TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грковска ги опоменала Груби, Османи и Нуредини за службените возила

Канал5 - 20.03.2023

Морам да признам дека тоа не беше добро прифатено од јавноста. Не сметам дека тоа е начин на кој што функционерите би требало да се однесуваат. Вицепремиерката за борба против корупцијата Славица Грковска изрекла опомени за вицепремиерот и министер ...

Грковска само опоменува министри, за што зема плата од граѓаните?

Алфа - 20.03.2023

До кога граѓаните ќе плаќаат вицепремиер за добро владеење кој нема никакви резултати? Славица Грковска наместо да се бори со криминалот и корупцијата во сопствените редови, постојано се брани со своите скромни надлежности, вперувајќи го прстот во ...

Грковска за користењето на службени возила за партиски цели: Не е во ред да го повторуваат она за кое претходно се ...

360 степени - 20.03.2023

Изречени се опомени и тоа претходно за Артан Груби, а во најновиот случај и за министерот за надворешни работи Бујар Османи и тогаш актуелниот министер за животна средина Насер Нуредини. Не е во ред да се повторува истата работа за која претходно ...

Грковска: Антикорупциска Треба да провери за судирот на интереси со братот на Груби

24 Вести - 20.03.2023

Вицепремиерката за борба против корупцијата Славица Грковска за судирот на интереси за фирмата на братот на вицепремиерот Артан Груби очекува ова прашање да го покрене и испита Антикорупциската комисија бидејќи тоа било во нивна надлежност.

(ВИДЕО) Грковска: Антикорупциска да го провери Груби

Press24 - 20.03.2023

Славица Грковска, заменик на Претседателот на Владата задолжен за политики за добро владеење, денеска изјави дека тоа што Груби си играл игри во својот Кабинет, не било добро прифатено во јавноста, па заради тоа рече за оваа постапка да го провери ...

Грковска: Најслабата алка во справувањето со корупцијата ни е правосудниот систем

MakPress - 20.03.2023

Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудсниот систем, очекувам исчекор од правосудството, а тоа го очекуваат и граѓаните, вели вицепремиерката за политики за добро владеење Славица Грковска.

Грковска за играњето фудбал на Груби: Треба да се има малку повеќе сензибилитет

Фокус - 20.03.2023

Вицепремиерката за борба против корупцијата, Славица Грковска денеска одоварајќи на новинарско прашање рече дека однесувањето на вицепремиерот Артан Груби со играње фудбал во канцеларија не начин на кој функционерите треба да се однесуваат.

Грковска ги опоменала Груби, Османи и Нуредини

Фокус - 20.03.2023

Вицепремиерката за борба против корупцијата, Славица Грковска денеска рече дека врз основа на документација од ДКСК изрекла опомени за Артан Груби, а и за Бујар Османи и Насер Нуредини поради користење службени возила за партиски цели.

Грковска за користењето на службени возила за партиски цели: Не е во ред да се повторува истата работа за која ...

Слободен Печат - 20.03.2023

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска вели дека етичкиот кодекс за користење службени возила за партиска кампања е дециден. Одговарајќи на прашање, таа истакна дека се надева оти деталите ...

Грковска за „фудбалот“ кај Груби: Не е начин на кој функционерите треба да се однесуваат

Локално - 20.03.2023

Тоа не беше добро прифатено од јавноста. Не сметам дека е начин на кој што функционерите треба да се однесуваат, вели вицепремиерката за борба против корупцијата, Славица Грковска за играњето фудбал и кошарка во министерскиот кабинет на Артан Груби ...

Грковска за „кошарката“ кај Груби: Функционерите треба да внимаваат каков впечаток оставаат

Либертас - 20.03.2023

Тоа не беше добро прифатено од јавноста. Не сметам дека е начин на кој што функционерите треба да се однесуваат, вели вицепремиерката за борба против корупцијата, Славица Грковска за играњето фудбал и кошарка во министерскиот кабинет на Артан Груби ...

