TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова е човекот чиј глас го слушавме секој пат кога Стивен Хокинг „зборуваше“ (фото)

Канал5 - 20.03.2018

Иако многумина мислат дека тоа е гласот на познатиот научник, всушност станува збор за говор на човекот кој му го подарил тој глас. Денис Х. Клат е американски компјутерски научник кој на Стивен Хокинг му го дал неговиот вештачки глас во зимата 1987 ...

Го знаете ли човекот од кого Стивен Хокинг го доби гласот?

Телефони.мк - 20.03.2018

Дали досега знаевте дека Стивен Хокинг имал повеќе од 300 снимки од гласот на д-р Денис Клат? Клат е компјутерски научник од Америка, кој на Хокинг му го даде својот глас во зимата, 1987 година.

Последното предупредување на Стивен Хокинг за човештвото

Кафе пауза - 20.03.2018

Стивен Хокинг почина во средата на 14-ти март. Иако тој не е повеќе на овој свет, не треба да го заборавиме знаењето што ни го пренел. И покрај тоа што Хокинг страдал од болест позната како АЛС (болест што го остави парализиран од неговите 20-ти ...

Последното шокантно откритие на Хокинг руши сè што знаеме: Пред смртта открил паралелни универзуми!

Точка - 20.03.2018

Стивен Хокинг, еден од најголемите умови на денешницата, кој починал минатата седмица, во своите последни денови ја завршил теоријата која објаснува дека човештвото може да открие паралелни универзуми.

Десет дена пред смртта, Хокинг откри што би го прашал Њутн

Факултети - 20.03.2018

Десет дена пред смртта на светски познатиот физичар Стивен Хокинг, Нил Деграс Тајсон направи интервју со него. Тоа почнува со некои лесни прашања, како кое е омиленото јадење или кој е омилениот пијалак на Хокинг (острига и пимс).

Стивен Хокинг пред смртта предвидел страшна судбина за човештвото – кажал и кога тоа ќе се случи

Маркукуле - 20.03.2018

Стивен Хокинг во својот последен научен труд пишувал за тоа како научниците би можеле да откријат паралелени универзуми, но и за тоа како токму нашиот би можел да дојде до својот крај. Хокинг сметал дека ако човечкиот вид има какви било шанси да ...

Гејминг новости од минатата недела #69

IT.mk - 19.03.2018

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, шеесет и деветто издание. Минатата недела светот се збогува со брилијантниот Стивен Хокинг.

Како Стивен Хокинг го трансформира човековото гледиште за универзумот

МКД - 19.03.2018

Физичарот Стивен Хокинг го револуционизира начинот на кој научниците размислуваат за тоа како почнал нашиот универзум и како се однесува. Познатиот физичар Стивен Хокинг, кој почина на 14 март на 76-годишна возраст, од многумина ќе биде запаметен ...

Хокинг пред смртта ја завршил „најголемата теорија“?

Кумановски м. - 20.03.2018

loading... Физичарот Стивен Хокинг наводно ја завршил работата на својата „досега најголема теорија“ неколку недели пред да почине, пишуваат британските медиуми. Истражување открива како би реагирало човештвото доколку пристигнат вонземјани Како ...

ОВА Е ВЕЌЕ МОРНИЧАВО: Симпсонови го предвидоа точниот датум на смртта на Стивен Хокинг

Маркукуле - 19.03.2018

Случајно или не, тие предвидоа премногу настани кои се важни за светот. Од претседателствувањето на Трамп, до изведбата на Лејди Гага на “Супер БОл”, идентитетот на добитникот на Нобеловата награда за 2016 година… Но ова веќе станува чудно.

Хокинг пред смртта поднел научен труд за можноста за повеќе универзуми

МКД - 19.03.2018

Познатиот физичар е коавтор на студија за можноста дека универзумот што го знаеме е само еден од многуте. Стивен Хокинг во деновите пред смртта го дал својот последен труд, кој еден ден би можел да доведе до голем чекор напред.

Хокинг ја завршил својата „најголема теорија“ пред да почине?

Кајгана - 19.03.2018

Физичарот Стивен Хокинг наводно ја завршил работата на својата „досега најголема теорија“, неколку дена пред да почине, пишуваат британските медиуми. Како што пренесува британскиот „The Telegraph“, неговите колеги откриле дека последната работа на ...

Хокинг пред смртта открил паралелни универзуми!

Студенти - 20.03.2018

Стивен Хокинг, еден од најголемите умови на денешницата, кој починал минатата седмица, во своите последни денови ја завршил теоријата која објаснува дека човештвото може да открие паралелни универзуми.

Хокинг пред смртта поднел научен труд за можноста за повеќе универзуми

Скопје24 - 19.03.2018

Познатиот физичар е коавтор на студија за можноста дека универзумот што го знаеме е само еден од многуте. Стивен Хокинг во деновите пред смртта го дал својот последен труд, кој еден ден би можел да доведе до голем чекор напред.

Хокинг ја завршил својата „најголема теорија“ пред да почине?

Локално - 19.03.2018

Физичарот Стивен Хокинг наводно ја завршил работата на својата „досега најголема теорија“, неколку дена пред да почине, пишуваат британските медиуми. Како што пренесува британскиот „The Telegraph“, неговите колеги откриле дека последната работа на ...

Шокантно е последното откритие на Хокинг што руши се што знаевме досега: Пред смртта откри паралелни универзуми

Сител - 20.03.2018

Стивен Хокинг, еден од најголемите умови на денешницата, кој почина минатата недела, во своите последни денови заврши теоријата која објаснува како човештвото може да открие паралелни универзуми.

Стивен Хокинг пред смртта открил паралелни универзуми!

USB - 20.03.2018

Еден од најголемите умови на денешницата, кој почина минатата седмица, во своите последни денови ја завршил теоријата која објаснува дека човештвото може да открие паралелни универзуми Неговите колеги откриваат дека завршената академска работа на ...

Пред смртта Хокинг откри паралелни универзуми

Вечер - 20.03.2018

Стивен Хокинг, еден од најголемите умови на денешницата, кој почина минатата недела, во своите последни денови заврши теоријата која објаснува како човештвото може да открие паралелни универзуми.