TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шеста „бомба“ на Заев

Телма - 02.03.2015

Премиерот Груевски лично наредувал подигнување милионски кредити од странство за нелогични трошења на реклами и споменици, во услови кога платите на администрацијата и функционирањето на клучните ресори се доведени во прашање.

Заев - Јанкулоска и Ставрески признаваат дека водат забегана политика

Р.С.Европа - 02.03.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска објави нови снимени 11 телефонски разговори меѓу, како што рече, вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. Ние сме лудаци.

Шеста бомба: Ставрески и Јанкулоска со остри критики кон Груевски

Призма - 02.03.2015

„Ние сме лудаци. Ние трошиме на чоколада, а немаме леб дома“, вели во една од 11-те аудио снимки гласот за кој Заев тврди дека е на Ставрески. Изјавата се однесува на градењето нови патеки, аква паркови и споменици, за што министерот заклучува: ...

Заев: Фалсификувана е вистината за економската состојба

Вест - 02.03.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев објави 11 снимки од, според него, прислушувани разговори меѓу министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и министерот за финансии Зоран Ставрески, за кои вели дека го покажуваат хаосот во Буџетот и ...

Шеста „бомба“ на Заев: Ставрески и Јанкулоска - „Ние сме лудаци, трошиме на чоколадо, а немаме леб“

24 Вести - 02.03.2015

Незаконско подигнување милионски кредити од странство, апсурдни буџетски трошења за реклами и споменици, хаос во буџетот и колапс на економијата, ова се само дел од признанијата на првите луѓе на Министерствата за внатрешни работи и финансии ...

Ставрески не поднесе оставка, тврди дека објавените разговори се „креирани“

+инфо - 02.03.2015

Министерот за финансии ,Зоран Ставрески, не поднесува оставка. Тој вечерва закажа прес-конференција во врска со објавените аудио-снимки од неговите разговори со министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, но не поднесе оставка, туку се ...

Шестата бомба на СДСМ за парите

Утрински - 02.03.2015

Oпозицијата објави 11 нови телефонски разговори, за кои тврди дека се меѓу министерот за финансии и првиот човек на МВР Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска објави серија од 11 телефонски разговори, сите, наводно, меѓу вицепремиерот и министер за ...

Јанкуловска и Ставрески: Трошиме на чоколада, а немаме за леб!

Deutsche Welle - 02.03.2015

Новата, шеста по ред „бомба“ на лидерот на опозицискиот СДСМ, Заев открива контроверзни разговори меѓу министрите за финансии и внатрешни работи за тоа како се трошат државните пари Во таканаречената шеста „бомба“ на опозицијата, лидерот на СДСМ ...

ЛИНК ВО ЖИВО од прес конференцијата на Ставрески!

Фактор - 02.03.2015

Најавата за прес конференција на потпретседателот на Владата и министер за финансии Зоран Ставрески доаѓа после објавените аудио разговори од опозицискиот лидер на денешното шесто објавување на таканаречените бомби во кои разговори главни актери ...

Заев: Се надевам дека Груевски нема да режира немири

Телма - 02.03.2015

„Ова е само мал дел од разговорите со Ставрески и Јанкуловска, говорат за хаосот и катастрофалната состојба во Македонија. Ако на Јанкуловска и Ставрески им билко неиздржливо, зошто не си заминале од Владата, дали знале дека ги следат“, рече на ...

Ставрески сега ќе одржи конференција за медиумите

МКД - 02.03.2015

По денешната конференција за медиуми на претседателот на СДСМ, најголем дел од објавените снимки од прислушуваните разговори се однесуваа на ставот на Ставрески за работата на премиерот Никола Груевски.

Јанкуловска до Ставрески: Забегани тоа е точниот термин

Телма - 02.03.2015

Во последниот од деветте разговори кои денеска ги објави СДСМ, Јанкуловска признава дека Груевски бил забеган и со Ставрески констатираат дека вакви задолжувања не постојат во ниту една нормална држава.

Шеста бомба на СДСМ-Заев: “Скандалозни разговори меѓу Јанкуловска и Ставрески за апсурдно и незаконско трошење на ...

