TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Лацио го понижи Милан на „Олимпико“, на Наполи му се насмевнува Скудетото

Слободен Печат - 24.01.2023

Дефинитивно најголем добитник на 19 коло во Серија А е Наполи на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас , на половина од сезоната има 12 бодови предност пред второпласираниот, шампионот од минатата сезона Милан .

Што се случува со Милан? Лацио го растури италијанскиот шампион (Видео)

Дерби - 24.01.2023

Екипата на Лацио славеше неочекувано лесна победа против тимот на Милан кого го растури со високи 4:0 на денешната средба на „Олимпико“. Избраниците на Маурисио Сари ја продолжија лошата серија на Милан кој сега веќе три кола не знае за победа и ...

Лацио го понижи шампионот, тежок пораз за Милан на Олимпико (ВИДЕО)

24Фудбал - 24.01.2023

Лацио со убедливи 4-0 го победи Милан, росонерите одиграа лош меч, а лацијалите ја имаа најдобрата претстава оваа сезона. Дербито меѓу Лацио и Милан заврши со неочекувано убедлива победа за домаќините.

Лацио го уништи Милан во Рим, сега има четири екипи во еден бод! (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.01.2023

Актуелниот шампион на Италија, Милан го претрпе најтешкиот пораз оваа сезона, со 0-4 на гостувањето во Рим, кај Лацио. Уште во четвртата минута, Сергеј Милинковиќ-Савиќ ја најави катастрофата на росонерите, со еден погодок со удар од шеснаесетникот.

Лацио го понижи Милан – четири гола во мрежата на шампионот

TopSport - 24.01.2023

Лацио го пречека актуелниот шампион Милан на „Олимпико“ и се погрижи тимот на Пиоли да го памети Рим. „Лацијалите“ славеа со 4:0 и се искачија на третата позиција на табелата во Серија А со 37 бода.

ВИДЕО: Лацио го распарчи очајниот Милан на „Олимпико“

Gol.mk - 24.01.2023

Екипата на Лацио одигра моќна фудбалска претстава и забележа убедлива победа над Милан (4-0) во меч кој го носеше епитетот дерби, но само на хартија. „Росонерите“ одиграа уште еден ужасен дуел против конкурент од горниот дел на табелата, по оној во ...

Лацио му нанесе катастрофа на Милан на „Олимпико“ (ВИДЕО)

Екипа - 24.01.2023

Милан и дефинитивно немаше добар почеток на 2023 година. Тимот има само една победа на почетокот на јануари против Салернитана, а од тогаш „потоп“. Најпрво реми со Рома, па елиминација од Купот од Торино, па „спас“ кај Лече, и пораз во финалето во ...

Шампионска мизерија – Милан не е ни сенка од ланскиот првак, Лацио го торпедира со 4:0 (Видео)

Спортманија - 24.01.2023

Милан продолжи со катастрофалните настапи и вечерва шампионот на Италија се посрамоти во Рим и загуби со 4:0 од Лацио во дербито на 19. коло во Серија А. Одбраната на титулата сега е само сон за Росонерите, кои имаат 12 бода помалку од лидерот ...

Лацио го “прегази” Милан (ВИДЕО)

Sport M - 24.01.2023

Само неколку дена откако доживеа тежок пораз во битката за трофејот цо Суперкупот од Интер со 3:0, Милан доживеа нов тежок пораз. На гостувањето кај Лацио во Рим убедливо е поразен со 4:0.

Лацио го декласираше Милан

Нетпрес - 24.01.2023

Во последниот натпревар од првата половина на италијанското фудбалско првенство, Лацио на својот „Олимпико“ во Рим го декласираше со 4:0 бранителот на титулата Милан. Мрежата на гостите ја начна Сергеј Милинковиќ-Савиќ уште во 4 минута, а водството ...

Лавовска услуга за Наполи: Лацио го растури Милан со 4:0

Спортклуб - 24.01.2023

Лацио во фантастичен натпревар, успеа да запише голема победа против актуелниот шампион во Серија А, Милан со 4:0. Уште на самиот старт, Лацио беше тимот кој беше поконкретен на терен, па во 4. минута преку Милинковиќ Савиќ поведоа со 1:0.

Лацио го „растури“ Милан и го турна Наполи кон Скудетото (ВИДЕО)

SportMedia - 24.01.2023

Фудбалерите на Лацио го совладаа Милан со 4:0 на „Олимпико“ во дерби натпреварот од 19. коло на италијанската Серија А. Римјаните предводени од капитенот Сергеј Милинковиќ Савиќ вечерва блеснаа, а убедливиот триумф над актуелниот шампион Милан го ...

Лацио го растури Милан на „Олимпико“ (ВИДЕО)

МакФудбал - 24.01.2023

Актуелниот шампион Милан лошо си помина во Рим на гости кај Лацио. Тимот на Стефано Пиоли беше декласиран со 4-0. „Лацијалите“ по ова се искачија на третата позиција со 37 бода, а се радува и Наполи кој сега има двоцифрена предност од 12 бода пред ...

Милан бара крај на лошата серија на „Олимпико“

Gol.mk - 24.01.2023

Серија А дојде на половина пат од шампионската трка и една работа изгледа очигледно. Никој нема да го спречи Наполи на патот кон титулата. Актуелниот шампион и првата закана, Милан заостанува цели 12 бода зад „наполитанците“ и реалноста е дека ...

Лацио му нанесе тежок пораз на Милан на Олимпико (ВИДЕО)

МКД - 24.01.2023

Лацио со убедливи 4-0 го победи Милан, росонерите одиграа лош меч, а лацијалите ја имаа најдобрата претстава оваа сезона. Дербито меѓу Лацио и Милан заврши со неочекувано убедлива победа за домаќините.

Лацио го понижи Милан – четири гола во мрежата на шампионот

Макфакс - 24.01.2023

Лацио го пречека актуелниот шампион Милан на „Олимпико“ и се погрижи тимот на Пиоли да го памети Рим. „Лацијалите“ славеа со 4:0 и се искачија на третата позиција на табелата во Серија А со 37 бода.

Лацио го уништи Милан во Рим, сега има четири екипи во еден бод! (ВИДЕО)

Пулс24 - 24.01.2023

Актуелниот шампион на Италија, Милан го претрпе најтешкиот пораз оваа сезона, со 0-4 на гостувањето во Рим, кај Лацио. Уште во четвртата минута, Сергеј Милинковиќ-Савиќ ја најави катастрофата на росонерите, со еден погодок со удар од шеснаесетникот.

Лацио го понижи Милан – четири гола во мрежата на шампионот

MTM - 25.01.2023

Лацио го пречека актуелниот шампион Милан на „Олимпико“ и се погрижи тимот на Пиоли да го памети Рим. „Лацијалите“ славеа со 4:0 и се искачија на третата позиција на табелата во Серија А со 37 бода.