TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Салах: Кога би имал можност би ја избрал титулата во ЛШ пред „Златната копачка“

Gol.mk - 16.04.2018

Најдобриот стрелец и лидерот меѓу фудбалерите кои се борат за „Златната копачка“, Мохамед Салах, изјави дека сака да му помогне на својот Ливерпул да ја освои титулата во Лигата на шампионите (ЛШ) повеќе од било кое друго индивидуално признание.

„Реал Мадрид го сака Салах, сите гледаме колку се лоши Бејл и Бензема!”

24Фудбал - 16.04.2018

Не е прв пат името на Мохамед Салах да се поврзе со трансфер во редовите на Сантијаго Бернабеу, а на ваквите гласини сега се надоврза поранешниот фудбалер Ахмед Мидо Египјанецот има фантастична прва сезона во дресот на Ливерпул, сруши неколку ...

Кога гласањето ќе се претвори во „циркус“: Голот на Роналдо не е прогласен за најубав во 1/4 финалето…

Спортски - 16.04.2018

Верувале или не, ножичките на Кристиано Роналдо не се прогласени за најдобар гол во ¼ финалето од Лигата на шампионите. Најзаслужни за тоа секако се Египќаните и фановите на Мохамед Салах кои успеаа на својот миленик да му го обезбедат првото место.

Мидо има инсајдерски извор за иднината на Салах: Подготвен е за едно ниво погоре

Дерби - 16.04.2018

Мохамед Салах изминатиов викенд стана првиот африкански фудбалер кој постигнал 30 или повеќе голови во една сезона во Премиер лигата, а ваквиот учинок му донесе нова голема популарност меѓу фудбалските експерти, на чии мислења сега се надоврза и ...

ВИДЕО: Сепак од ножичките на Роналдо во 1/4 финалето имало поубав гол во ЛШ

Спортклуб - 16.04.2018

Голот кој го постигна Мохамед Салах против Манчестер Сити во четвртфиналето од ЛШ е избран за најубав гол во оваа фаза од натпреварувањето. Иако многумина беа сигурни дека тоа ќе бидат ножичките на Роналдо против Јувентус во Торино пред повеќе од 2 ...

Ширер нема дилеми: Тој сигурно би го добил мојот глас за играч на годината

Дерби - 16.04.2018

Еден од асовите кој одбележа една ера во англискиот фудбал, Алан Ширер нема дилеми на прашањето за најдобриот играч во Премиер лигата во оваа сезона. Здружението на професионални фудбалери од Англија (PFA) ги избра шесте кандидати кои ќе ја водат ...

Салах: Би се откажал од сите 40 гола – само да ја освоиме Лигата на шампиони

Екипа - 16.04.2018

Мохамед Салах во дресот на Рома важеше за извонреден фудбалер, но по трансферот во Ливерпул египетскиот ас се претвори во „машина за голови“, голгетер од светска класа од кого стравуваат дефанзивците на сите ривали. Тој го постигна својот 40.

Кој е најдобар: Де Брујне или Салах?

Н.Македонија - 16.04.2018

Кевин де Брујне, Лирој Сане и Давид Силва од Манчестер сити, Мохамед Салах од Ливерпул, Хари Кејн од Тотенхем и Давид де Геа од Манчестер јунајтед се шесте кандидати за најдобар фудбалер во сезоната 2017/2018 во Премиер-лигата во изборот на ...

Ги симна од врвот Роналдо и Обамејанг, Салах најбрз играч на ФИФА!

Спортски - 16.04.2018

Мохамед Салах во овој момент е најдобриот стрелец на Премиер лигата и главен кандидат за најдобар за оваа сезона во Англија. Египќанецот оваа сезона беше стрелец на 40 погодоци, а неговите одлични настапи не поминаа незабележано и од страна на ФИФА.

Алан Ширер: Еве зошто Салах, а не Де Бруин

Курир - 16.04.2018

Поранешниот напаѓач Алан Ширер вели дека Мохамед Салах е најдобриот играч во Англија, откако во директен дуел Ливерпул го победи Манчестер Сити во Лигата на шампионите. Ширер пред двомечот на двете екипи во елитното натпреварување рече дека ќе ...

Салах има една голема желба, а тоа не е трофејот во Лигата на шампионите

Sport 1 - 16.04.2018

Најдобриот фудбалер на англискиот великан Ливерпул, Мохамед Салах игра во неверојатна форма сезонава, откако дојде на „Енфилд роуд“, па по 11 години, Ливерпул повторно има шанса да игра финале во Лигата на шампионите.

Салах: Соиграчите ми помагаат да бидам најдобар стрелец во лигата

Точка - 16.04.2018

Мохамед Салах постигна 40 погодоци оваа сезона и моментално е еден од главните кандидати за освојување на Златната топка. „Кога би можел да бирам помеѓу Лигата на шампионите и индивидуалните награди, секако дека би ја избрал Лигата на шампионите.

