TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вернер се враќа во Лондон

Спортски - 08.12.2023

Тимо Вернер не добива голема минутажа во Лајпциг, па се очекува во јануари да се врати во Премиер лигата, тврдат германските медиуми. Германскиот репрезентативец не е задоволен со статусот во германскиот тим и сака трансфер по секоја цена.

Лајпциг се откажа од најпознатото име, во јануари може да си оди

Gol.mk - 08.12.2023

Германскиот напаѓач Тим Вернер доби дозвола да го напушти Лајпциг во зимскиот преоден рок. Ова е епилогот од разговорот на Вернер со спортскиот директор Рувен Шредер, пишува „Билд“. Вернер моментално е дури четвртата опција во нападот на „булси“, ...

РБ Лајпциг се откажа од најпознатото име, во јануари може да си оди

Gol.mk - 08.12.2023

Германскиот напаѓач Тим Вернер доби дозвола да го напушти РБ Лајпциг во зимскиот преоден рок. Ова е епилогот од разговорот на Вернер со спортскиот директор Рувен Шредер, пишува „Билд“. Вернер моментално е дури четвртата опција во нападот на ...

РБ Лајпциг го пушта Вернер на позајмица

SportSport - 07.12.2023

Германскиот напаѓач Тимо Вернер никако да се врати во вистинскиот ритам во кој што беше пред првото напуштање на РБ Лајпциг во насока на Челзи. Во кам-бекот во Лајпциг, Вернер не игра на ниво, а го загуби местото од Луис Опенда кој е многу подобар ...

Лајпциг го „откачи“ Вернер, му порача да си бара нов клуб

Екипа - 07.12.2023

Тимо Вернер е клупска легенда на Лајпциг. Овој играч даде многу за клубот, а потоа замина во Челси, но по само две сецони одново се врати во тимот каде што го мина најголемиот дел од кариерата. Меѓутоа по враќањето, не се прослави.

Лајпциг се откажа од најпознатото име

Спортклуб - 08.12.2023

Германскиот напаѓач Тим Вернер доби дозвола да го напушти Лајпциг во зимскиот преоден рок. Тоа е епилогот од разговорот на Вернер со спортскиот директор Рувен Шредер, пишува Билд. Вернер моментално е само четвртата опција во нападот на Булс, зад ...

Вернер доби дозвола да го напушти Лајпциг

TopSport - 08.12.2023

Германскиот напаѓач Тимо Вернер доби дозвола да го напушти Лајпциг во зимскиот преоден рок. Тоа е епилогот од разговорот на Вернер со спортскиот директор Рувен Шредер, пишува Билд. Вернер моментално е четвртата опција во нападот на Лајпциг, зад Луи ...

Вернер доби дозвола да го напушти Лајпциг

Макфакс - 08.12.2023

Германскиот напаѓач Тимо Вернер доби дозвола да го напушти Лајпциг во зимскиот преоден рок. Тоа е епилогот од разговорот на Вернер со спортскиот директор Рувен Шредер, пишува Билд. Вернер моментално е четвртата опција во нападот на Лајпциг, зад Луи ...

Вернер доби дозвола да го напушти Лајпциг

Скопје1 - 09.12.2023

Германскиот напаѓач Тимо Вернер доби дозвола да го напушти Лајпциг во зимскиот преоден рок. Тоа е епилогот од разговорот на Вернер со спортскиот директор Рувен Шредер, пишува Билд. Вернер моментално е четвртата опција во нападот на Лајпциг, зад Луи ...