TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Времето денеска: променливо облачно со дожд

Р.С.Европа - 23.09.2019

Ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Утринската температура ќе биде од четири до 11, а дневната од 14 до 23 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу осум, а дневната ќе достигне до ...

Какво време носи стартот на новата работна недела?

Кумановски м. - 23.09.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне и кон крајот на денот ќе има повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи. loading...

Утре дожд и температури до 29 степени

Макфакс - 22.09.2019

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот ќе има повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи. Минималната температура ќе биде од 5 од 13, а максималната од 22 до 29 ...

УХМР издаде метео предупредување – од утре голема промена на времето

Centar - 30.10.2019

Во текот на утрешниот ден облачноста ќе се зголемува, ќе почне да дува умерен северен ветер и дневната температура ќе опадне за 3 до 5 степени, се вели во метеопредупредувањето на УХМР издадено вечерва.

УХМР: Утре и во вторник дожд и силен ветер

Фактор - 22.09.2019

За утрешениот ден според управата за хидрометеоролошки работи не очекува променливо облачно време со сончеви периоди. Но, попладне и кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд, локално проследени и со грмежи.

Наредната седмица претежно сончево време

OhridNews - 22.09.2019

Во текот на наредната седмица времето во Охрид ќе биде претежно сончево со максимална температура од 19 до 21 степен. Услови за грмотевици и врнежи од дожд ќе има во вторник и четврток. Минималната температура ќе биде од 10 до 14 степени.

Врнежите и зимските утра се тука – нови врнежи во вторник

Скопје24 - 22.09.2019

Во текот на денешниот ден се очекува постепено намалување на облачноста и разведрување како и да престанат врнежите насекаде. Ќе продолжи да дува умерен до засилен ветер од северен правец, а максимумот на температурите ќе се искачува во интервалот ...

ПРОГНОЗА: Денес сонце од утре дожд

Фактор - 22.09.2019

За последниот ден од оваа недела, синоптичарите не очекува претежно сончево време со слаб до умерен јужен ветер. Дневните температури на воздухот ќе се движат од 19 до 26 степени целзиусови.

Септември почна со високи температури, можна е суша

Фокус - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

Претежно сончево и свежо

24Инфо - 21.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу -1 и 9, а максималната ќе достигне од 18 до 25 степени.

Сончево уште утре, од понеделник дожд и грмежи

MTM - 21.09.2019

Уште утре ќе се задржи сончево време, а веќе од понеделник попладне и во вторник синоптичарите најавуваат повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Утре, утринските температури ќе бидат ниски, а во Берово се очекува температурата да се ...

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Студени утра, сончево преку ден

Фактор - 21.09.2019

Викендов според синоптичарите ќе го започнеме со постудени утра, додека во текот на денот ќе биде претежно сончево со слаб до умерен југоисточен ветер. Дневните температури на воздухот ќе се движат во интервал од 17 до 25 степени целзиусови.

Сончева сабота

Слободен Печат - 21.09.2019

Во Скопје ќе биде сончево со слаб претежно северен ветер. Температурата ќе се движи од 4 до 22 степени. Времето денеска ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер.

Септември почна со високи температури, можна суша во наредните месеци

Опсервер - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

Сончево со слаб северен ветер

А1 On - 21.09.2019

Времето во Република Северна Македонија ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 18 до 25 степени.

Септември почна со високи температури, можна суша во наредните месеци

Слободен Печат - 21.09.2019

Од УХМР посочуваат дека на повеќето метеоролошки станици не се надминати многугодишните апсолутни температури, но се надминуваат многугодишните просечни вредности. Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот ...

Септември почна со високи температури, можна суша во наредните месеци

Сител - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

Време: Сончев и свеж ден

Денешен - 21.09.2019

Времето во Република Македонија ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 18 до 25 степени.

Септември почна со високи температури, можна суша во наредните месеци

А1 On - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

Септември почна со високи температури, можна суша во наредните месеци

Локално - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

УХМР: Можна е суша во наредните месеци

Денешен - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

Сончево со слаб до умерен југоисточен ветер

Денар - 21.09.2019

Времето во Република Северна Македонија ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 18 до 25 степени.

Септември почна со високи температури, можна суша во наредните месеци

24Инфо - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

Наутро зима, напладне до 25 степени

+инфо - 21.09.2019

Времето ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 18 до 25 степени.

