TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работници што протестираат претепани во кинеската фабрика за Ајфон

Глас на Америка - 24.11.2022

ПЕКИНГ (АП) Полицијата ги претепа работниците кои протестираа поради спорот за платите во најголемата фабрика за Ајфон на Епл, чиј нов модел е одложен поради контролите наметнати додека Кина се обидува да го спречи порастот на случаите со ковид-19.

Хаос во Кина: Работниците протестираа, полицијата ги пречека со пендреци

Centar

Полиција тепаше штрајкувачи во најголемата фабрика на светот за iPhone на Foxconn во Кина

Пари

КИНА ГИ ЗАМОЛЧИ РАБОТНИЦИТЕ ВО ЖЕНГЖУ СО ЛОКДАУН? Шест милиони луѓе во градот ќе бидат затворени поради новите случаи

+инфо

Протести во најголемата фабрика за Ајфони во Кина

Р.С.Европа

Работнички демонстрации во „Фокскон“, најголемата фабрика за ајфони во Кина

MakPress

Работнички демонстрации во „Фокскон“, најголемата фабрика за ајфони во Кина

Бизнис Вести

Курир А1 On Опсервер Слободен Печат 24Инфо Телма +инфо Нетпрес

Извинување од „Фокском” до вработените во фабриката за „ајфон” во Кина

24Инфо - 24.11.2022

Компанијата „Фокскон” која е добавувач на производи за „Ејпл” денеска објави соопштение со извинување за настаната „техничка грешка” во нејзините платежни системи, по вчерашните протести на вработените во најголемата фабрика за „ајфон” во кинескиот ...

„Фокскон“ потврди за „насилство“ во неговата фабрика за ајфони во централна Кина

MakPress

„Фокскон” потврди за „насилство” во неговата фабрика за ајфони во централна Кина

24Инфо

„Фокскон“ потврди за „насилство“ во неговата фабрика за ајфони во централна Кина

Опсервер

„Фокскон“ потврди за „насилство“ во неговата фабрика за ајфони во централна Кина

Канал5

(Видео) Мали плати, лоши услови, здрави и заразени заедно – Хаос во фабриката за ајфони во Кина, насилство врз работниците

ММС

Извинување од „Фокском“ до вработените во фабриката за „ајфон“ во Кина

Либертас

MakPress Опсервер Канал5 Во Центар

ЖЕСТОКА ТЕПАЧКА ВО НАЈГОЛЕМАТА ФАБРИКА НА „АЈФОН“ - работниците во Кина се судрија со обезбедувањето (ВИДЕО)

Фактор - 23.11.2022

Протести избија во најголемата фабрика на „Ајфон“ во светот во кинескиот град Женгжу, се вели во видео кое кружи на интернет. Стотици работници извикуваа „дај ни ја платата“, пренесува Ројтерс.

(ВИДЕО) Жестоки протести избија во најголемата фабрика за „ајфон“ во светот

360 степени

ВИДЕО: Протестираат работниците во најголемата светска фабрика на iPhone во Кина

Локално

(Видео) Жестоки протести избија во најголемата фабрика за „ајфони“ во Кина

Макфакс

(Видео) Жестоки протести избија во најголемата фабрика за „ајфони“ во Кина

Точка

Не сакаат карантин: Работници во фабрика за Ајфони се судрија со властите во Кина (ВИДЕО)

Кумановски м.

Жестоки протести во најголемата фабрика за „Iphone“ во светот

Канал5

Centar