TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Патрис Евра вели дека Алиоски „заслужува Оскар“

SportMedia - 22.11.2020

Поранешниот бек на Манчестер Јунајтед, Патрис Евра, кој сега работи како експерт за Скај Спорт, вели дека Езџан Алиоски „заслужува Оскар“ за начинот на кој се спушти по ударот со глава на Николас Пепе.

Евра: Дајте му Оскар на Алиоски!

TopSport - 22.11.2020

Легендата на Манчестер јунајтед, Патрис Евра вели дека македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски имал улога достојна за Оскар изнудувајќи го црвениот картон на Никола Пепе на дуелот Лидс-Арсенал, но признава дека Французинот си ја заслужил казната.

Патрис Евра: Дајте му „Оскар“ на Алиоски

Екипа - 22.11.2020

Езгијан Алиоски е во центарот на вниманието на англиската јавност по дуелот меѓу Лидс и Арсенал, на кој македонскиот репрезентативец беше удрен со главата од Николас Пепе, поради што најскапиот фудбалер во историјата на „топчиите“ заработи директен ...

Џака го бранел Алиоски од своите: Не го закачајте мојот брат Албанец! (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.11.2020

Инцидентот помеѓу фудбалерите на Арсенал и Езџан Алиоски по вечерашниот меч против Лидс (0-0) го привлече вниманието и на медиумите од Албанија, кои пишуваат дека во одбрана на македонскиот репрезентативец застанал Гранит Џака и тоа по – албанска ...

Артета: Тоа што го направи Пепе е неприфатливо

24Фудбал - 22.11.2020

Тренерот на Арсенал, Микел Артета е бесен на Никола Пепе кој по намерен удар врз Езгјан Алиоски рано во второто полувреме доби црвен картон. По пет минути игра во второто полувреме Арсенал остана со играч помалку откако Пепе намерно со глава го удри ...

ВИДЕО: Џака го бранеше Алиоски од нападите на неговите соиграчи

Gol.mk - 22.11.2020

Езџан Алиоски го навлече гневот на фудбалерите на Арсенал , бидејќи беше човекот кој го испровоцира Николас Пепе да заработи црвен картон. Гостинскиот фудбалер со глава „удри“ по македонскиот репрезентативец.

ВИДЕО: Што му претходеше на инцидентот меѓу Алиоски и Пепе, ова се клучните моменти

Дриблинг - 22.11.2020

Николас Пепе од Арсенал заработи црвен картон по дуелот со Езџан Алиоски, инцидентот се случи на средбата од Премиер лигата меѓу Лидс и Арсенал. Пепе со глава го удри македонскиот репрезентативец заработи црвен картон, на инцидентот му преходеа ...

Алиоски за малку ќе настрадаше од Тирни, го бранеше Гранит Џака

TopSport - 22.11.2020

Киеран Тирни сакаше да влезе во физичка пресметка со Езѓан Алиоски по 0:0 ремито на Арсенал со Лидс јунајтед, и само реакцијата на Гранит Џака спречи поголем инцидент на „Еланд роуд“. Тирни сметаше дека Алиоски претерал со реакцијата откако Никола ...

Евра: Македонецот Алиоски заслужи „Оскар“!

Sport 1 - 22.11.2020

Ударот на фудбалерот на Арсенал, Николас Пепи, врз македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски, за кој доби директен црвен картон на мечот против Лидс, беше искоментиран и од поранешниот француски репрезентативец, Патрис Евра на телевизијата „Скај ...

Артета за црвениот кратон на Пепе: Не изневери

SportMedia - 22.11.2020

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета остро зборуваше за црвениот кратон на крилото на „топчиите“, Николас Пепе на натпреварот од 9. коло во Премиер лигата против Лидс (0:0). „Освоивме бод. Никогаш нема да бидам задоволен со реми, но со оглед на ...

Евра: Алиоски заслужи „Оскар“, но Пепе не смее да се жали

Дерби - 22.11.2020

Патрис Евра повторно се издвои со својот коментар за црвениот картон на Николас Пепе, гостувајќи во студиото на „Скај Спортс“. Лидс и Арсенал одиграа без голови, а во вториот дел Арсенал остана со фудбалер помалку откако Пепе го удри со глава ...

