TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Врховниот суд сака да спаси судии од истрагата за „Империја“, смета Фетаи

Фокус - 17.06.2019

Обвинителката Фатиме Фетаи во вечерашното интервју за 1 ТВ откри кој бил можниот мотив на Врховниот суд да донесе начелно правно мислење според кое СЈО не смее да води истраги и предистраги по 30 јуни 2017 година. -Нашиот став е јасен.

Фетаи: Не може СЈО да направи толку добро за владеење на правото, колку што лошо може да направи Јово Вангеловски

Фокус - 17.06.2019

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи во вечерашното гостување на 1ТВ зборувајќи за можна смена на Катица Јанева кое го бара ВМРО-ДПМНЕ, рече дека смени прво треба да се направат во некои други институции, како на пример Врховниот суд.

Фетаи: Има илјадници снимки, пораки и транскрипти за случајот „Монструм“

Фокус - 17.06.2019

Специјалната јавна обвинетелка Фатиме Фетаи во вечерашното гостување на 1ТВ рече дека има многу снимки и пораки за случајот „Монструм“ и иако според неа голем дел од нив не се суштински, таа сите ќе ги приложи како докази.

Фетаи: СЈО не е безгрешно, но главната задача успешно ја завршуваме

Фокус - 17.06.2019

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи во вечерашното гостување на 1ТВ зборуваше за падот на довербата во СЈО. -Воспостувавањето на правна држава, тоа беше концепт кој постоеше при основањето. Тој концепт постои и денес.

Фетаи во Студио 1: Прво да се направат смени во институции како Врховен, а потоа во СЈО

1tv - 17.06.2019

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи, за време на вечерашното гостување во Студио 1 зборуваше за промените во перцепцијата на јавноста во однос на СЈО по последните случувања со бегството на екс премиерот Никола Груевски, тоа што Орце Камчев беше ...

Фетаи: СЈО ја книжи злоупотребата на Камчев со шетањето во Германија

1tv - 17.06.2019

За меѓусебното префрлање на вината меѓу МВР, Обвинителството и Судот поради бегството на екс премиерот Никола Груевски, специјалната обвинителка Фатиме Фетаи вели дека постои недостаток во законот кој можеби не можеле да го предвидат затоа што во ...

Фетаи: СЈО не е безгрешно, но направивме се што требаше и можеше

1tv - 17.06.2019

Воспоставувањето на правната држава беше концепт кој постоеше при основањето на СЈО, а постои и денес, изјави специјалната обвинителка Фатиме Фетаи во отвореното Студио 1. Како што вели, линијата на перцепцијата на јавноста била со високи амплитуди, ...

Фетаи: Динамиката на судењата е бавна, мислењето на Врховен заглави дел од процесите

1tv - 17.06.2019

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи вели дека е задоволна од тоа како се одвиваат судењата, но не и од нивната динамика до сега. -Да го споменам случајот Таргет-Тврдина, кој ја продуцираше целокупната криза во нашата држава, случај заради којшто ...

Фетаи: Верувам дека ќе дојде време СЈО ќе застане на пиедесталот

Фактор - 17.06.2019

Oбвинителката Фатиме Фетаи вечерва во интервју на ТВ 1 изјави дека е свесна дека перцепцијата за Специјалното јавно обвинителство е нарушена. Taa вели претходно имало и одредено глорифицирање на обвинителките.

ВИДЕО: Врховниот суд сака да спаси судии од истрагата за „Империја“, смета Фетаи

Либертас - 17.06.2019

Обвинителката Фатиме Фетаи во вечерашното интервју за 1 ТВ откри кој бил можниот мотив на Врховниот суд да донесе начелно правно мислење според кое СЈО не смее да води истраги и предистраги по 30 јуни 2017 година. -Нашиот став е јасен.

Фетаи: Мислам дека треба да се почне со смени во Врховниот суд

24Инфо - 17.06.2019

Фетаи: Мислам дека треба да се почне со смени во Врховниот суд Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи во вечерашното гостување на 1ТВ зборувајќи за можна смена на Катица Јанева кое го бара ВМРО-ДПМНЕ, рече дека смени прво треба да се направат ...

Фетаи: Има илјадници снимки, пораки и транскрипти за случајот „Монструм“

24Инфо - 17.06.2019

Фетаи: Има илјадници снимки, пораки и транскрипти за случајот „Монструм“ Специјалната јавна обвинетелка Фатиме Фетаи во вечерашното гостување на 1ТВ рече дека има многу снимки и пораки за случајот „Монструм“ и иако според неа голем дел од нив не се ...

Фетаи: СЈО не е безгрешно, но главната задача успешно ја завршуваме

24Инфо - 17.06.2019

Фетаи: СЈО не е безгрешно, но главната задача успешно ја завршуваме Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи во вечерашното гостување на 1ТВ зборуваше за падот на довербата во СЈО. -Воспостувавањето на правна држава, тоа беше концепт кој постоеше ...

(видео) Фатиме Фетаи надвор од своите овластувања бара промени во други институции, ама сака да остане Катица Јанева

Магазин - 18.06.2019

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи, за време на вчерашното гостување во Студио 1 зборуваше за промените во перцепцијата на јавноста во однос на СЈО по последните случувања со бегството на екс премиерот Никола Груевски, тоа што Орце Камчев беше ...

Фетаи: СЈО ја книжи злоупотребата на Камчев со шетањето во Германија

Либертас - 18.06.2019

За меѓусебното префрлање на вината меѓу МВР, Обвинителството и Судот поради бегството на екс премиерот Никола Груевски, специјалната обвинителка Фатиме Фетаи вели дека постои недостаток во законот кој можеби не можеле да го предвидат затоа што во ...

