TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) СДСМ поднесе кривични пријави против Груевски, Јанкулоска, Мијалков, Протоѓер, Јанакиески

А1 On - 03.03.2015

Опозициската СДСМ денеска до основното јавно обвинителство поднесе 3 кривични пријави, против Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер, но и против градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски.

ВИДЕО СДСМ поднесе три кривични пријави против Груевски, Мијалков, Јанкулоска, Јанакиески...

+инфо - 03.03.2015

СДСМ денеска поднесе три кривични пријави против премиерот Никола Груевски, директорот на УБК Сашо Мијалков, министрите Гордана Јанкулоска и Миле Јанакиески, како и против Мартин Протуѓер и градоначлникотна Гази Баба Тони Трајковски.

Уште шест кривични пријави од СДСМ против функционери

Макфакс - 03.03.2015

Во вторник, СДСМ поднесе три кривични пријави против Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер, како и против градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски.

(ВИДЕО) Николовски: Нови кривични против Груевски, Мијалков, Јанкулоска, Јанакиески, Протоѓер и Трајковски

Либертас - 03.03.2015

Изјава на Љупчо Николовски, член на Извршен одбор на СДСМ: Денеска СДСМ поднесе 3 кривични пријави против Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер, како и против градоначалникот на општина Гази Баба, Тони ...

Уште шест кривични пријави од СДСМ против функционери

Тера - 03.03.2015

Во вторник, СДСМ поднесе три кривични пријави против Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер, како и против градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски.

(ВИДЕО) СДСМ поднесе кривични пријави против Груевски, Јанкулоска, Мијалков, Протоѓер, Трајковски

Локално - 03.03.2015

Опозициската СДСМ денеска до основното јавно обвинителство поднесе 3 кривични пријави, против Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер, но и против градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски.

СДСМ достави три кривични пријави до Обвинителство

Нова ТВ - 03.03.2015

Денеска СДСМ поднесе три кривични пријави против премиерот Никола Груевски, првиот човен на УБК Сашо Мијалков, министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, шефот на Кабинетот на Премиерот ...

Уште шест кривични пријави од СДСМ против функционери

Кајгана - 03.03.2015

СДСМ поднесе три кривични пријави против Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер, како и против градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски.

СДСМ до Обвинителството поднесе три кривични пријави

Алсат-М - 03.03.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска поднесе три кривични пријави, против Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер, како и против градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски, ...

Опозицијата со кривични пријави против Јанкулоска, Груевски, Мијалков …

Фактор - 03.03.2015

До основното јавно обвинителство СДСМ поднесе три кривични пријави и тоа против Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер, но и против градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски.

СДСМ поднесе нови кривични пријави, овојпат против Груевски, Мијалков, Јанкуловска, Јанакиески, Протоѓер и Трајковски

МКД - 03.03.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска поднесе 3 кривични пријави против Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер, како и против градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски.

СДСМ со кривични пријави против Груевски, Мијалков, Јанкулоска, Јанакиески, Протоѓер и Трајковски

24 Вести - 03.03.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска поднесе три кривични пријави, против Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер, како и против градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски, ...

СДСМ до Обвинителството поднесе три кривични пријави

Утрински - 03.03.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска поднесе три кривични пријави, против Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер, како и против градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски, ...

СДСМ со нови кривични пријави против владини функционери

Р.С.Европа - 03.03.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска поднесе кривични пријави, против Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер, како и против градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски, соопштија од ...

СДСМ поднесе нови кривични пријави по објавените материјали

Телеграф - 03.03.2015

Пријавите се поднесени врз основа на објавените прислушувани разговори на највисоките челници во власта Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска поднесе три кривични пријави против Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкулоска, Миле ...