Капитал - 02.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес-конференција објави нови детали од шестата политичка „бомба“. Станува збор, како што рече Заев, за телефонски разговори меѓу министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и министерот за финансии ...

Заев објави снимени разговори од Јанкулоска и Ставрески

Телеграф - 02.03.2015

Овие се само мал дел од разговорите меѓу Ставрески и Јанкулоска, има уште многу, рече лидерот на опозицијата На денешната прес конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев објави нови прислушувани материјали со кои тврди дека се открива криминал од ...

Разговор од #бомба6:„Ние сме лудаци, трошиме на чоколадо, а немаме леб“

Нова ТВ - 02.03.2015

Во последниот пакет од три разговори кои лидерот на СДСМ Зоран Заев ги објави денеска се слуша како наводно министерот за финансии Зоран Ставрески и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска ја коментираат економската состојба на земјата и ...

Бомба на СДСМ: Власта признава - трошиме на чоколада, а немаме за леб

Р.С.Европа - 02.03.2015

Според Заев, емитуваните разговори меѓу Ставресвки и Јанкуловска покажуваат дека Груевски издавал наредби да работат противзаконски, за незаконско подигнување милионски кредити од странство, реклами, споменици и уметнички слики, кога биле доведени ...

Заев: Груевски издавал наредби за незаконско работење

Телма - 02.03.2015

„Рековме дека секоја следна информација ќе биде пошокантна од предходната. Зошто Груевски и Мијалков имале потреба да ги прислушуваат нивните сорабиотници. Зошто Јанкуловска и Ставрески се најприслушувани министри“, рече Заев на почетокот на ...

Шеста „бомба“ на Заев: „Ние сме лудаци, трошиме на чоколадо, а немаме леб“

24 Вести - 02.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес-конференција објави нови детали од шестата политичка „бомба“. Станува збор, како што рече Заев, за телефонски разговори меѓу Јанкуловска и Ставревски, во кои главна тема се апсурдното трошење на парите на ...

(#бомба6) Заев: Груевски нарачувал Ставрески да подигне кредит преку ноќ

Нова ТВ - 02.03.2015

За втората снимка која во моментов се објави на Бихаќка, лидерот на СДСМ Заев вели дека вицепремиерот Ставрески среде ноќ примал наредби од Груевски за подигнување на милионски проект. Заев тврди дека Ставрески одбил финансии од ИПАРД програмата, со ...

(ВИДЕО) Скандалозни признанија на Ставрески и Јанкулоска: Груевски е забеган

А1 On - 02.03.2015

„Рековме дека секоја следна информација ќе биде пошокантна од претходната. Денеска ќе слушнете зошто Никола Груевски и Сашо Мијалков имале потреба да ги прислушуваат своите соработници од најтесното опкружување.

Во живо од Владата: Прес-конфренција на Ставревски

Република - 02.03.2015

Во моментов во Владата на Република Македонија е во тек средбата со медиумите на вицепремиерот на Република Македонија Зоран Ставревски и министер за финансии. Пресот може да го следите во живо на овој ...

Шеста „бомба“ на Заев: трошење буџетски пари

Р.С.Европа - 02.03.2015

Заев рече дека со овие разговори се покажува зошто Јанкулоска и Ставрески се најприслушуваните министри од страна на премиерот Никола Груевски и шефот на тајната полиција Сашо Мијалков. Според него, емитуваните разговори покажуваат дека Груевски ...

Ние сме луди!!!

Окно - 02.03.2015

„Ние сме луди, а ова што го правиме е ненормално!!!“ Тврди министерот за финансии во снимките што ги објави Заев! Односно, власта е луда, власта на ВМРО е луда, премиерот е најлуд, а политиките, мотивите и целите, се ненормални! Тоа е ...

Заев: Ниту министрите не се согласуваат со расипништвото на Владата

Н.Македонија - 02.03.2015

Америка да беше немаше да издржи. Нема седница на Влада..., не знам што праиме, ние сме лудаци. Трошиме на чоколадо, а немаме леб, тоа правиме, вели машки глас, што според СДСМ, е на министерот за финансии Зоран Ставрески Опозицискиот СДСМ денеска ...