Тирни после натпреварот сакаше да се тепа со Алиоски 🎥

Спортски - 22.11.2020

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски имаше бурен натпревар против Арсенал. Прво Алиоски во текот на натпреварот испровоцира црвен картон за Николас Пепе , а после натпреварот Киеран Тирни сакаше физички да пресмета со нашиот Џани.

„Топчијата“ Тирни сакаше да го тепа нашиот Алиоски по ремито со Лидс (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.11.2020

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езгјан Алиоски беше во центарот на вниманието на вечерашниот дуел на неговиот Лидс против Арсенал (0-0), откако прво беше удрен од Пепе, кој за тоа доби црвен картон, за потоа да го повреди Сака, а на крајот да ...

ВИДЕО: Тирни се обиде да се пресмета со Алиоски, спречен инцидент по мечот Лидс-Арсенал

Дриблинг - 22.11.2020

Натпреварот меѓу Лидс и Арсенал заврши без голови, н одонесе два инцидента во кои во главната улога беше македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски. Алиоски прво доби удар со глава од од Николас Пепе кој заработи црвен картон, по мечот Киран Тирни ...

Тирни сакаше физички да се пресмета со Алиоски, соиграчите го смируваа (ВИДЕО)

МКД - 22.11.2020

Киран Тирни сакаше да се тепа со Езгјан Алиоски по последниот судиски свиреж, но неговите соиграчи го смируваа и вербалниот инцидент не прерасна во физичка пресметка. Лидс и Арсенал одиграа без голови 0-0, во центарот на вниманието беше македонскиот ...

Тирни сакаше да се пресмета со Алиоски по ремито на Лидс и Арсенал (Видео)

Дерби - 22.11.2020

Лидс Јунајтед и Арсенал одиграа натпревар во кој немаше погодок, а беше одбележан и со црвениот картон на Николас Пепе. Домаќините имаа повеќе шанси за постигнување гол, но не успеаја во тоа ниту со играч повеќе на теренот, а инцидентот кој го ...

Лидс – Арсенал 0-0, ВАР – Арсенал 2-0

Спортманија - 22.11.2020

Две ситуации кои се прегледуваа на ВАР беа во полза на Лидс, дали Арсенал беше оштетен и требаше да добие пенал? Лидс и Арсенал одиграа без голови, а домашните треба да бидат понезадоволни од овој исход, бидејќи пропуштија неколку зрели прилики, а и ...

Џани нападнат по мечот со Арсенал, Џака се вмеша да го одбрани (ВИДЕО)

Екипа - 22.11.2020

Езгјан Алиоски беше во прв план на мечот меѓу Лидс и Арсенал кој заврши без победник 0-0. Прво македонскиот интеранционалец по едно кошкање доби удар од Николас Пепе, по што Французинот доби директен црвен картон, а нервозата кај топчиите беше ...

Лидс не знаеше како да го победи Арсенал

Sport M - 22.11.2020

Лидс Јунајтед и Арсенал одиграа одличен натпревар во 9. коло од Премиер лигата. Натпреварот заврши без голови, но и без победник. Сепак, беа видени голем број на шанси, особено пред голот на Арсенал.

ВИДЕО: Алиоски го „насамари“ Пепе, гредата и стативата го спасуваа Арсенал од пораз во Лидс

Gol.mk - 22.11.2020

Екипата на Лидс Јунајтед впишаа голем бод на своето конто во Премиер лигата, откако во рамки од 9. коло на англиската елита на свој терен одигра 0-0 против фаворизираниот тим на Арсенал. Дербито на „Еланд Роуд“ не донесе така атрактивен и возбудлив ...

Алиоски изнуди црвен картон од Пепе, Лидс и Арсенал одиграа без голови (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.11.2020

Арсенал речиси цело второ полувреме играше со фудбалер помалку благодарение на Езгјан Алиоски, но Лидс немаше среќа да ги освои трите бода, конструкцијата од голот на Лено три пати се тресеше.

По мечот Тирни сакаше да се тепа со Алиоски, соиграчите го смируваа (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.11.2020

По крајот на мечот Киран Тирни и Езгјан Алиоски разменија неколку зборови, фудбалерот на Арсенал имаше желба и за физичка пресметка со Македонецот, но неговите соиграчи не дозволија инцидентот да биде поголем.

Алиоски изнуди црвен картон, Лидс не го казни Арсенал – пречката и дирекот ги спасија „топчиите“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.11.2020

Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски го одигра целиот меч против Арсенал вечерва на „Иланд роуд“ и изнуди црвен картон за „топчијата“ Николас Пепе, но повеќе од пола час со играч повеќе Лидс не го искористи за да победи, а Арсенал среќно се ...

