TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов голем пад на Биткоинот: Само во последните неколку часа паднал за 400 долари, а еве колку вреди сега

Точка - 13.06.2018

Вредноста на Биткоинот е на седумесечниот минимум, а само во последните неколку часа паднала за 400 долари и сега е под 6.500 долари. Падот уследил по хакерскиот напад кој го претрпела јужнокорејската менувачница на криптовалути "Коинрејл", што ...

Вредноста на Биткоинот се спушти под 6.500 долари

А1 On - 13.06.2018

Цената на биткоинот го достигна минимумот, бидејќи оваа криптовалута падна за 400 долари во последните неколку часа. Биткоинот моментално вреди помалку од 6.500 долари. Ценовниот колапс на биткоинот доаѓа како последица на хакерски напад во текот на ...

Биткоинот падна по кражбата на криптовалути во вредност од 40 милиони долари

Денар - 13.06.2018

Не е ретка појава менувачниците на криптовалути да бидат хакирани, а загубите често се мерат во десетици милиони долари. Секогаш кога ќе се случи нешто слично, цената на Биткоин остварува вртоглав пад.

Биткоинот достигна минимална вредност

Независен - 13.06.2018

Цената на биткоинот го достигна минимумот, бидејќи оваа криптовалута падна за 400 долари во последните неколку часа. Биткоинот моментално вреди помалку од 6.500 долари. Ценовниот колапс на биткоинот доаѓа како последица на хакерски напад во текот на ...

Три луксузни апартмани во Црна Гора продадени за биткоини

Иновативност - 12.06.2018

Компанијата AMIA на бизнисменот Нил Емилфарб продаде три луксузни апартмани во својот резиденцијален комплекс Dukley gardens и во деловно-станбениот комплекс Dukley residence за 430 биткоини, што во противвредност изнесува 2,5 милиони евра.

Голем пад на цената на Биткоинот по кражбата на криптовалути

USB - 13.06.2018

Не е ретка појава менувачниците на криптовалути да бидат хакирани, а загубите често се мерат во десетици милиони долари. Секогаш кога ќе се случи нешто слично, цената на Биткоин остварува вртоглав пад.

Цената на биткоин падна под 7.000 долари по хакерски напад

Стандард - 11.06.2018

Цената на биткоин падна под 7.000 долари и во моментов се тргува за околу 6.720 долари за една дигитална пара, според курсот на coinbase. Ова е сериозен пад од околу 13%, a пазарната капитализација на главнaтa крипто-валута падна на 42 милијарди ...

Биткоинот падна за 13 отсто, колку вреди сега?

Фактор - 11.06.2018

Вредноста на биткоинот се намали под 7.000 долари и во моментов се тргува за околу 6.720 долари. Ова е пад од околу 13%, a пазарната капитализација на главнaтa крипто-валута падна на 42 милијарди долари.

Биткоинот достигна минимална вредност

Слободен Печат - 13.06.2018

Цената на биткоинот го достигна минимумот, бидејќи оваа криптовалута падна за 400 долари во последните неколку часа. Биткоинот моментално вреди помалку од 6.500 долари. Ценовниот колапс на биткоинот доаѓа како последица на хакерски напад во текот на ...

Најголем пад на биткоин досега

Кајгана - 13.06.2018

Њујорк, 13 јуни 2018 (МИА) - Цената на биткоинот го достигна минимумот, бидејќи оваа криптовалута падна за 400 долари во последните неколку часа. Биткоинот моментално вреди помалку од 6.500 долари.

Биткоинот достигна минимална вредност

Стандард - 13.06.2018

Цената на биткоинот го достигна минимумот, бидејќи оваа криптовалута падна за 400 долари во последните неколку часа. Биткоинот моментално вреди помалку од 6.500 долари. Ценовниот колапс на биткоинот доаѓа како последица на хакерски напад во текот на ...