TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во силни турбуленции на лет за Даблин повредени 12 лица

Вечер Прес - 26.05.2024

Дванаесет лица се повредени по турбуленции на летот на Катар ервејс од Доха до Даблин во неделата, јавува Си-Ен-Ен. Авионот, кој слета во Даблин нешто пред 13 часот по локално време, го пречекаа службите за итни случаи, вклучително и аеродромската ...

Турбуленции на летот на Катар ервејс за Даблин, 12 повредени

Скопје1 - 26.05.2024

Дванаесет лица кои патувале со летот на „Катар ервејс“ од Доха за Ирска се повредени за време на турбуленции, соопшти денеска аеродромот во Даблин, додавајќи дека авионот слетал безбедно и според распоредот.

Поради силни турбуленции повредени се 12 лица на лет на „Катар Ервејз“ на релација Доха-Даблин

Бриф - 26.05.2024

Дванаесет лица се повредени поради силните турбуленции на лет на „Катар ервејс“ од Доха до Даблин. Во соопштението од аеродромот во Даблин се наведува дека авионот слетал безбедно, според планираното, нешто пред 13 часот по локално време.

12 повредени откако силна турбуленција погоди авион на „Катар ервејс“ кој летал за Даблин

Сакам да кажам - 26.05.2024

Дванаесет луѓе се повредени во авион на „Катар ервејс“ кој летал од Доха за Даблин, откако бил погоден од турбуленција. Од аеродромот во Даблин известија дека авионот слетал безбедно во предвиденото време.

Турбуленции на летот за Даблин: 12 патници повредени

Слободен Печат - 26.05.2024

Дванаесет патници се повредени за време на турбуленциите на летот кој од Доха патувал за Даблин, пишува „Индипендент“ (Independent). Весникот, повикувајќи се на извори од а еродромот во Даблин наведува дека шест патници и шест членови на екипажот ...

Драма на небото: Авионот влетал во силни турбуленции, неколкумина повредени

А1 On - 26.05.2024

Службите за итни случаи се упатија кон аеродромот во Даблин, откако најмалку 12 патници и членови на екипажот се повредени за време на турбуленции на летот на Катар ервејс. Според извештаите, авионот летал од Доха за Даблин, кога почувствувале многу ...

ДРАМА НАД ТУРЦИЈА: Авион доживеа силни турбуленции, итните служби ги пречекаа на аеродром – има повредени

ТВ21 - 26.05.2024

Службите за итни случаи се на аеродромот во Даблин откако 12 лица се повредени на лет поради турбуленции. Шест патници и шест членови на екипажот на летот на „Катар ервејс“ од Доха до Даблин се повредени откако доживеале турбуленции над Турција.

Силни турбуленции на летот од Катар до Ирска, пријавени се повредени

Во Центар - 26.05.2024

Шест патници и шест членови на екипажот се повредени поради турбуленции на летот од Доха, Катар до Даблин, Ирска. „Летот QR107 на Катар ервејс од Доха безбедно слета како што беше планирано на аеродромот во Даблин“, се вели во соопштението на ...

ДРАМА ВО АВИОН поради силни турбуленции: Повредени 12 лица

Локално - 26.05.2024

Дванаесет патници се повредени за време на турбуленциите на летот од Доха за Даблин, пишува „Independent“. Аеродромот во Даблин објави, пишува „The Independent“, дека шест патници и шест членови на екипажот пријавиле повреди за време на летот на ...

Поради силни турбуленции повредени се 12 лица на лет на „Катар Ервејз“ на релација Доха-Даблин

Канал5 - 26.05.2024

Дванаесет лица се повредени поради силните турбуленции на лет на „Катар ервејс“ од Доха до Даблин. Во соопштението од аеродромот во Даблин се наведува дека авионот слетал безбедно, според планираното, нешто пред 13 часот по локално време.

Поради силни турбуленции повредени се 12 лица на лет на „Катар Ервејз“ на релација Доха-Даблин

Независен - 26.05.2024

Брисел – Дванаесет лица се повредени поради силните турбуленции на лет на „Катар ервејс“ од Доха до Даблин. Во соопштението од аеродромот во Даблин се наведува дека авионот слетал безбедно, според планираното, нешто пред 13 часот по локално време.

Поради силни турбуленции повредени се 12 лица на лет на „Катар Ервејз“ на релација Доха-Даблин

Курир - 26.05.2024

Во соопштението од аеродромот во Даблин се наведува дека авионот слетал безбедно, според планираното, нешто пред 13 часот по локално време. Дванаесет лица се повредени поради силните турбуленции на лет на „Катар ервејс“ од Доха до Даблин.

Од силни турбуленции повредени се 12 лица на лет на „Катар ервејс“ на релација Доха-Даблин

Нетпрес - 26.05.2024

Дванаесет лица се повредени поради силните турбуленции на лет на „Катар ервејс“ од Доха до Даблин. Во соопштението од аеродромот во Даблин се наведува дека авионот слетал безбедно, според планираното, нешто пред 13 часот по локално време.

Силни турбуленции на летот од Катар до Ирска, пријавени се повредени

Пулс24 - 26.05.2024

Шест патници и шест членови на екипажот се повредени поради турбуленции на летот од Доха, Катар до Даблин, Ирска.„Летот QR107 на Катар ервејс од Доха безбедно слета како што беше планирано на аеродромот во Даблин“, се вели во соопштението на ...

Повреденени 12 патници на „Катар ервејс“ откако силни турбуленции го зафатија летот Доха – Даблин

Република - 26.05.2024

Дванаесет лица се повредени поради силните турбуленции на лет на „Катар ервејс“ од Доха до Даблин. Во соопштението од аеродромот во Даблин се наведува дека авионот слетал безбедно, според планираното, нешто пред 13 часот по локално време.

ВИСТИНСКА ДРАМА СЕ СЛУЧУВАЛА НАД ТУРЦИЈА - силни турбуленции повредиле 12 патници во авион, ги пречекале итни служби

Фактор - 26.05.2024

Службите за итни случаи беа на аеродромот во Даблин откако 12 лица се повредени на лет поради турбуленции. Шест патници и шест членови на екипажот на летот на „Катар ервејс“ од Доха до Даблин се повредени откако доживеале турбуленции над Турција.

Поради силни турбуленции повредени се 12 лица на лет на „Катар Ервејз“ на релација Доха-Даблин

Либертас - 26.05.2024

Дванаесет лица се повредени поради силните турбуленции на лет на „Катар ервејс“ од Доха до Даблин. Во соопштението од аеродромот во Даблин се наведува дека авионот слетал безбедно, според планираното, нешто пред 13 часот по локално време.

Поради силни турбуленции повредени се 12 лица на лет на „Катар Ервејз“

Zoom - 26.05.2024

Дванаесет лица се повредени поради силните турбуленции на лет на „Катар ервејс“ од Доха до Даблин. Во соопштението од аеродромот во Даблин се наведува дека авионот слетал безбедно, според планираното, нешто пред 13 часот по локално време.

12 лица се повредени од турбуленции на лет на „Катар Ервејз“ на релација Доха-Даблин

24Инфо - 26.05.2024

Дванаесет лица се повредени поради силните турбуленции на лет на „Катар ервејс“ од Доха до Даблин. Во соопштението од аеродромот во Даблин се наведува дека авионот слетал безбедно, според планираното, нешто пред 13 часот по локално време.