TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ферари признаа: Фетел ќе има приоритет пред Леклер

TopSport - 15.02.2019

Во Ферари не ја криеја намерата Себастијан Фетел да добие приоритет пред неговиот нов тимски колега Шарл Леклер, барем на почетокот на сезоната 2019. Ферари направија големи промени за новата сезона, со Матија Биното како нов шеф на тимот, и со ...

Каква чест: Милан му даде голем прекар на болидот на Ферари (Фото)

СуперСпорт - 15.02.2019

Ферари го претстави нивниот најнови болид, со кој ќе се обиде да ја прекине долгогодишната доминација на најжестокиот ривал Мерцедес, а за нивниот состав сезонава ќе возат Себастијан Фетел и Чарлс Леклер.

Новото Ферари со една голема промена, фудбалскиот клуб Милан му даде прекар на болидот (Фото)

Дерби - 15.02.2019

Ферари веќе неколку сезони се обидува да создаде конкурентен болид кој ќе му ги замрси работите на Мерцедес во трката за титулата, а во новата сезона, покрај новиот двоец во споредба со минатата година, италијанскиот тим ќе го гледаме во едно ново ...

ФОТО: Поради новиот спонзор, црната боја новитет на болидот на Ферари!

Gol.mk - 15.02.2019

Еден од главните конкуренти за шампионската титула во најбрзиот циркус, тимот на Ферари денес го промовираше својот болид за сезоната 2019. Новиот болид го носи името „СФ90“, а интересно е тоа што на истиот повеќе доминира црната, отколку ...

Ферари го претстави новиот моќен болид со кој ќе ја нападне титулата во Ф1 (Фото)

СуперСпорт - 15.02.2019

Екипата на Ферари слави 90 години, па го претстави новиот болид за натпреварувањето во претстојната сезона, а за нив ќе возат Себастијан Фетел и Чарлс Леклер. Ферари и во новата сезона ќе биде најголем ривал на доминантниот Мерцедес, петкратниот ...

(ВИДЕО) Моќен изглед: Ферари го претстави болидот за новата сезона!

Спортклуб - 15.02.2019

Голем број тимови во Формула 1 ги претставија своите нови болиди за сезоната 2019, па така на ред дојде и Ферари кој го претстави својот болид СФ90 во кој Себастијан Фетел и Шарл Леклер ќе се обидат да ја прекинат доминацијата на Мерцедес.

Кими до Леклер: Гледај си ја само твојата работа

Точка - 15.02.2019

Кими Раиконен смета дека Шарл Леклер може да процвета во Ферари ако се фокусира на возењето и не го одвлече вниманието со дополнителниот притисок кој секогаш го имало во Маранело. Искусниот финец за оваа сезона го замени местото со младиот возач и ...

Ферари го лансираше предизвикувачот на Мерцедес

Екипа - 15.02.2019

Со тандемот Себастијан Фетел-Шарл Леклер и со новиот болид SF90, Ферари во претстојната Формула 1 сезона ќе ја урива доминацијата на Мерцедес која трае веќе пет години. Италијанскиот тим го промовираше новиот боплид кој треба конечно да му донесе ...

Перјаницата на Ferrari во полн сјај

Додај Гас - 15.02.2019

Повеќето Formula 1 фанови овој ден го чекаа со голема нетрпеливост Тимот на Ferrari денес во Маранело го претстави својот нов миленик – SF19, со кој Чарлс Леклерк и Себастијан Фетел ќе се обиде да стават крај долгогодишниот пост без титула.

Ферари во црвено-црна комбинација ќе го напаѓа Мерцедес, преставен новиот болид (ФОТО и ВИДЕО)

МКД - 15.02.2019

Ферари го престави новиот болид за 2019, Себастијан Фетел и Шарл Леклер ќе се обидат да го симнат Мерцедес од тронот со СФ90 во црвено-црна комбинација. Денеска во Маранело, Ферари го откри адутот за новата сезона.

Новиот болид на Ferrari – клучен за враќање на титулата во Формула 1?

Кајгана - 15.02.2019

Оваа недела беше исполнета со промоции на новите болиди на тимовите од Формула 1 натпреварувањето, а последен во низата е Ferrari, кој сезонава ќе се обиде да ја прекине 11-годишната пауза без освоена титула.