ВИДЕО: Еве што се случуваше пред инцидентот меѓу Пепе и Алиоски

Gol.mk - 22.11.2020

Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски беше вмешан во инцидентот по кој Николас Пепе заработи црвен картон. Скапото засилување на Арсенал влезе во конфликт со дефанзивецот на Лидс Јунајтед и на крај го удри со глава.

Алиоски „изнуди“ црвен за Пепе, но Лидс не ги „скршија“ Арсенал

TopSport - 22.11.2020

Лидс јунајтед и Арсенал одиграа реми без голови на „Еланд роуд“ во битка на два клуба кои се на средината на табелата во Премиер лигата, во меч кој беше одбележан од црвениот картон на Никола Пепе за ударот со глава над македонскиот репрезентативец, ...

Алиоски изнуди исклучување на Пепе, судијата поверува дека Џани е удрен со глава (Видео)

Спортманија - 22.11.2020

Скапото засилување на Арсенал влезе во филм дека е Зидан, а Алиоски му се виде како Матераци. Доколку Лидс победи против Арсенал, а во моментов резултатот е 0-0, огромна заслуга за триумфот ќе има нашиот репрезентативец Езџан Алиоски.

Лидс освои бод против Арсенал и ја прекина серијата од два порази

SportMedia - 22.11.2020

Екипата на Лидс јунајтед освои бод во дуелот со Арсенал на својот „Еланд роуд“ во 9.коло на најсилната англиска лига и со тоа ја прекина мини-серијата од два убедливи порази во претходните две кола во Премиер лигата.

ВИДЕО: Голем инцидент меѓу Алиоски и Пепе, Лидс и Арсенал одиграа без голови

Дриблинг - 22.11.2020

Лидс Јунајтед и Арсенал одиграа без голови, средба од 9 коло во Премиер лигата, Алиоски го одигра целиот натпревар учествуваше во инцидентот со Пепе по кој најскапиот играч на „топџиите“ доби црвен картон.

(ВИДЕО) Џани го намести Пепе како бавча!

Спортклуб - 22.11.2020

Од 52. минута, Арсенал игра со фудбалер помалку на гостувањето кај Лидс поради глупоста на Никола Пепе, но и поради умешноста на македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Популарниот Џани тотално го намести фудбалерот од Брегот на Слоновата Коска ...

Алиоски со главна улога во ремито на Лидс со Арсенал (ВИДЕО)

Екипа - 22.11.2020

Езгјан Алиоски беше во главна улога во ремито без голови на неговиот Лидс против Арсенал во 9. коло во англиската Премиер-лига. Македонскиот репрезентативец по мало кошкање доби удар во лицето од Николас Пепе, по што Французинот доби директен црвен ...

Пепе без причина го удри Алиоски со глава и доби црвен картон (ВИДЕО)

Sport M - 22.11.2020

Гостите останаа со играч помалку, откако Пепе доби директен црвен картон во 52. минута по неверојатна глупост. Имено, тој без причина стигна до Алиоски, и го удри во главата, а по консултација со ВАР, Тејлор му покажа директен црвен ...

Пепе со глава го удри Алиоски, па си доби црвен картон (видео)

SportMedia - 22.11.2020

На „Еланд роуд“ играат Лидс и Арсенал и резултатот до 50. минута е 0:0. Точно во таа минута се случи инцидент на теренот. Се спречкаа Никола Пепе, напаѓачот на Арсенал и македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски.

ВИДЕО: Инцидент на дербито, Алоиски изнуди црвен картон, доби удар во глава од најскапиот играч на Арсенал

Дриблинг - 22.11.2020

Езџан Алиоски од првата минута игра за Лидс против Арсенал, учествуваше во дуел по кој Николас Пепе доби црвен картон откако го удри македонскиот репрезентативец со глава. Главниот судија по прегледувањето на снимката, процени дека со потегот кој го ...

Пепе со глава го удри Алиоски: Арсенал заслужи дебакл со „мртва“ игра, но му зеде бод на Лидс

Локално - 22.11.2020

Арсенал играше без енергија и напаѓачки набој и продолжи по системот „топло-ладно“ во Премиер лигата, во кој го победи Манчестер Јунајтед, но потоа одиграа многу лошо против, на хартија, послаб тим.

