Милер по дебаклот: Ова е голем срам, нè „растурија“ на прости честички

Gol.mk - 28.10.2021

Екипата на Баерн Минхен доживеја невиден дебакл, на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах во Купот на Германија и со пораз од 5-0 беше елиминирана од натпреварувањето. Иако Нагелсман не го водеше тимот од клупата, на теренот се најдоа речиси сите ...

Милер: Ова е голем срам, вакво нешто немам видено!

SportSport

Милер по дебаклот од Менхенгладбах: Никогаш не сум дожвеал нешто вакво!

24Фудбал

Милер по дебаклот на Баерн: Првпат доживувам ваков срам

Дерби

Милер им се извини на навивачите за катастрофалниот пораз од Борусија Менхенгладбах

Сакам да кажам - 28.10.2021

Баерн Минхен синоќа го доживеа најтешкиот пораз во последните 43 години кога изгуби со 0:5 од Борусија Менхенгладбах во второто коло на Германскиот куп. Борусија поведе во втората минута, а веќе во 21. минута беше 3:0.

СуперСпорт - 28.10.2021

Баерн Минхен загуби со 0-5 од Борусија Менхенгладбах, а тоа беше еден од најтешките порази во историјата на германскиот гигант. По мечот Хасан Салихамиџиќ, член на управниот одбор на Баерн, не беше расположен за изјави и едвај кажа неколку зборови ...

Менхегладбах му фати сеир на Баерн за историскиот пораз, но истовремено го „пецна“ и Јунајтед (Фото)

Дерби

Менхенгладбах му фати сеир на Баерн за историскиот пораз, но истовремено го „пецна“ и Јунајтед

Точка

Баерн Минхен доби врела шлаканица во Менхенгладбах и тоа со – пет „прсти“ (ВИДЕО)

Sport 1

Неверојатна победа на Борусија Менхенгладбах – Каква голгота на Баерн, Ади Хутер пак им фрли петарда (Видео)

Спортманија

Чудо во Менхенгладбах: Борусија за 20 минути на Баерн му даде - три гола (ВИДЕО)

Sport 1

Баерн фатен како се потсмева со Халанд: Салихамиџиќ почна се, продолжи Кругер (ВИДЕО)