Ферари го претстави новиот болид: Се радуваме на идните предизвици! (ФОТО)

Sport 1 - 15.02.2019

По големиот број тимови кои ги претставија болидите за новата сезона во Формула 1, тоа го направи и екипата на Ферари, која сезонава ќе прослави 90. роденден, а за нив сезонава ќе возат Себастијан Фетел и Чарлс Леклер.

ВИДЕО: Ферари го престави болидот „SF90 F1“ за новата сезона

AKO - 15.02.2019

Ферари го престави болидот „SF90 F1“ со кој сака конечно да ја заврши декадата без триумф во Формула 1. Новиот болид ветува дека Ферари може до титула , Матиа Биното кој е нов шеф во тимот вели, новиот болид не е револуција, тој преставува ...

Ферари го претстви болидот со кој ќе ја напаѓа шампионската титула (ВИДЕО)

Спортски - 15.02.2019

Тимот на Ферари е препоследниот во Формула 1 кој го претстави својот нов болид SF90 во чест на 90 годишнинатан а компанијата Скудерија Ферари која е основана од Енцо Ферари. Ферари со Себастијан Фетел и новиот член на тимот, Чарлс Леклерк кој дојде ...

Ферари го престави новиот „SF90 F1“ (ФОТО)

1tv - 15.02.2019

Формула 1 тимот на Ферари го престави новиот болид „SF90 F1“ со кој се надева дека ќе го прекине десетгодишниот пост без титула во Ф1 шампионатот. Во италијанскиот производител на автомобили веруваат дека новиот билид ќе има многу подобри ...

Новиот болид на Ферари: Повеќе црно, помалку црвено... (фотогалерија)

SportMedia - 15.02.2019

По Мерцедес и Ред Бул, и Ферари го претстави болидот за новата сезона во Формула 1 Новиот болид под името СФ90 е интересен по тоа што има помалку црвена боја отколку во претходните години.

Ферари со „СФ90“ ќе ја напаѓаат титулата

TopSport - 15.02.2019

Скудерија Ферари последни го открија својот адут за новата сезона. Претходно болидите за 2019 година во јавноста ги покажаа: Хас Ф1, Вилијамс, Рејсинг Пинт, Алфа Роме, Торо Росо, Рено, Мекларен, Ред Бул и Мерцедес.

ФОТО: Ферари го претстави новиот болид

Курир - 15.02.2019

Тимот на Ферари официјално го претстави новиот болид „СФ90“ за претстојната сезона 2019 во Формула 1, со надеж да ја запрат петгодишната хегемонија на Мерцедес. Големата цел е враќање на светската титула повторно во Маранело, а за последен тоа успеа ...

Алонсо може да се врати како резервен пилот на Мекларен

А1 On - 14.02.2019

Шефот на Мекларен, Зак Браун не ја исклучи можноста Фернандо Алонсо да вози за тимот во 2019. Предвидените за резервни пилоти Серџо Сете Камара и Ник да Врис се уште немаат суперлиценца, па мора да се имаат во предвид и алтернативни опции.

Ферари признаа: Фетел ќе има приоритет пред Леклер

Макфакс - 15.02.2019

Во Ферари не ја криеја намерата Себастијан Фетел да добие приоритет пред неговиот нов тимски колега Шарл Леклер, барем на почетокот на сезоната 2019. Ферари направија големи промени за новата сезона, со Матија Биното како нов шеф на тимот, и со ...

Мекларен го претстави новиот болид

Локално - 14.02.2019

Британскиот тим Мекларен го претстави новиот автомобил „MЦЛ34“, кој оваа година ќе се натпреварува во Формула 1. Машината е во сина и портокалова и беше презентирана од страна на механичарите на тимот во базата во Вокинг.

Мекларен со нови бои во нова ера (галерија)

TopSport - 14.02.2019

Тимот на Мекларен го откри својот нов болид за 2019 година, МЦЛ34 во нивното седиште во Вокинг неколку дена пред стартот на првиот тест од пред-сезоната во Барселона со надеж за нов почеток и подобри резултати.

Ферари го претстави новиот болид за титулата во Формула 1

+инфо - 15.02.2019

Тимот на Ферари официјално го претстави новиот болид „СФ90“ за претстојната сезона 2019 во Формула 1, со надеж да ја запрат петгодишната хегемонија на Мерцедес. Големата цел е враќање на светската титула повторно во Маранело, а за последен тоа успеа ...