Алиоски изнуди црвен картон: Пепе го удри во стил на Зидан (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.11.2020

Македонскиот репрезентативец Азџјан Алиоски вечерва изнуди црвен картон на пресметката на неговиот Лидс со Арсенал, откако Николас Пепе без топка го удри и го патосира на земја. Пепе, скапото засилување на „топчиите“ во стил на Зинедин Зидан од ...

Алиоски изнуди црвен картон, Пепе го удри Македонецот во лице (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.11.2020

„Топчиите“ останаа со играч помалку на гостувањето кај Лидс, а токму нашиот репрезентативец се погрижи за тоа, помогна и ВАР технологијата. Нашиот репрезентативец Езгјан Алиоски се најде во почетниот состав на Лидс за денешната пресметка со Арсенал ...

Пепе му „удри глава“ на Алиоски, па заработи црвен картон (Видео)

Дерби - 22.11.2020

Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски имаше дуел со Николас Пепе на средбата меѓу Лидс Јунајтед и Арсенал, а по истиот гостите од Лондон останаа со фудбалер помалку. Алиоски беше задолжен за чување на Пепе, имаше повеќе дуели со овој фудбалер, ...

Интернетот полуде – Алиоски е македонскиот Матераци, Пепе како Зидан (ФОТО)

Екипа - 22.11.2020

Фудбалерот на Арсенал, Николас Пепе поради удар со глава врз нашиот репрезентативец Езгјан Алиоски доби директен црвен картон на мечот на топчиите против Лидс Јунајтед. Веднаш по инцидентот едноставно интернетот полуде.

Џани испровоцира црвен картон за најскапиот фудбалер во историјата на Арсенал! 🎥

Спортски - 22.11.2020

Mакедонскиот фудбалер Езгјан Алиоски во денешниот дуел против Арсенал испровоцира црвен картон за најскапиот играч во историјата на Арсенал, Николас Пепе. По прегледувањето на ВАР снимката главниот судија на мечот процени дека со потегот кој го ...

ВИДЕО: Пепе влезе во конфликт со Алиоски и го удри со глава, па си доби црвен картон!

Gol.mk - 22.11.2020

Екипата на Арсенал ќе мора со играч помалку да го доигра дербито на „Еланд Роуд“ против Лидс Јунајтед , затоа што директен црвен картон заработи офанзивецот Пепе . Најскапото засилување на Арсенал во историјата во 50.

Пепе го нокаутираше Алиоски и доби директен црвен (ВИДЕО)

Екипа - 22.11.2020

Фудбалерот на Арсенал, Николас Пепе доби директен црвен картон откако со глава го нокаутираше македонскиот интернационалец Џани Алиоски. Резултатот на мечот се уште е оној почетниот, но во последните 40.

Алиоски е стартер против Арсенал, Лидс ќе се обиде да им донесе трета среќа на домаќините

Спортманија - 22.11.2020

Нашиот репрезентативец е во почетната постава за дуелот од 17.30 часот, а засега недела испадна како по ноти за гостинските екипи Езџан Алиоски е стартер против Арсенал, а Лидс со него во почетниот постав од 17.30 часот ќе се обиде да ја прекине ...

Алиоски изнуди црвен картон за Пепе, Лидс не искористи, реми без голови против Арсенал (ВИДЕО)

МКД - 22.11.2020

Арсенал речиси цело второ полувреме играше со фудбалер помалку благодарение на Езгјан Алиоски, но Лидс немаше среќа да ги освои трите бода, конструкцијата од голот на Лено три пати се тресеше.

Алиоски „изнуди“ црвен за Пепе, но Лидс не ги „скршија“ Арсенал

Макфакс - 22.11.2020

Лидс јунајтед и Арсенал одиграа реми без голови на „Еланд роуд“ во битка на два клуба кои се на средината на табелата во Премиер лигата, во меч кој беше одбележан од црвениот картон на Никола Пепе за ударот со глава над македонскиот репрезентативец, ...

Алиоски „изнуди“ црвен за Пепе, но Лидс не ги „скршија“ Арсенал

Опсервер - 22.11.2020

Лидс јунајтед и Арсенал одиграа реми без голови на „Еланд роуд“ во битка на два клуба кои се на средината на табелата во Премиер лигата, во меч кој беше одбележан од црвениот картон на Никола Пепе за ударот со глава над македонскиот репрезентативец, ...