TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Audi PB 18 влегува во сериско производство

24auto - 12.01.2019

Германскиот производител Audi на настанот Pebble Beach Concours d’Elegance кој се одржа во август минатата година објави концепт автомобил под ознаката PB 18. Сега, неколку месеци подоцна од Инголштад пристигнуваат вести во кои се потврдува неговото ...

Само 50 среќници ќе станат сопственици на суперавтомобилот PB18 E-Tron

Додај Гас - 12.01.2019

Директорот на Audi, Брем Шот потврди дека германската компанија дала зелено светло за сериско производство на суперавтомобилот PB18 Audi e-tron Овој целосно електричен суперавтомобил ќе се појави во следните година до две, но производството ќе биде ...

Audi потврди – 50 среќници ќе можат да го купат PB18 E-Tron (фото+видео)

Денар - 12.01.2019

Директорот на „Audi“, Брем Шот потврди дека германската компанија дала „зелено светло“ за сериско производсто на суперавтомобилот „Audi PB18 E-Tron“. Oвој целосно електричен автомобили ќе се појави во следните две години, но производството ќе биде ...

Почнува производството на новиот болид на Ауди (ФОТО)

Канал5 - 11.01.2019

При промоцијата на новиот модел E-Tron, Ауди во Холандија најави уште два нови модела. Ауди при лансирањето на електричниот новитет , ги откри и плановите за наредниот период. Прикажан е тизер на електричен кросовер , најверојатно најдостапниот нов ...