граѓаните и државата, велат од СДСМ.

Чулев: Лажна вест е дека ќе си поднесам оставка

Нетпрес - 18.02.2020

Откако во дел од медиумите се појавија неофицијални информации дека техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев подготвува оставка, тој во изјава за Фокус вели дека тоа се лажни ...

Чулев: Лажна вест е дека ќе си поднесам оставка

Курир - 18.02.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев демантира дека сака да поднесе оставка на функцијата. Тој вели дека станува збор за лажна вест. Вечерва низ медиумите се рашири вест дека Чулев од ВМРО-ДПМНЕ, во знак на солидарност со техничката ...

Лажна вест на владата на Спасовски: Наќе Чулев не си поднесува оставка

Република - 18.02.2020

Вечерва низ медиумите се рашири вест дека министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, во знак на солидарност со техничката министерка за труд и социјални работи Рашела Мизрахи која ја разреши Собранието, се подготвувал самиот да поднесе оставка до ...

Плусинфо: Лажната вест за оставката на Чулев – дел од пропагандната војна на Заев против опозицијата

Expres - 18.02.2020

„Оваа лажна вест е дел од психолошката војна што пропагандата на Зоран Заев ја води против опозицијата“, вели извор од ВМРО-ДОМНЕ за Плусинфо. Лажната вест ја објави порталот Либертас, кој се повика на извори блиски до Чулев и тврдеше дека „одлуката ...