TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почнува амандманската расправа за Буџетот, поднесени 272 амандмани

Р.С.Европа - 07.12.2023

Од денеска (7 декември) почнува разгледувањето на амандмани за Буџетот за 2024-та година во матичното тело во Собранието. Претседателот на собраниската Комисија за финансирање и буџет, Бојан Стојаноски на прес-конференција информира дека од се ...

Стојаноски: Од денеска почнува амандманската расправа за Буџетот за 2024-та година, поднесени 272 амандмани

Бизнис Вести

За Предлог – буџетот за 2024 година поднесени се 272 амандмани, 250 се од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

Независен

Стојаноски: ВМРО-ДПМНЕ И Коалицијата поднесоа 250 амандмани на Предлог – буџетот за 2024 година

Република

Стојаноски: Од денеска почнува амандманската расправа за Буџетот за 2024-та година

Канал5

Во матичната собраниска комисија расправа за буџетот, ВМРО-ДПМНЕ поднесе 250 амандмани

МКД

Стојаноски: ВМРО-ДПМНЕ И Коалицијата поднесоа 250 амандмани на Предлог – буџетот за 2024 година

Курир - 07.12.2023

Денес започнува разгледувањето на амандмани за Буџетот за 2024-та година. Во досегашната дебата колегите од СДСМ не ја прифаќаат реалноста за состојбите во Македонија. Јавниот долг е алармантно висок и на историско највисоко ниво, а економскиот раст ...

ВМРО-ДПМНЕ И Коалицијата поднесоа 250 амандмани на Предлог – буџетот за 2024 година

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСЕ 250 АМАНДМАНИ НА БУЏЕТОТ Да се намали ДДВ за храна, струја, огревно дрво…

+инфо

Стојаноски: ВМРО-ДПМНЕ презема одговорност: 250 амандмани имаат за цел преобликување на националниот буџет

Lider

ВМРО-ДПМНЕ поднесе 250 амандмани на предлог буџетот за 2024 година

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ поднесе 250 амандмани на предлог буџетот за 2024 година

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ поднесе 250 амандмани на предлог буџетот за 2024 година

Press24

Скопје инфо Точка Телма Денешен

Почна амандманската расправа по Предлог-буџетот за 2024 година, поднесени 272 амандмани

Бизнис Вести - 07.12.2023

Во собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска почна разгледувањето на амандмани за Буџетот за 2024-та година, откако вчера заврши општиот претрес. За Предлог-буџетот поднесени се вкупно 272 амандмани од овластени предлагачи, од кои 250 се ...

Амандманска расправа за Предлог-Буџетот за 2024: Се бара пониско ДДВ за огревното дрво, за струјата…

Независен

Почна амандманската расправа по Предлог-буџетот за 2024 година, поднесени 272 амандмани

А1 On

Почна амандманската расправа по Предлог-буџетот за 2024 година

Курир

Опозицијата поднесе 250 амандман по Предлог-буџетот за 2024 година

МКД

Почна амандманската расправа по Предлог-буџетот за 2024 година

Нетпрес

Почна амандманската расправа по Предлог-буџетот за 2024 година, поднесени 272 амандмани

Сител