TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Германија домаќин на конференција за обнова на Украина

Р.С.Европа - 11.06.2024

Во Германија денеска (11 јуни) започна дводневна конференција за плановите за обнова и закрепнување на Украина откако ќе заврши војната предизвикана од руската инвазија која остави големи делови од земјата во урнатини.

Претседателката Сиљановска Давкова се обрати на главниот панел на Конференцијата за обнова на Украина во Берлин

ТВ21 - 11.06.2024

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во Берлин, во рамки на учеството на Конференцијата за обнова на Украина се обрати на главниот панел за шефови на држави и влади на кои говореа и домаќините на конференцијата, германскиот канцелар ...

Сиљановска Давкова се обрати на главниот панел на Конференцијата за обнова на Украина во Берлин

Курир

Сиљановска Давкова од Берлин: Потребен е нов Маршалов план за разрушената Украина

Zoom

Претседателката Сиљановска Давкова се обрати на главниот панел на Конференцијата за обнова на Украина во Берлин

Скопје1

Претседателката Давкова се обрати на главниот панел на Конференцијата за обнова на Украина во Берлин

4NEWS

Сиљановска Давкова: Потребен е нов Маршалов план за разрушената Украина

Локално

Сиљановска Давкова нa Конференција за обнова на Украина во Берлин

Мета

Независен Бизнис Вести

Претседателката Сиљановска Давкова оствари телефонски разговор со претседателот на Хрватска

Канал5 - 10.06.2024

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска оствари телефонски разговор со претседателот на Република Хрватска, Зоран Милановиќ. Во разговорот беше потврдена посветеноста на двете држави за продлабочување на традиционалното партнерство, како ...

Сиљановска Давкова оствари телефонски разговор со хрватскиот претседател Зоран Милановиќ

Курир

Претседателката Сиљановска Давкова оствари телефонски разговор со хрватскиот претседател Зоран Милановиќ

ТВ21

Претседателката Сиљановска Давкова оствари телефонски разговор со хрватскиот претседател Зоран Милановиќ

4NEWS

Сиљановска Давкова оствари телефонски разговор со хрватскиот претседател Зоран Милановиќ: билатералните односи се пријателски, без отворени прашања

Макфакс

Претседателката му се јави на хрватскиот колега: Нашите билатералните односи се пријателски

Press24

Сиљановска Давкова оствари телефонски разговор со хрватскиот претседател Зоран Милановиќ: билатералните односи се пријателски, без отворени прашања

Опсервер

24Инфо МКД Точка Фокус Zoom Centar Вести плус MakPress

Претседателката Сиљановска Давкова ќе учествува на Конференција за обнова на Украина во Берлин

Курир - 10.06.2024

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова, денеска и утре во Берлин, Сојузна Република Германија, ќе учествува на Конференцијата за обнова на Украина, соопшти претседателскиот Кабинет. Претседателката Гордана Сиљановска Давкова, денеска и утре во ...

Претседателката Сиљановска Давкова ќе учествува на Конференција за обнова на Украина во Берлин

А1 On

Претседателката Силјановска е во Берлин на конференција за Украина со Шолц и Зеленски

Lider

Претседателката Сиљановска Давкова ќе учествува на Конференција за обнова на Украина во Берлин

Бизнис Вести

Претседателката Силјановска на конференција за Украина во Берлин

PressingTV

Претседателката Сиљановска Давкова ќе учествува на Конференција за обнова на Украина во Берлин

Независен

Претседателката Сиљановска Давкова ќе учествува на Конференција за обнова на Украина во Берлин

Либертас

Република Сител Слободен Печат Канал5 Frontline Zoom Рацин Gostivarpress.mk

Сиљановска Давкова денес и утре ќе учествува на конференција за обнова на Украина во Берлин

Press24 - 10.06.2024

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денес и утре во Берлин, Сојузна Република Германија ќе учествува на Конференцијата за обнова на Украина. На конференцијата, чии домаќини се германскиот канцелар Олаф Шолц и украинскиот претседател Володимир ...

Претседателката Сиљановска Давкова ќе учествува на Конференција за обнова на Украина во Берлин

Вести плус

Претседателката Сиљановска Давкова ќе учествува на Конференција за обнова на Украина во Берлин

Centar

Претседателката на Македонија патува за Германија на конференција за обнова на Украина

МКД

Сиљановска Давкова ќе учествува на конференција за обнова на Украина во Берлин

MTM

Сиљановска Давкова ќе учествува на Конференција за обнова на Украина во Берлин

24Инфо

Сиљановска Давкова во Берлин: Конференција за иднината на Украина

Скопје инфо

Точка Алсат-М Тера Во Центар