Фетаи знае дека е нарушена перцепцијата за СЈО, но верува дека задачата успешно е завршена

Слободен Печат - 17.06.2019

Изјави дека сами не можат да ја донесат правдата во Македонија, дека се обраќаат до институции од каде им требаат информации. Во интервју за ТВ1 , Обвинителката Фетаи изјави дека е свесна дека перцепцијата и угледот за Специјалното јавно ...

Фетаи: Динамиката на судењата е бавна, мислењето на Врховен заглави дел од процесите

Либертас - 17.06.2019

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи вели дека е задоволна од тоа како се одвиваат судењата, но не и од нивната динамика до сега. -Да го споменам случајот Таргет-Тврдина, кој ја продуцираше целокупната криза во нашата држава, случај заради којшто ...

Фетаи: Верувам дека ќе дојде време СЈО ќе застане на пиедесталот

Press24 - 17.06.2019

Oбвинителката Фатиме Фетаи вечерва во интервју на ТВ 1 изјави дека е свесна дека перцепцијата за Специјалното јавно обвинителство е нарушена. „Се враќаме на едно разочарувачко празно чаршиско муабетење дека од ова ништо нема да биде.

Фетаи: СЈО не може да направи толку добро за владеење на правото, колку што лошо може да направи Јово Вангеловски

Либертас - 17.06.2019

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи во вечерашното гостување на 1ТВ зборувајќи за можна смена на Катица Јанева кое го бара ВМРО-ДПМНЕ, рече дека смени прво треба да се направат во некои други институции, како на пример Врховниот суд.

Фетаи: Има илјадници снимки за „Монструм“, сите ќе бидат приложени како докази

1tv - 17.06.2019

Специјалната јавна обвинетелка Фатиме Фетаи во отвореното Студио 1 рече дека има многу снимки и пораки за случајот „Монструм“ и иако според неа голем дел од нив не се суштински, таа сите ќе ги приложи како докази.

Фетаи: СЈО не е безгрешно, но главната задача успешно ја завршуваме

iPortal - 18.06.2019

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи во вчерашното гостување на 1ТВ зборуваше за падот на довербата во СЈО. -Воспостувавањето на правна држава, тоа беше концепт кој постоеше при основањето. Тој концепт постои и денес.

Фетаи во Студио 1: Прво да се направат смени во институции како Врховен, а потоа во СЈО

Либертас - 18.06.2019

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи, за време на вечерашното гостување во Студио 1 зборуваше за промените во перцепцијата на јавноста во однос на СЈО по последните случувања со бегството на екс премиерот Никола Груевски, тоа што Орце Камчев беше ...

Фатиме Фетаи: СЈО не е безгрешна, ќе се врати на пиедесталот на воспоставување на правото

еМагазин - 18.06.2019

Воспоставувањето на правната држава беше концепт кој постоеше при основањето на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), а постои и денес, изјави специјалната обвинителка Фатиме Фетаи во отвореното Студио 1 на 1ТВ.

Фетаи: СЈО не е безгрешна, а верувам ќе дојде време да застане на пиедесталот

+инфо - 17.06.2019

Oбвинителката Фатиме Фетаи во интервју на ТВ 1 вечерва рече дека е свесна оти перцепцијата за Специјалното јавно обвинителство е нарушена. – Се враќаме на едно разочарувачко празно чаршиско муабетење дека „од ова ништо нема да биде“.

Фетаи: Не може СЈО да направи толку добро за владеењето на правото, колку што лошо може да направи претседателот на ...

1tv - 17.06.2019

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи во отвореното Студио 1, зборувајќи за можна смена на Катица Јанева, како што бара ВМРО-ДПМНЕ, рече дека смени прво треба да се направат во некои други институции, како на пример Врховниот суд.

Фетаи: Има илјадници снимки, пораки и транскрипти за случајот „Монструм“

Либертас - 17.06.2019

Специјалната јавна обвинетелка Фатиме Фетаи во вечерашното гостување на 1ТВ рече дека има многу снимки и пораки за случајот „Монструм“ и иако според неа голем дел од нив не се суштински, таа сите ќе ги приложи како докази.

Фетаи: Не може СЈО да направи толку добро за владеење на правото, колку што лошо може да направи Јово Вангеловски

Centar - 17.06.2019

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи во вечерашното гостување на 1ТВ зборувајќи за можна смена на Катица Јанева кое го бара ВМРО-ДПМНЕ, рече дека смени прво треба да се направат во некои други институции, како на пример Врховниот суд.

Фетаи: СЈО не може да направи толку добро за владеење на правото, колку што лошо може да направи Јово Вангеловски

Локално - 18.06.2019

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи во вечерашното гостување на 1ТВ зборувајќи за можна смена на Катица Јанева кое го бара ВМРО-ДПМНЕ, рече дека смени прво треба да се направат во некои други институции, како на пример Врховниот суд.

Фетаи: Не може СЈО да направи толку добро за владеење на правото, колку што лошо може да направи Вангеловски

Press24 - 17.06.2019

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи во вечерашното гостување на 1ТВ зборувајќи за можна смена на Катица Јанева кое го бара ВМРО-ДПМНЕ, рече дека смени прво треба да се направат во некои други институции, како на пример Врховниот суд.

Фетаи: СЈО не може да направи толку добро за владеење на правото, колку што лошо може да направи Јово Вангеловски

iPortal - 18.06.2019

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи во вчерашното гостување на 1ТВ зборувајќи за можна смена на Катица Јанева кое го бара ВМРО-ДПМНЕ, рече дека смени прво треба да се направат во некои други институции, како на пример Врховниот суд.