TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија го дофаќа НАТО-стандардот, трошоците за членство годинава исполнети

Слободен Печат - 08.07.2024

Дилемата кој колку троши од земјите членки за колективниот безбедносен чадор секогаш е предмет на дебати и недоразбирања во јавноста особено пред одржување на нов Самит на НАТО. Во пресрет на самитот на НАТО, што започнува од утре и ќе трае до 11 ...

Лидерите на НАТО се собираат на тридневен Самит во Вашингтон

Курир

Седумдесет и петгодишнина од постоењето на Алијансата: Славеничка атмосфера со слатко-горчливи вкусови

Н.Македонија

НАТО и името на „координацијата за меѓународната безбедносна помош“ за Украина

MakPress

Лидерите на НАТО се собираат на тридневен Самит во Вашингтон

Бизнис Вести

Лидерите на НАТО се собираат на тридневен Самит во Вашингтон

Frontline

Лидерите на НАТО се собираат на тридневен Самит во Вашингтон

Press24

CivilMedia Нетпрес Либертас Рацин Бриф 24Инфо Независен Слободен Печат

Столтенберг: Ако Путин победи во Украина, тоа ќе го охрабри и кинескиот лидер

Бизнис Вести - 08.07.2024

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војната во Украина покажува колку тесно соработуваат Русија, Кина, Северна Кореја и Иран. Тој нагласи дека Кина значително ја помага руската агресија во Украина.

Столтенберг: Ако Путин победи во Украина, тоа ќе го охрабри и кинескиот лидер

Сител

Столтенберг не исклучува дека Русија може да победи во војната со Украина

Република

Столтенберг: Ако Путин победи во Украина, тоа ќе го охрабри и Џинпинг

Р.С.Европа

Столтенберг: Ако Путин победи во Украина, тоа ќе го охрабри и кинескиот лидер

Локално

Столтенберг смета дека победа на Путин во Украина може да го охрабри и кинескиот лидер

Слободен Печат

Столтенберг: Ако Путин победи во Украина, тоа ќе го охрабри и кинескиот лидер

24 Вести

Телма Нетпрес Канал5 Во Центар Рацин Пулс24 Денешен