TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НОВИ АПСЕЊА ВО АРАЧИНОВО И СИНЃЕЛИЌ. Пронајдено автоматско оружје, муниција и кокаин!

Магазин - 13.06.2019

Рано изутрина имало акција за апсење која ја извеле специјалните единици на МВР во Синѓелиќ и околината на Арачиново, дознава Вечер. Во полициската акција која е изведена рано изутрина, упасен е Абдула Садики (на сликата од десно) и уште еден важен ...

ФОТО: Нова полициска акција во Арачиново, паднаа крупни ѕверки

Курир - 12.06.2019

Рано изутрина имало акција за апсење која ја извеле специјалните единици на МВР во Синѓелиќ и околината на Арачиново. Упасен е Абдула Садики (на сликата од десно) уште еден важен член на криминланата група Беланоца, што е продолжение на претходната ...

Во Сингелиќ уапсен уште еден член на бандата Беланоца

24Инфо - 12.06.2019

Полицијата го уапсила Абдула Садики, уште еден важен член на криминалната група Беланоца, што е продолжение на претходната акција пред еден месец во Сингелиќ, дознава вечер . Садики бил уапсен денеска во раните утрински часови во Синѓелиќ и ...

Голема полициска акција во Арачиново - „Падна" криминалец баран долго време

Press24 - 12.06.2019

Рано изутрина имало акција за апсење која ја извеле специјалните единици на МВР во Синѓелиќ и околината на Арачиново, јавува Вечер. Упасен е Абдула Садики викан Дики Беланоца, кој е член на криминалната група Беланоца, што е продолжение на ...

Во Арачино уапсен член на криминалната група Беланоца

Либертас - 12.06.2019

Рано изутрина имало акција за апсење која ја извеле специјалните единици на МВР во Синѓелиќ и околината на Арачиново, јавува Вечер. Упасен е Абдула Садики викан Дики Беланоца, кој е член на криминалната група Беланоца, што е продолжение на ...

Падна уште еден член на криминалната банда Беланоца од Арачиново

+инфо - 12.06.2019

Утринава во акција која ја извеле специјалните единици на МВР во Синѓелиќ и околината на Арачиново уапсен е Абдула Садики викан Дики Беланоца, јавува Вечер. Садики е член на криминалната група Беланоца, што е продолжение на претходната акција.

Голема полициска акција во Арачиново – Уапсен „Дики Беланоца“

1tv - 12.06.2019

Рано изутрина имало акција за апсење која ја извеле специјалните единици на МВР во Синѓелиќ и околината на Арачиново. Упасен е Абдула Садики викан Дики Беланоца, кој е член на криминалната група Беланоца, што е продолжение на претходната акција.

Голема полициска акција во Арачиново – „Падна” криминалец баран долго време

Centar - 12.06.2019

Рано изутрина имало акција за апсење која ја извеле специјалните единици на МВР во Синѓелиќ и околината на Арачиново. Упасен е Абдула Садики викан Дики Беланоца, кој е член на криминалната група Беланоца, што е продолжение на претходната акција.