TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Охридскиот Регион како светско наследство треба да се зачува за идните генерации, вели евроамбасадорот Гир

360 степени - 27.01.2021

Мисијата за зачувување на природното и културното наследство на Охридскиот Регион треба да биде национален зафат со силна поддршка од сите политички сили, порача Гир при посетата во Охрид Природното и културното наследство имаат универазална ...

Зачувувањето на Охридскиот регион треба да биде национален зафат, вели евроамбасадорот Гир

Сакам да кажам

Дејвид Гир: Природното и културното наследство на охридскиот регион мора да се зачува

24 Вести

ЕУ загрижена, локалните валсти смирени- не е трагично ако Охрид се најде на листата загрозени подрачја

Телма

Гир: Поголем ангажман од властите за Охрид да остане заштитено богатство

Алсат-М

Амбасадорот на ЕУ во земјава, Дејвид Гир со силна поддршка на Општина Охрид за исполнување на препораките на УНЕСКО

Скопје1

Охридскиот градоначалник се сретна со евроамбасадорот Гир: Природното и културното наследство имаат универазална вредност

Локално

Амбасадорот Гир побара посветеност во исполнување на забелешките од УНЕСКО за да се зачува богатството за идните ...

Сител - 27.01.2021

Природното и културното наследство има универзална вредност за сите нас и тоа треба да се сочува се со цел да биде достапно за идните генерации порача евроамбасадорот Дејвид Гир од Охрид. Потребна е силна владина посветеност за имлементација на сите ...

Гир од Охрид: Да се зачува природното и културното наследство за да биде достапно и на идните генерации

Опсервер

Гир од Охрид: Да се зачува природното и културното наследство за да биде достапно и на идните генерации

Слободен Печат

Гир од Охрид: Да се зачува природното и културното наследство за да биде достапно и на идните генерации

Frontline

Гир од Охрид: Да се зачува природното и културното наследство за да биде достапно и на идните генерации

24Инфо

Гир од Охрид: Да се зачува природното и културното наследство

Канал5

Гир од Охрид: Да се зачува природното и културното наследство за да биде достапно и на идните генерации

Независен

ТВ21 iPortal Граѓански збор OhridNews Либертас Република Скопје инфо

Што ќе го извести Владата УНЕСКО за Охрид, ќе има ли јавноста увид?

Вечер Прес - 27.01.2021

“Се надеваме дека таа практика на нетранспарентност во однос на доставување на извештаи до невладиниот сектор и граѓаните ќе се смени, а нивната содржина ќе биде достапна на сајтот на Владата.

„Разбистри се’“: Владата да овозможи јавен увид на извештајот за Охридскиот Регион до УНЕСКО

Радио МОФ