TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Погледнете како изгледале маркетите во поранешна Југославија во 70-тите години

Денар - 21.02.2024

На Фејсбук профилот „Реставрација на стари фотографии и видеа“ се појави интересно видео. „Како изгледаа маркетите во поранешна Југославија во 1970 година…“ е описот на видеото на кое е прикажан ентериерот во 70-тите години.

📷 🎥 ВАКА СЕ ПАЗАРУВАШЕ ВО ЈУГОСЛАВИЈА! Сите стокмени, дотерани, расположени

+инфо - 20.02.2024

Ова видео буди носталгија кај многумина кои живееле во тоа време и се потсетуваат на духот на тоа време, кој, за волја на вистината, е далеку поразличен од денешниот. На социјалните мрежи се споделува интересно видео од луѓе кои пазарат во времето ...

[ВИДЕО/ФОТО] Еве како изгледало пазарувањето во Југославија во 70-те: Многумина со носталгија се сеќаваат, но има и ...

Точка - 20.02.2024

На Фејсбук се појави видео кое предизвика носталгија кај многу луѓе кои пораснаа во поранешна Југославија. „Како изгледаа супермаркетите во поранешна Југославија во 1970 година...“, се вели во описот на видеото на кое е прикажан ентериерот на ...