TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милер по дебаклот: Ова е голем срам, нè „растурија“ на прости честички

Gol.mk - 28.10.2021

Екипата на Баерн Минхен доживеја невиден дебакл, на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах во Купот на Германија и со пораз од 5-0 беше елиминирана од натпреварувањето. Иако Нагелсман не го водеше тимот од клупата, на теренот се најдоа речиси сите ...

Милер: Ова е голем срам, вакво нешто немам видено!

SportMedia

Милер по дебаклот од Менхенгладбах: Никогаш не сум дожвеал нешто вакво!

24Фудбал

Милер по дебаклот на Баерн: Првпат доживувам ваков срам

Дерби

Милер им се извини на навивачите за катастрофалниот пораз од Борусија Менхенгладбах

Курир

Милер им се извини на навивачите за катастрофалниот пораз од Борусија Менхенгладбах

Опсервер

Историски дебакл на Баерн, Милер им се извини на навивачите

Кајгана

Република PressingTV Нетпрес Денешен MakPress

Баерн го забележа најтешкиот пораз од 1978

Сакам да кажам - 28.10.2021

Баерн Минхен синоќа го доживеа најтешкиот пораз во последните 43 години кога изгуби со 0:5 од Борусија Менхенгладбах во второто коло на Германскиот куп. Борусија поведе во втората минута, а веќе во 21. минута беше 3:0.

„Резил. Вакво нешто не сум доживеал во Баерн“

MTM

Барн Минхен го доживе својот најтежок пораз од 1978

Курир

Барн Минхен го доживе својот најтежок пораз од 1978

Zoom

Салихамиџиќ не можеше да збори по поразот на Баерн Минхен

СуперСпорт - 28.10.2021

Баерн Минхен загуби со 0-5 од Борусија Менхенгладбах, а тоа беше еден од најтешките порази во историјата на германскиот гигант. По мечот Хасан Салихамиџиќ, член на управниот одбор на Баерн, не беше расположен за изјави и едвај кажа неколку зборови ...

Менхегладбах му фати сеир на Баерн за историскиот пораз, но истовремено го „пецна“ и Јунајтед (Фото)

Дерби

Менхенгладбах му фати сеир на Баерн за историскиот пораз, но истовремено го „пецна“ и Јунајтед

Точка

Баерн Минхен доби врела шлаканица во Менхенгладбах и тоа со – пет „прсти“ (ВИДЕО)

Sport 1

Неверојатна победа на Борусија Менхенгладбах – Каква голгота на Баерн, Ади Хутер пак им фрли петарда (Видео)

Спортманија

Чудо во Менхенгладбах: Борусија за 20 минути на Баерн му даде - три гола (ВИДЕО)

Sport 1

Баерн фатен како се потсмева со Халанд: Салихамиџиќ почна се, продолжи Кругер (ВИДЕО)

Sport M

Gol.mk

Дортмунд постави астрономска цена за својата ѕвезда

Спортски - 27.10.2021

Борусија Дортмунд постави цена од 120 милиони евра за англискиот талент Џуди Белингам, пренесува „Билд“. Белингам се етаблираше во еден од најважните играчи на Борусија Дортмунд и го привлече вниманието на многу европски гиганти, пред се на Ливерпул.

Борусија Дортмунд ја одреди цената за Белингем

Слободен Печат

Повеќе од 100 милиони евра: Борусија Дортмунд ја одреди цената за одличниот Белингем

Дриблинг

Белингем само за 120 милиони евра може да ја напушти Борусија

Точка