Грковска за Груби: Не е начин на кој функционерите треба да се однесуваат

Lider - 20.03.2023

Тоа не беше добро прифатено од јавноста. Не сметам дека е начин на кој што функционерите треба да се однесуваат, вели вицепремиерката за борба против корупцијата, Славица Грковска за играњето фудбал и кошарка во министерскиот кабинет на Артан Груби ...

Грковска вели дека Груби не требало да игра фудбал во кабинет

Фактор - 20.03.2023

Славица Грковска, вицепремиерката за добро владеење, рече дека однесувањето на вицепремиерот Артан Груби со играње фудбал во кабинетот не е начин на кој функционерите треба да се однесуваат.

Грковска: Најслабата алка во справувaњето со корупцијата ни е правосудниот систем, очекувам исчекор

Либертас - 20.03.2023

Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудсниот систем, очекувам исчекор од правосудството, а тоа го очекуваат и граѓаните, вели вицепремиерката за политики за добро владеење Славица Грковска.

Грковска: Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудниот систем, очекувам исчекор

Опсервер - 20.03.2023

Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудсниот систем, очекувам исчекор од правосудството, а тоа го очекуваат и граѓаните, вели вицепремиерката за политики за добро владеење Славица Грковска.

Грковска: Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудниот систем

Алсат-М - 20.03.2023

Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудсниот систем, очекувам исчекор од правосудството, а тоа го очекуваат и граѓаните, вели вицепремиерката за политики за добро владеење Славица Грковска.

Грковска: Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудниот систем

Frontline - 20.03.2023

Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудсниот систем, очекувам исчекор од правосудството, а тоа го очекуваат и граѓаните, вели вицепремиерката за политики за добро владеење Славица Грковска.

Грковска: Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудниот систем, очекувам исчекор

Пулс24 - 20.03.2023

Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудсниот систем, очекувам исчекор од правосудството, а тоа го очекуваат и граѓаните, вели вицепремиерката за политики за добро владеење Славица Грковска.

Грковска: Најслабата алка во справувањето со корупцијата ни е правосудниот систем, очекувам исчекор

Независен - 20.03.2023

Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудсниот систем, очекувам исчекор од правосудството, а тоа го очекуваат и граѓаните, вели вицепремиерката за политики за добро владеење Славица Грковска.

Функционерите да бидат внимателни, порача Грковска за „спортувањето“ во кабинетот на Груби

Вечер Прес - 20.03.2023

Однесувањето на вицепремиерот Артан Груби со играње фудбал во канцеларија не начин на кој функционерите треба да се однесуваа, посочи денеска вицепремиерката за борба против корупцијата, Славица Грковска одоварајќи на новинарско прашање.

Грковска: Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудниот систем

CivilMedia - 20.03.2023

Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудсниот систем, очекувам исчекор од правосудството, а тоа го очекуваат и граѓаните, вели вицепремиерката за политики за добро владеење Славица Грковска.

Правосудниот систем е најслабата алка во справувањето со корупцијата, смета Грковаска

Н.Македонија - 20.03.2023

Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудсниот систем, очекувам исчекор од правосудството, а тоа го очекуваат и граѓаните, вели вицепремиерката за политики за добро владеење Славица Грковска.

Грковска: Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудниот систем

Канал5 - 20.03.2023

Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудниот систем, очекувам исчекор. Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудсниот систем, очекувам исчекор од правосудството, а тоа го очекуваат и граѓаните, вели ...

Граѓаните сакаат правда ама правосудството ни е најслаба алка, вели Грковска

МКД - 20.03.2023

„Најслабата алка во справувањето со корупцијата ни е правосудсниот систем, очекувам исчекор од правосудството, а тоа го очекуваат и граѓаните“, вели вицепремиерката за политики за добро владеење Славица Грковска.

Грковска: Антикорупциска треба да провери за судирот на интереси со братот на Груби

Скопје инфо - 20.03.2023

Најслабата алка во справуавњето со корупцијата ни е правосудсниот систем, очекувам исчекор од правосудството, а тоа го очекуваат и граѓаните, вели вицепремиерката за политики за добро владеење Славица Грковска.