Салах нема дилеми: Ова е најважно!

Дерби - 16.04.2018

Брзоногиот напаѓач од Египет и член на премиерлигашот Ливерпул, Мохамед Салах игра извонредно во актуелната натпреварувачка кампања и е во игра за сите индивидуални признанија. Тој има постигнато 40 голови во сите натпреварувања, па токму поради тоа ...

Салах: Ја менувам „Златната копачка“ за трофеј во Лига на шампиони

Спортски - 16.04.2018

Мохамед Салах призна дека Лигата на шампиони е примарна цел за него оваа сезона, а освојувањето на „Златната копачка“ го става во втор план. Салах оваа сезона постигна 40 гола и води во трката за „Златната копачка“, но Египќанецот тврди дека ...

Салах: Соиграчи ми помагаат да бидам најдобар стрелец во лигата

Sport M - 16.04.2018

Мохамед Салах постигна 40 гола оваа сезона и во моментов е еден од кандидатите за Златната топка. Салах се прероди по пристигнувањето на Енфилд, а со Ливерпул игра во полуфиналето на Лигата на шампионите (против Рома) и ќе обезбеди пласман во нај ...

Салах: Сакам титула во ЛШ, не сум заинтересиран за другите награди

TopSport - 16.04.2018

Првиот стрелец во Премиер лигата на Англија, Мохамед Салах, рекол дека освојувањето на титулата во Лигата на шампионите му е пред секоја индивидуална награда. Салах во досегашниот тек од сезоната има постигнато 30 гола во Премиер лигата, пет повеќе ...

Салах: Сите 40 гола веднаш ги менувам за трофејот во ЛШ

SportMedia - 16.04.2018

Најдобриот играч на Ливерпул, Мохамед Салах вели дека без воопшто да се двоуми, би се откажал од сите 40 погодоци кои сезонава ги има постигнато, само за да го освои трофејот во Лигата на шампионите.

Салах фокусиран само на ЛШ

А1 On - 16.04.2018

Фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах не е многу оптоварен со освојување на индивидуалната награда „Златна копачка“. Тој доколку може да избира, би се одлучил за трофејот во Лигата на шампионите. – Во прв план ми е Лигата на шампионите.

„Лигата на шампиони е најважна, ништо друго не ме интересира!“

СуперСпорт - 16.04.2018

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах игра одлична сезона, а кажа дека приоритет за него е освојување на трофејот во Лигата на шампиони (ЛШ). Фантастичниот фудбалер од Египет е прв на листата на стрелци во Премиерлигата со 30 голови, но вели дека ...

Салах: Не ми е гајле за головите! Ја сакаме Лигата на шампионите

Локално - 16.04.2018

Мохамед Салах ја смета ЛШ за најважниот предизвик пред Ливерпул и 40-те негови гола во сезоната се во заден план. Египќанецот ја достигна оваа граница со погодок против Борнемут во саботата и води во листата на реализатори за „Златната копачка“, но ...

Според Бугарите, Мохамед Салах е религиозен водач!

Sport 1 - 15.04.2018

Мохамед Салах игра сезона за паметење и сигурно ќе влезе во изборот за најдобар играч на годината. Еѓипќанецот сезонава постигна 40 гола во сите натпреварувања, го однесе Ливерпул до полуфиналето во Лигата на шампионите, а со својата репрезентација ...

Од Египет пристигнува потврда на гласините: Реал Мадрид го сака Мохамед Салах

МКД - 16.04.2018

Поранешниот репрезентативец на Египет, Ахмед Мидо истакна дека Реал Мадрид го посакува Мохамед Салах и вели дека „Кралевите" ќе имаат голема корист од вештините на неговиот сонародник Египјанецот има фантастична прва сезона во дресот на Ливерпул, ...

Ширер нема дилеми: Тој сигурно би го добил мојот глас за играч на годината

Точка - 16.04.2018

Еден од асовите кој одбележа една ера во англискиот фудбал, Алан Ширер нема дилеми на прашањето за најдобриот играч во Премиер лигата во оваа сезона. Здружението на професионални фудбалери од Англија (PFA) ги избра шесте кандидати кои ќе ја водат ...

Салах: Сакам титула во ЛШ, не сум заинтересиран за другите награди

Макфакс - 16.04.2018

Првиот стрелец во Премиер лигата на Англија, Мохамед Салах, рекол дека освојувањето на титулата во Лигата на шампионите му е пред секоја индивидуална награда. Салах во досегашниот тек од сезоната има постигнато 30 гола во Премиер лигата, пет повеќе ...

Салах: Претпочитам трофеј од Лигата на шампионите пред „Златна копачка“

Стандард - 16.04.2018

Мохамед Салах го смета ЛШ за најважниот предизвик пред Ливерпул и 40-те негови гола во сезоната се во заден план. Египќанецот стигна до оваа граница со погодок во голот на Борнемут во саботата и води во листата на реализатори за „Златната копачка“, ...