TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Торта која не се пече и е готова за само половина час: Со сигурност ќе се вљубите во вкусот на овој десерт

Точка - 20.11.2023

Песок тортата е еден од најпознатите десерти кој се прави без печење. Се подготвува брзо и едноставно, т.е. доволно се само околу 30 минути за да се подготви. Иако се работи за едноставен десерт, на трпезата изгледа навистина раскошно, а неговиот ...

ВИДЕО | Рецепт за јафа обланди, готови за 10 минути

Слободен Печат - 20.11.2023

Конечно започнува едно од најомилените годишни периоди – подготовките за празниците, планирањето на јадењата и колачите кои ќе ги јадеме и подготвуваме во тоа време. Навистина се радуваме на тоа, а вие? – 2 кори од обланда – 150 ореви – 7 лажици лек ...

Нов десерт за 5 минути! Ова е божествен вкус! Се топи во уста! Само јајца и млеко и фил по желба – десерт за 10!

НМД - 20.11.2023

Нов десерт за 5 минути! Ова е божествен вкус! Се топи во уста! Како да подготвите вкусен кремаст десерт за 5 минути? Овој брз и лесен рецепт може да го направи секој дома, дури и ако немате вештини за готвење! Сигурни сме дека целото ваше семејство ...

Ситни колачи за слава готови за 10-на минути: Рецепт за брзи чоколадни бомбици и за посна и за мрсна трпеза

Точка - 20.11.2023

Кога станува збор за десерт на славската трпеза, ситните колачи кои не се печат се задолжителни. Ситните колачи се едни од омилените на трпезата, а за оние кои се подготвуваат за гозба особено се скапоцени затоа што се подготвуваат многу брзо и ...

Совршен колач за само 15 минути

Gotvi.mk - 20.11.2023

Едноставен десерт кој брзо и едноставно се подготвува. Состојки: 150 гр мелени бисквити 80 гр растопен путер 400 гр маскарпоне сирење 400 мл слатка павлака 200 гр шеќер во прав 150 гр растопено чоколадо 30 гр кокос 30 гр листови бадеми Начин на ...

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Колач со грчки јогурт и чоколадо

Pedijatar.mk - 20.11.2023

Засладете се најмекиот колач што досега сте го подготвиле и тоа на едноставен начин. Овој десерт буквално се топи во уста! Потребно: Подготовка: Во сад измешајте ги грчкиот јогурт, шеќер, јајцата и екстрактот од ванила, па изматете со жица за матење.

Тортата без печење готова за само половина час

Курир - 19.11.2023

Оваа торта се состои од три многу вкусни креми кои имаат потполно иста основа. Бидејќи основниот крем е идентичен, она што е различно се состојките што му се додаваат за конечен вкус. Еден крем е со вкус на орев, друг со вкус на кокос, а третиот со ...

Едноставен и евтин колач за 10 минути…десерт за секој ден, многу вкусен!

НМД - 19.11.2023

Едноставен и евтин колач за 10 минути…десерт за секој ден, многу вкусен! Еве што ви е потребно: ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ за калап 25 x 25 см: 200 г кафеав шеќер 1 лажичка цимет 50 мл вода 4 јајца 1 прстофат сол 100 г мелени/ситно сечкани ореви + 16 ...

Рецепт за брз ролат со банани и Нутела, кој им успева на сите

Црнобело - 19.11.2023

Банани и Нутела – постои ли подобра комбинација за вкусен десерт? Овој брз десерт кој се подготвува од лиснато тесто, банани и Нутела им успева буквално на сите. А, ако го подготвите еднаш, ќе го спремате постојано.

Одличен неделен десерт: Тортата без печење готова за само половина час

Press24 - 19.11.2023

Песок тортата е една од најпознатите што се прави без печење. Се подготвува брзо и лесно, т.е. потребни се само околу 30 минути за да се подготви. Иако се работи за едноставна торта, на трпезата изгледа навистина луксузно, а нејзиниот вкус е ...

Нов десерт за 5 минути! Ова е божествен вкус! Се топи во уста! Само јајца и млеко и фил по желба – десерт за 10!

365 - 21.11.2023

Нов десерт за 5 минути! Ова е божествен вкус! Се топи во уста! Како да подготвите вкусен кремаст десерт за 5 минути? Овој брз и лесен рецепт може да го направи секој дома, дури и ако немате вештини за готвење! Сигурни сме дека целото ваше семејство ...