„Бомба 6“: Полицајците спијат на железни кревети од ЈНА, а пари се фрлаат на милонски споменици и уметнички слики

Фактор - 02.03.2015

На денешната прес конференција шеста по ред на која СДСМ ги објавува таканаречените бомби Заев објави уште еден сет аудио снимки кои според него се противуставни и противзаконски снимања .

(Видео) Интегрално денешната прес-конференција на Зоран Заев

Нова ТВ - 02.03.2015

Денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која тој објави снимени разгвори меѓу министерите Гордана Јанкулоска и Зоран Ставрески во кои тие говорат за одредени непринципиелни и сомнителни постапки на државната и на локалните ...

Шеста „бомба“ на Заев - Празен буџет, а милиони евра за споменици

Р.С.Европа - 02.03.2015

Непродуктивните трошењата за споменици при празна државна каса се тема на денешната прес-конференција на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој објави нови снимени разговори меѓу, како што рече, вицепремиерот Зоран Ставрески и министерката за ...

ТРАНСКРИПТ 11 „Патеки, аква паркови... Горде, ние сме лудаци!“

+инфо - 02.03.2015

Женски глас: Да помине годинава. До година ќе биде подобро. Ама не е подобро. И само ги влечеме опашките. Машки глас: Горде, и да е подобро, ние додаваме, нон-стоп, толку многу трошоци и обврски да не постои нормална земја у светов, Америка да бевме ...

Заев: Ставрески и Јанкулоска за градоначалникот на Битола

Локално - 02.03.2015

Заев објави снимка за која посочи дека е разговор на министерот за финансии Зоран Ставревски и Гордана Јанкулоска за градоначалникот на Битола, Владимир Талески. – Копилево од Битола, ни направи скандал со превознициве.

Зоран Заев денес ја објави и 6-тата "Бомба"

Точка - 02.03.2015

Лидерот на Социјалдемократскиот сојуз во 14:30 минути ја објави и шестата бомба, односно разговори помеѓу министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска и вицепремиерот Зоран Ставрески.

Ставрески: Ние трошиме на чоколада, а немаме за леб! (ВИДЕО)

МКД - 02.03.2015

Во 11-те телефонски разговори помеѓу министрите Зоран Ставрески и Гордана Јанкуловска што ги објави денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев на прес-конференција се гледаат нивните несогласувања со политиката на трошење на премиерот Никола Груевски и со ...

Ставрески најави прес конференција во 18:30

Фактор - 02.03.2015

Зоран Ставрески, Потпретседателот на Владата на Република Македонија најави прес-конференција која е закажана во Владата за 18:30 часот. Темата засега е ...

Лидерот на СДСМ објави нови аудио снимки

МРТ - 02.03.2015

По објавувањето на така наречената „шестта бомба“, лидерот на опозицијата најави дека ќе следува објавување на нови телефонски разговори... Лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави нови аудио снимки.

ЗАЕВ: Ставрески вели дека државата нема за леб, а купува чоколади

Фокус - 02.03.2015

Според Заев на една од снимките Јанкуловска му вели на Ставрески дека Груевски бил забеган. „Минатата недела три насловни имаше дека нема… Според Заев на една од снимките Јанкуловска му вели на Ставрески дека Груевски бил забеган.

ИНТЕГРАЛНО: Разговорите Ставревски-Јанкуловска

Нова ТВ - 02.03.2015

АУДИО од телефонските разговори помеѓу министерката Гордана Јанкулоска и министерот за финансии Зоран Ставрески во кој говорат за буџетскиот и финансиски хаос, објавен денеска од ...

(АУДИО) Јанкулоска: Војнициве спијат на железни кревети, со ќебиња од ЈНА, а Груевски нарачува 100 слики за музеј?!

Бриф - 02.03.2015

На денешната прес конференција на СДСМ на која лидерот на партијата Зоран Заев ја презентираше шестата бомба, слушнавме разговори помеѓу Јанкулоска и Ставрески поврзани со трошењето на буџетските средства по нарачка на Никола Груевски.

