TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар 1961 во Елверум ја отвара 16. сезона во Лигата на шампиони

SportMedia - 15.09.2021

Актуелниот македонски првак Вардар 1961 денеска (18:45 часот) ја отвара новата сезона во Лигата на шампиони, вкупно 16-та (15. во групната фаза). До сега одигра 172 натпревари и има забележано 77 победи.

Вардар денеска против Елверум го почнува настапот во Лигата на шампионите

МКД

Вардарци против Елверум ја започнуваат новата сезона во Лигата на шампионите

Слободен Печат

Двајцата останаа во Скопје: Вардар во Норвешка отпатува без Кудуз и Гурбиндо

Дриблинг

Вујовиќ: Не ја знам вистинската сила на Вардар, можам да ветам една работа

Дерби

Вардар патува во Норвешка без Гурбиндо и Кудуз

Екипа

Вујо: Сè уште не ја знам вистинската сила на Вардар, но Елверум можеме да го победиме

Gol.mk

Sport 1 Gol.mk SportMedia Спортски 24 Ракомет Слободен Печат Спортманија Вечер Прес

Вардар го потврди ангажманот на браќата Њокас

МКД - 13.09.2021

Кевин и Оливие Њокас се нови засилувања на Вардар, тие дојдоа да играат во Металург, но брзо се префрлија во македонскиот шампион.в Поранешните француски репрезентативци, Кевин и Оливие Њокас потпишаа едногодишни договори со Вардар и се приклучија ...

Вардар ги официјализираше француските бекови: Браќата Њокас го облекоа црвено-црниот дрес!

Дерби

ФОТО: Браќата Њокас во новата сезона ќе бидат дел од Вардар 1961

Слободен Печат

Вчера Металург – денес Вардар: Њокаси станаа „црвено-црни“

Спортклуб

Француските близнаци Кевин и Оливие Њокас позираа во дресот на Вардар

Gol.mk

Официјално: Браќата Кевин и Оливие Њокас нови играчи на Вардар 1961

Слободен Печат

Браќата Њокас го облекоа дресот на Вардар (ФОТО)

24 Ракомет

Sport 1 Екипа Нова ТВ Курир Кајгана Опсервер +инфо MakPress