TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким го зафркна цел свет: И покрај забраните има 300 лимузини поскапи од на Трамп и Путин заедно

Press24 - 23.03.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун и покрај санкциите за Северна Кореја да набавува луксузни возила, го зафркна цел свет со својот возен парк од 300 автомобили. Имено, светските медиуми пишуваат дека Ким и покрај забраните немал проблеми да набави ...

Ким го измамил целиот свет: Неговиот возен парк брои околу 300 луксузни лимузини и поскап е од тие на Путин и Трамп ...

Точка - 23.03.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, и покрај санкциите на ОН кои и забрануваат на Северна Кореја продажба на луксузни производи, очигледно нема проблем да набави екстравагантна колекција од автомобили "Листата од специјално прилагодени оклопни ...

Сандерс: На Трамп му се допаѓа Ким и нема потреба од нови санкции кон Пјонгјанг

Опсервер - 23.03.2019

На американскиот претседател Доналд Трамп му се допаѓа севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и тој смета дека не се потребни дополнителни санкции кон Пјонгјанг, изјави синоќа портпаролката на Белата куќа, Сара Сандерс.

Северна Кореја се повлекува од канцеларијата за врски со Јужна Кореја

МКД - 22.03.2019

Северна Кореја се повлече од меѓукорејската канцеларија за врски отворена минатата година во севернокорејскиот пограничен град Каесонг за да се охрабрат разговорите меѓу двете Кореи, јави Би-би-си .

Министерството ги воведе, Трамп ги укина санкциите кон Северна Кореја

Канал5 - 22.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп ги укина најновите санкции на САД кон Северна Кореја. Претседателот на САД , Доналд Трамп објави денеска дека наредил повлекување на новите санкции кон Северна Кореја , кои неодамна ги воведе Министерството за ...

Личниот фотограф на Ким три секунди му го сокрил лицето: Тоа му била последната грешка, казната дошла експресно

Точка - 22.03.2019

Ким Јонг Ун наводно го обвинил својот личен фотограф поради тоа што му нанел штета на неговото "врховно достоинство" така што го блокирал погледот на него на три секунди. Човекот, кој бил идентификуван само со презимето Ри, бил отпуштен откако се ...

Северна Кореја се повлече од канцеларијата за врски со Јужна Кореја

Опсервер - 22.03.2019

Јужна Кореја денеска соопшти дека Северна Кореја го повлекла својот персонал од меѓукорејската канцеларија за врски во таа земја. Од Министерството за обединување во Сеул соопштија дека Пјонгјанг контактирал со Јужна Кореја во канцеларијата за врски ...

Близок соработник на Ким Џонг-Ун во посета на Москва

MakPress - 22.03.2019

Висок севернокорејски функционер Ким Чанг Сон, кого медиумите го нарекуваат „батлер“ на лидерот Ким Џонг-Ун веќе неколку дена престојува во Москва, соопштиле неименувани извори сугерирајќи дека Ким наскоро би можел да ја посети Русија.

Сандерс: На Трамп му се допаѓа Ким и нема потреба од нови санкции кон Пјонгјанг

1tv - 23.03.2019

На американскиот претседател Доналд Трамп му се допаѓа севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и тој смета дека не се потребни дополнителни санкции кон Пјонгјанг, изјави синоќа портпаролката на Белата куќа, Сара Сандерс.

Северна Кореја се повлече од канцеларијата за врски со Јужна Кореја

1tv - 22.03.2019

Јужна Кореја денеска соопшти дека Северна Кореја го повлекла својот персонал од меѓукорејската канцеларија за врски во таа земја. Од Министерството за обединување во Сеул соопштија дека Пјонгјанг контактирал со Јужна Кореја во канцеларијата за врски ...

На Трамп му се допаѓа Ким и нема потреба од нови санкции кон Пјонгјанг

Фокус - 23.03.2019

На американскиот претседател Доналд Трамп му се допаѓа севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и тој смета дека не се потребни дополнителни санкции кон Пјонгјанг, изјави синоќа портпаролката на Белата куќа, Сара Сандерс.

Северна Кореја се повлече од канцеларијата за врски со Јужна Кореја

Н.Македонија - 22.03.2019

Јужна Кореја денеска соопшти дека Северна Кореја го повлекла својот персонал од меѓукорејската канцеларија за врски во таа земја. Од Министерството за обединување во Сеул соопштија дека Пјонгјанг контактирал со Јужна Кореја во канцеларијата за врски ...

Сандерс: На Трамп му се допаѓа Ким и нема потреба од нови санкции кон Пјонгјанг

А1 On - 23.03.2019

На американскиот претседател Доналд Трамп му се допаѓа севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и тој смета дека не се потребни дополнителни санкции кон Пјонгјанг, изјави синоќа портпаролката на Белата куќа, Сара Сандерс.

Северна Кореја се повлече од канцеларијата за врски со Јужна Кореја

+инфо - 22.03.2019

Јужна Кореја денеска соопшти дека Северна Кореја го повлекла својот персонал од меѓукорејската канцеларија за врски во таа земја. Од Министерството за обединување во Сеул соопштија дека Пјонгјанг контактирал со Јужна Кореја во канцеларијата за врски ...

Сандерс: На Трамп му се допаѓа Ким и нема потреба од нови санкции кон Пјонгјанг

MakPress - 23.03.2019

На американскиот претседател Доналд Трамп му се допаѓа севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и тој смета дека не се потребни дополнителни санкции кон Пјонгјанг, изјави синоќа портпаролката на Белата куќа, Сара Сандерс.

Северна Кореја се повлече од канцеларијата за врски со Јужна Кореја

Нова ТВ - 22.03.2019

Јужна Кореја денеска соопшти дека Северна Кореја го повлекла својот персонал од меѓукорејската канцеларија за врски во таа земја. Од Министерството за обединување во Сеул соопштија дека Пјонгјанг контактирал со Јужна Кореја во канцеларијата за врски ...

Сандерс: На Трамп му се допаѓа Ким и нема потреба од нови санкции кон Пјонгјанг

Либертас - 23.03.2019

На американскиот претседател Доналд Трамп му се допаѓа севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и тој смета дека не се потребни дополнителни санкции кон Пјонгјанг, изјави синоќа портпаролката на Белата куќа, Сара Сандерс.

Северна Кореја се повлече од канцеларијата за врски со Јужна Кореја

А1 On - 22.03.2019

Јужна Кореја денеска соопшти дека Северна Кореја го повлекла својот персонал од меѓукорејската канцеларија за врски во таа земја. Од Министерството за обединување во Сеул соопштија дека Пјонгјанг контактирал со Јужна Кореја во канцеларијата за врски ...

Северна Кореја се повлече од канцеларијата за врски со Јужна Кореја

MakPress - 22.03.2019

Јужна Кореја денеска соопшти дека Северна Кореја го повлекла својот персонал од меѓукорејската канцеларија за врски во таа земја. Од Министерството за обединување во Сеул соопштија дека Пјонгјанг контактирал со Јужна Кореја во канцеларијата за врски ...