Сончево и посвежо време

МКД - 21.09.2019

Времето денес ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 18 до 25 степени.

Нека не ве лаже сонцето: Облечете се убаво ако излегувате од дома, надвор е студено

Курир - 21.09.2019

Времето во Република Македонија ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 18 до 25 степени.

Септември почна со високи температури, можна суша во наредните месеци

Нова ТВ - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

Септември почна со високи температури, можна суша во наредните месеци

4NEWS - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

Септември почна со високи температури, можна суша во наредните месеци

Канал5 - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

УХМР: Појава на суша и дожд во наредниот период во Македонија!

Магазин - 21.09.2019

Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, освен мерното место Скопје, кое се карактеризира како топло, информираат од УХМР.

Септември почна со високи температури, можна суша во наредните месеци

24 Вести - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

Времето денеска сончево и свежо

Р.С.Европа - 21.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Минималната температура меѓу -1 и 9, а максималната ќе достигне од 18 до 25 степени.

Сончево со ниски утрински температури

Нетпрес - 04.01.2020

Времето денеска ќе биде претежно сончево со ниски утрински температури и со услови за утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура се движи од минус еден до минус десет Целзиусови степени, ...

Септември почна со високи температури, можна суша во наредните месеци

Денар - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

УХМР: Недостасуваат врнежи, следува суша во наредниот период

Вечер - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

Септември почна со високи температури, можна суша во наредните месеци

Либертас - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

Септември почна со високи температури, можна е суша

+инфо - 21.09.2019

Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, освен мерното место Скопје, кое се карактеризира како топло, информираат од УХМР.

Нека не ве лаже сонцето: Ниски утрински температири, а попладне ветер

Press24 - 21.09.2019

Времето во Република Македонија ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 18 до 25 степени.

Сончево и свежо, со ниски утрински температури

Макфакс - 21.09.2019

Времето денеска во земјата ќе биде претежно сончево и свежо, со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 1 до 9, а дневната од 18 до 25 степени.

Септември почна со високи температури, можна суша во наредните месеци

ММС - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

УХМР: Септември почна со високи температури, можна суша во наредните месеци

Press24 - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

Облечете се убаво ако излегувате од дома, надвор е студено

Пулс24 - 21.09.2019

Времето во Република Македонија ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 18 до 25 степени.

Сончево со температура до 25 степени

Канал5 - 21.09.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу -1 и 9, а максималната ќе достигне од 18 до 25 степени.

Сончево и свежо, со ниски утрински температури

Н.Македонија - 21.09.2019

Времето денеска во земјата ќе биде претежно сончево и свежо, со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 1 до 9, а дневната од 18 до 25 степени.

Какво време не очекува во новата работа недела?

Скопје инфо - 09.02.2020

Времето ќе биде студено изутрина, а преку денот сончево со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 12 до минус 4, а дневната од 4 до 12 степени. Во Скопје утрото ќе биде студено, а преку денот сончево со слаб јужен ветер.

Поради недостигот на врнежи во последните месеци можна е појава на суша

MakPress - 21.09.2019

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на првата декада од септември, 2019 година се категоризира како многу топла декада, ...

Сончево уште утре, од понеделник дожд и грмежи

А1 On - 21.09.2019

Уште утре ќе се задржи сончево време, а веќе од понеделник попладне и во вторник синоптичарите најавуваат повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Утре, утринските температури ќе бидат ниски, а во Берово се очекува температурата да се ...

Сончево уште утре, од понеделник дожд и грмежи

Курир - 21.09.2019

Уште утре ќе се задржи сончево време, а веќе од понеделник попладне и во вторник синоптичарите најавуваат повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Утре, утринските температури ќе бидат ниски, а во Берово се очекува температурата да се ...

Искоритете го сонцето- утре сончево, а од понеделник дожд и грмежи

Press24 - 21.09.2019

Уште утре ќе се задржи сончево време, а веќе од понеделник попладне и во вторник синоптичарите најавуваат повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Утре, утринските температури ќе бидат ниски, а во Берово се очекува температурата да се ...

Сончево и свежо, со ниски утрински температури

Точка - 21.09.2019

Времето денеска во земјата ќе биде претежно сончево и свежо, со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 1 до 9, а дневната од 18 до 25 степени.