Ставрески: Талески е криминалец!

Фокус - 02.03.2015

Наместо да го покрие криминалот со коруптивен договор од 2010, се жали дека министерството за образование не му дава доволно средства, вели министерот за финансии. Криминалец, неспособен, глумец, приучен, блефер – со вакви епитети, министрите Зоран ...

Јанкулоска: Коце поддржува матни работи!

Фокус - 02.03.2015

Таа ова го вели во муабет со Ставрески, кои ја коментираат поддршката на скопскиот градоначалник Трајановски за битолскиот колега Талески. Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска , во еден од разговорите со министерот за финансии Зоран ...

(ВИДЕО) Заев: Ставрески и Јанкулоска признаваат дека се трошат милионски кредити за луксузи

А1 On - 02.03.2015

Слушнете зошто Никола Груевски и Сашо Мијалков имале потреба да ги сослушуваат своите сработници, зошто Јанкулоска и Ставрески се едни од најприслушуваните. Среде ноќ издавал директиви преку ноќ за незаконско подигнување милионски кредити од ...

Вицепремиерот Зоран Ставревски закажа прес-конфренција

Република - 02.03.2015

Зоран Ставревски, потпретседателот на Владата на Република Македонија закажа прес-конференција во Владата. Почетокот на средбата со новинарите е предвиден за 18:30 ...

Шеста „бомба“ на Заев

Алсат-М - 02.03.2015

Непродуктивните трошењата за споменици при празна државна каса се тема на денешната прес-конференција на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој објави нови снимени разговори меѓу, како што рече, вицепремиерот Зоран Ставрески и министерката за ...

Ставрески до Јанкулоска: Не сум магионичар да најдам пари за се!

Фокус - 02.03.2015

Јанкуловска, пак, во разговорот што го објави Заев, му се жали дека нема пари за полицијата. Не сум магионичар да најдам пари за се, и вели министерот за финансии Зоран Ставрески на колешката Гордана Јанкулоска , спроед разговорот што го објави ...

Прес-конференција на Ставрески во 18:30 часот

Press24 - 02.03.2015

Потпретседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Ставрески ќе одржи прес-конференција. Почетокот на прес-конференцијата, која е закажана во Владата е предвиден за 18:30 ...

ЗАЕВ: Ставрески признава дека буџетот нема пари, а Јанкуловска бара да се скратат платите

Фокус - 02.03.2015

Според презентираното на пресот на СДСМ Јанкуловска вели како само се прават мегаломански работи, и како тоа му го кажале на Миле.… Според презентираното на пресот на СДСМ Јанкуловска вели како само се прават мегаломански работи, и како тоа му го ...

СДСМ објави нова „бомба“: Ставревски признава дека ни Америка не би можела да го издржи трошењето на Груевски

Кирилица - 02.03.2015

Денес на нова прес конференција, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави нови аудио-снимки како дел од кампањата Вистината за Македонија, во која се презентираат криминалите на актуелната влада на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Ставрески вели дека ситуацијата на крајот ќе биде како со Ердоган

Фокус - 02.03.2015

Според Заев, Ставрески и Јанкуловска разговараат и за настаните пред општина Центар кога група граѓани го опседнаа седиштето. Се забележува силна нервоза.… Според Заев, Ставрески и Јанкуловска разговараат и за настаните пред општина Центар кога ...

Ставре и Гоца всушност се најголемите лудаци – ќе ви кажам зошто

Либертас - 02.03.2015

Ставре и Гоца всушност се најголемите лудаци. Ќе ви кажам зошто. Двајцата мразат се што нив не ги става во центарот на вниманието или моќта. Свесни се за лудилото кое го промовираат и за кое се материјални извршители, но и покрај тоа, ладнокрвно ...

АУДИО Ставрески и Јанкулоска разочарани: Груевски забеган, ние сме лудаци!

+инфо - 02.03.2015

Ги објавуваме адуио-снимките од прес-конференцијата на која лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави фрапантни разговори помеѓу министрите Зоран Ставрески и Гордана Јанкуловска. На снимките тие велат дека нивниот шеф е „забеган“.