TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Xupermask“: Раперот Вил Ај Ем и „Honeywell“ креираа футуристичка заштитна маска за лице

Точка - 08.04.2021

Ако веќе морате да носите маска, тогаш изгледајте кул - ова била замислата на раперот и продуцент Вил Ај Ем кој во соработка со компанијата „Honeywell“ ја создал маската „Xupermask“. Маската има ЛЕД светла и „Bluetooth“ слушалки со активен ...

Заштитна маска од 300 долари, тврдат дека вреди

Канал5 - 08.04.2021

Маските станаа неизбежни за време на пандемијата и како што стојат работите, ќе останат уште некое време. Иако има многу варијации, ретко наидуваме на навистина посебни примероци. Се разбира, има и некои решенија што се навистина одлични и понекогаш ...

Раперот Will.i.am претстави високотехнолошки заштитни маски (ВИДЕО)

Денар - 08.04.2021

Додека општеството се обидува да излезе од пандемијата на коронавирусот, „Will.i.am“ смета дека луѓето и натаму ќе продолжат да користат заштитни маски, пишува „CNBC“. Раперот и претприемач објави дека ги здружил силите со „Honeywell“ за да создадат ...

(ФОТО) Оваа маска чини 300. долари, а еве и зошто!

Екран - 08.04.2021

МАСКИТЕ станаа неизбежни за време на пандемијата и како што стојат работите, тие ќе потраат уште некое време. Иако има многу варијации, ретко наидуваме на навистина посебни примероци. Се разбира, има и некои решенија кои се навистина одлични и ...