TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бориело искрен: “Конте е чудовиште, за малку ќе добиев срцев удар од неговите тренинзи“

Спортманија - 08.12.2023

Поранешниот италијански репрезентативен напаѓач, Марко Бориело, гостуваше во емисијата на славниот Бобо Виери. Тие разговараа за кариерата на фудбалерот, но Бориело посебно се задржа на Антонио Конте, кој му беше тренер во Јувентус, кога како ...

Бориело: Конте е чудовиште, повраќав на тренинзите

МакФудбал - 08.12.2023

Во емисијата на познатиот италијански репрезентативец Кристијан Виери гостуваше пензионираниот италијански напаѓач Марко Бориело (41). Меѓу другото, Бориело откри колку му било тешко да работи во Јувентус со тренерот Антонио Конте, познат по својата ...