Алонсо може да се врати како резервен пилот на Мекларен

Опсервер - 14.02.2019

Шефот на Мекларен, Зак Браун не ја исклучи можноста Фернандо Алонсо да вози за тимот во 2019. Предвидените за резервни пилоти Серџо Сете Камара и Ник да Врис се уште немаат суперлиценца, па мора да се имаат во предвид и алтернативни опции.

Новиот болид на Мекларен представен

Слободен Печат - 14.02.2019

Во духот на денешниот празник за Денот на вљубените, Карлос Сajнц рече дека се вљубил на прв поглед во новиот Мекларен. Британскиот тим Мекларен го претстави новиот автомобил „MЦЛ34″, кој оваа година ќе се натпреварува во Формула 1.

Мекларен со нови бои во нова ера (галерија)

Макфакс - 14.02.2019

Тимот на Мекларен го откри својот нов болид за 2019 година, МЦЛ34 во нивното седиште во Вокинг неколку дена пред стартот на првиот тест од пред-сезоната во Барселона со надеж за нов почеток и подобри резултати.

ФОТО: Ферари го претстави новиот болид

Sport M - 15.02.2019

Тимот на Ферари официјално го претстави новиот болид „СФ90“ за претстојната сезона 2019 во Формула 1, со надеж да ја запрат петгодишната хегемонија на Мерцедес. Големата цел е враќање на светската титула повторно во Маранело, а за последен тоа успеа ...

Алонсо може да се врати како резервен пилот на Мекларен

+инфо - 14.02.2019

Шефот на Мекларен, Зак Браун не ја исклучи можноста Фернандо Алонсо да вози за тимот во 2019. Предвидените за резервни пилоти Серџо Сете Камара и Ник да Врис се уште немаат суперлиценца, па мора да се имаат во предвид и алтернативни опции.

Мекларен го претстави новиот болид

Опсервер - 14.02.2019

Британскиот тим Мекларен го претстави новиот автомобил „MЦЛ34“, кој оваа година ќе се натпреварува во Формула 1. Машината е во сина и портокалова и беше презентирана од страна на механичарите на тимот во базата во Вокинг.

Ферари го претстави новиот претендент за титулата во Формула 1

Локално - 15.02.2019

Тимот на Ферари официјално го претстави новиот болид „СФ90“ за претстојната сезона 2019 во Формула 1, со надеж да ја запрат петгодишната хегемонија на Мерцедес. Големата цел е враќање на светската титула повторно во Маранело, а за последен тоа успеа ...

Алонсо може да се врати како резервен пилот на Мекларен

Слободен Печат - 14.02.2019

Шефот на Мекларен, Зак Браун не ја исклучи можноста Фернандо Алонсо да вози за тимот во 2019. Шефот на Мекларен, Зак Браун не ја исклучи можноста Фернандо Алонсо да вози за тимот во 2019. Предвидените за резервни пилоти Серџо Сете Камара и Ник да ...

Ферари го претстави новиот претендент за титулата во Формула 1

24 Вести - 15.02.2019

Тимот на Ферари официјално го претстави новиот болид „СФ90“ за претстојната сезона 2019 во Формула 1, со надеж да ја запрат петгодишната хегемонија на Мерцедес. Големата цел е враќање на светската титула повторно во Маранело, а за последен тоа успеа ...

Ферари го претстави новиот претендент за титулата во Формула 1

Опсервер - 15.02.2019

Тимот на Ферари официјално го претстави новиот болид „СФ90“ за претстојната сезона 2019 во Формула 1, со надеж да ја запрат петгодишната хегемонија на Мерцедес. Големата цел е враќање на светската титула повторно во Маранело, а за последен тоа успеа ...

Ферари го претстави новиот претендент за титулата во Формула 1

А1 On - 15.02.2019

Тимот на Ферари официјално го претстави новиот болид „СФ90“ за претстојната сезона 2019 во Формула 1, со надеж да ја запрат петгодишната хегемонија на Мерцедес. Големата цел е враќање на светската титула повторно во Маранело, а за последен тоа успеа ...

Ферари го претстави новиот претендент за титулата во Формула 1 (видео)

MTM - 15.02.2019

Тимот на Ферари официјално го претстави новиот болид „СФ90" за претстојната сезона 2019 во Формула 1, со надеж да ја запрат петгодишната хегемонија на Мерцедес. Големата цел е враќање на светската титула повторно во Маранело, а за последен тоа успеа ...