TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пол Погба по четиригодишната суспензија: „Тажен сум, шокиран и со скршено срце“

Спортклуб - 01.03.2024

Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Французинот Пол Погба изјави дека е „тажен, шокиран и со скршено срце“ по четиригодишната забрана за играње фудбал поради допинг. Погба (30) беше привремено суспендиран лани во септември откако тестот покажа ...

Погба се огласи по казната: Шокиран сум, се што градев во кариерата…

Дерби

Погба: Многу сум тажен, ми одзедоа сѐ што освоив во кариерата

Gol.mk

Погба не ја прифаќа вината: Ќе се жалам на одлуката, одземено ми е сè што градев во кариерата

Спортманија

Погба ќе се жали на одлуката: Ми одзедоа сè што имав изградено во мојата кариера

Слободен Печат

Погба се закани со жалба на казната на Трибуналот: Никогаш свесно не се допингував

Канал5

Погба суспендиран на четири години поради допинг

24Инфо

Екипа Независен Спортски МакФудбал TopSport Спортманија SportSport Локално

Сунес за „пресвртот“ кај Французинот: Кариерата на Погба тргна во погрешен правец по тој момент

Дерби - 01.03.2024

Пол Погба може неславно да ја заврши својата фудбалска кариера, а такво нешто најавува 4-годишната суспензија поради користење допинг. Наместо враќање во дресот на Јувентус по многуте повреди кои го измачуваа, на Французинот сега му останува да чека ...

Сунес за „пресвртот“ кај Французинот: Кариерата на Погба тргна во погрешен правец по тој момент

Точка