TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Богдановиќ со нестварна партија за историја му пресуди на Денвер, Портланд го турна шампионот кон плеј-ин фазата ...

Дерби - 08.05.2021

Хрватскиот репрезентативец, Бојан Богдановиќ е човек на вечерта во НБА лигата и тоа благодарение на нестварната партија против Денвер Нагетс, партија која беше заокружена со триумф на неговата Јута Џез со 127-120.

НБА: Меч на кариерата за Богдановиќ, 48 поени на Хрватот за нов триумф на Јута

Курир

ВИДЕО: Богдановиќ фантастичен во победата на Јута над Денвер и Јокиќ

Дриблинг

Богдановиќ со најдобрата партија во кариерата ја предводеше Јута до победа над Денвер и Јокиќ (ВИДЕО)

МКД

Ново балканско шоу во НБА, Богдановиќ растури со 48 поени и 8 тројки (Видео)

Спортманија

Богдановиќ незапирлив за Денвер

Кајгана

НБА: Меч на кариерата за Богдановиќ, 48 поени на Хрватот за нов триумф на Јута

Независен

Опсервер Либертас Спортски

ВИДЕО: Лилард ги турка Лејкерси кон плеј-ин турнирот

Слободен Печат - 08.05.2021

Портланд го победи ЛА Лејкерс со 106:101 во натпревар кој може да биде клучен за битката за шестото место на табелата во Западната конференција. Актуелниот шампион со овој пораз падна на седмото место на пет натпревари до крајот на регуларниот дел и ...

Рекорд на кариерата за Богдановиќ, Дончиќ пишува историја, „виси“ плеј-офот на Лејкерси! 🎥

Спортски

ВИДЕО: Богдановиќ го надмина легендарниот Дражен, Лејкерси паднаа во плеј-ин турнирот

Gol.mk

Ништо без Балканци: Животна партија на Богдановиќ - не можеше да промаши (ВИДЕО)

Sport 1

Животна партија на Богдановиќ – феноменални 48 поени, Портланд го сруши шампионот (ВИДЕО)

Екипа

Катастрофа: Леброн собра супер-тим, но виси за плеј-офот! (ВИДЕО)

SportMedia

(ВИДЕО) Лилард ги турна Лејкерси кон плеј-ин турнирот, нов рекорд на Дончиќ

Нетпрес

Нетпрес Алфа

НБА: Вестбрук е на еден трипл-дабл од рекордот

Денешен - 07.05.2021

Кошаркарот на Вашингтон, Расел Вестбрук, ноќеска забележа уште еден трипл-дабл во регуларниот дел од сезона во НБА-лигата против Торонто (131:129). Тој за 44 минути игра, постигна 13 поени, 17 асистенции и 17 скока.

Вестбрук е на еден трипл-дабл од рекордот во НБА

MakPress

Вестбрук е на еден трипл-дабл од рекордот во НБА

Опсервер