TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Синот на Бајден се соочува со второ обвинение – сега за даночно затајување

Р.С.Европа - 08.12.2023

Федералното обвинителството поднесе даночна пријава против Хантер Бајден, што е втора кривична постапка против синот на американскиот претседател. Во обвинението со девет точни се наведува дека тој планирал да избегне федерални даноци од најмалку ...

Си-Ен-Ен: Против Хантер Бајден се покренати нови обвиненија за даночни престапи

Бизнис Вести

Си-Ен-Ен: Против Хантер Бајден се покренати нови обвиненија за даночни престапи

Либертас

Си-Ен-Ен: Против Хантер Бајден се покренати нови обвиненија за даночни престапи

Во Центар

Си-Ен-Ен: Против Хантер Бајден се покренати нови обвиненија за даночни престапи

Независен

Нови обвиненија против синот на Бајден

Фокус

Американското Министерство за правда поднесе ново обвинение против Хантер Бајден

Сител

Слободен Печат 24Инфо Вечер Прес Zoom 360 степени Канал5 24 Вести ММС

Синот на Бајден обвинет за затајување данок, трошел пари на ескорт дами, дрога, автомобили…

А1 On - 08.12.2023

Синот на американскиот претседател Џо Бајден, Хантер, се соочува со нови кривични пријави затоа што не платил данок од најмалку 1,4 милиони долари, додека трошел милиони на раскошен начин на живот.

Трошел милиони на ескорт дами, дрога, автомобили – синот на Бајден обвинет за затајување данок

Макфакс

Трошел милиони на ескорт дами, дрога, автомобили – синот на Бајден обвинет за затајување данок

Опсервер

Трошел милиони на ескорт дами, дрога, автомобили – синот на Бајден обвинет за затајување данок

Скопје1

Обвинет синот на Бајден: Не плаќал данок, трошел милиони за ескорт дами, дрога, автомобили

Кајгана

Трошел милиони на ескорт дами, дрога, автомобили – синот на Бајден обвинет за затајување данок

Точка

Синот на Бајден трошел милиони на ескорт дами, дрога, автомобили – обвинет за затајување данок

Република

Фактор

Си-Ен-Ен: Мајк Пенс ставен на списокот на сведоци во случајот против Трамп во Џорџија

MakPress - 06.12.2023

- Поранешниот американски потпретседател, Мајк Пенс, е ставен на списокот на сведоци од страна на обвинителите во Џорџија, кои би можеле да сведочат во случајот против поранешниот американски претседател Доналд Трамп за поткопување на изборите во ...

ПРИСТИГНАА РЕЗЛУТАТИТЕ ОД НАЈНОВИТЕ АНКЕТИ ВО САД – Поддршката за Џо Бајден никогаш не била помала, неговиот рејтинг е ...

Во Центар - 06.12.2023

Популарноста на претседателот на Соединетите Американски Држави (САД), Џо Бајден, е речиси на најниско ниво од почетокот на неговиот мандат, што укажува на проблемите што го очекуваат на претседателските избори следната година, покажува новата ...