TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Објавена книга во чест на брендот Ферари, која чини вртоглави 25.000 евра

Точка - 13.06.2018

Фановите на брендот Ферари веројатно се воодушевени поради новата уметничка книга која е создадена во чест на долгогодишната историја на оваа компанија во светот на автомобилизмот. Книгата ја објави издавачот Taschen во лимитирано издание и таа ...

Во Србија искршено „Ферари“ од 170.000 евра, исто како она на Роналдо (видео/фото)

Press24 - 12.06.2018

Нема ништо полошо од тоа да го искршиш својот авомобил, а уште полошо е ако уништиш „ферари“ од 170.000 евра. И всушност тоа и се случило денес во Белград, дознава Српски Телеграф. Веројатно за да се покаже пред друштвото , возачот на „Ферари“ кој ...

Во Србија искршено „Ферари“ од 170.000 евра, исто како она на Роналдо (ФОТО+ВИДЕО)

Маркукуле - 12.06.2018

Нема ништо полошо од тоа да го искршиш својот авомобил, а уште полошо е ако уништиш „Ферари“ од 170.000 евра. И всушност тоа и се случило денес во Белград, дознава српски Телеграф. Веројатно за да се покаже пред друштвото, возачот на „Ферари“ кој ...