TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Казнети 160 возачи за брзо возење

МКД - 28.09.2022

За време на вчерашните радарски контроли на улиците и патиштата низ Македонија полицијта казни 160 возачи. Од нив пет возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното.

МВР: 160 санкции за брзо возење

Курир

Акција на МВР низ цела држава: 160 лица возеле пребрзо

Скопје инфо

За брзо возење во еден ден казнети 160 возачи

Нетпрес

Санкционирани 160 возачи поради брзо возење

Опсервер

Казни за 182 возачи во Скопје, 24 за брзо возење

Макфакс - 28.09.2022

На територија на град Скопје вчера биле изречени вкупно 182 казни, меѓу кои за возење над дозволената брзина 24 санкции, 20 мерки за возење без возачка дозвола, 15 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

Казни за 182 возачи во Скопје, 24 за брзо возење

MTM

Казни за 182 возачи во Скопје, 24 за брзо возење

Точка

Казни за 182 возачи во Скопје, 24 за брзо возење

Centar

Санкционирани 182 возачи во Скопје, 24 за брзо возење

Канал5