TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Детали за инцидентот во Маџари: Малолетничката се качила на вагон и снимала видео за Тик Ток

Сител - 27.11.2022

Малолетничка заврши на Ургентниот центар по струен удар кој го добила снимајќи видео за Тик Ток на воз во Маџари. Според информациите кои Сител ги доби од МВР, во 13.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка Станица-Маџари, над еден ...

Несреќа во Маџари: Девојче итно пренесено во Ургентен по струен удар од вагон

Слободен Печат - 27.11.2022

Во 13.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка Станица – Маџари, над еден од вагоните, дошло до струен удар, при што со повреди се здобила 17-годишна малолетничка, информираат од Министерството за внатрешни работи за телевизија Сител ...

КОГА ЈА ЗДРМАЛА СТРУЈАТА СНИМАЛА ВИДЕО ЗА ТИК-ТОК? Девојката е сместена на КАРИЛ

+инфо - 27.11.2022

Малолетната девојка се качувала на вагон под висок напон на станицата во Маџари и притоа добила струен удар. Девојката на возраст од 17 годи ни, која доби струен удар прекачувајќи се на електрифириран вагон на железничката станица во Маџари, е во ...

17 годишна девојка со тешки повреди по струен удар од вагон пренесена на ургентен

Канал5 - 27.11.2022

17 годишна девојка со изгореници по грбот и нозете вчера била итно донесена во Ургентниот центар откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над вагон од воз. Девојката е во свесна состојба и е на одделението на Карил.

Ужас кај Маџари, ТИК ТОК видео ќе ја чинеше живот: МЛАДОТО ДЕВОЈЧЕ ВО МОМЕНТОВ Е НА КАРИЛ – се качила на вагон за да се ...

Centar - 27.11.2022

Тешка несреќа се случила на железничката станица кај Маџари, девојка на возраст од 17 години со изгореници на телото била донесена во скопскиот ургентен центар. Нешто пред 14 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка Станица-Маџари, над ...

Малолетничка добила струен удар од вагон откако се качила да сними видео за Тик ток!

Локално - 27.11.2022

Малолетничка со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во Ургентниот центар откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над вагон од воз. Во 13.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на железничка Станица-Маџари, ...

Македонија во шок по однесувањето на ова девојче: Се снимала за „Тик Ток“, со тешки повреди заврши в болница

Мастило - 27.11.2022

Инцидент во Маџари, 17-годишна девојка итно донесена во ургентниот центар Македонските медиуми информираат за несреќен случај на железничката станица. Тинејџерка со изгореници по грбот и по нозете била итно префрлена во ургентниот центар, откако ...

ТРАГЕДИЈА: ДЕВОЈЧЕ УДРЕНО ОД СТРУЈА НА ЖЕЛЕЗНИЦА Несреќата се случила во населбата Маџари (Обновено)

+инфо - 27.11.2022

Девојчето се обидувало да се прекачи преку електрифициран вагон. Малолетничка на 17 годишна возраст доби струен удар, за кој се стравува дека е фатален, денеска во 13 :41 минути, откако се обидела да се прекачи преку електрифициран вагон на ...

Девојче настрадало од струен удар на железницата во населба Маџари- се прекачило преку електрифициран вагон

Либертас - 27.11.2022

Малолетничка на 17 годишна возраст доби струен удар, за кој се стравува дека е фатален, денеска во 13 :41 минути, откако се обидела да се прекачи преку електрифициран вагон на Македонски Железници, кој стоел на станицата во скопската населба Маџари, ...

МЛАДОТО ДЕВОЈЧЕ ВО МОМЕНТОВ Е НА КАРИЛ - се качила на вагон за да снима ТИК ТОК видео, завршила со струен удар

Фактор - 27.11.2022

Тежок инцидент се случил во Маџари, на железничката станица. Медиумите јавуваат дека 17 годишна девојка со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во ургентниот центар, откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над ...

Тежок инцидент се случил во Маџари: 17 годишна девојка доби струјен удар од вагон

24Инфо - 27.11.2022

Тежок инцидент се случил во Маџари, на железничката станица. Медиумите јавуваат дека 17 годишна девојка со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во ургентниот центар, откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над ...

17-годишна девојка повредена од струен удар во Маџари, се качила на вагон да снима видео за Тик-Ток

Zoom - 27.11.2022

17 годишна девојка со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во ургентниот центар откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над вагон од воз, објави Канал5. Девојката е во свесна состојба и е на одделението КАРИЛ.

МЛАДО ДЕВОЈЧЕ ЗАВРШИ НА УРГЕНТЕН – за да снима Тик Ток видео се качила на вагон кај Маџари и добила струен удар!

Курир - 27.11.2022

Тежок инцидент се случил во Маџари, на железничката станица. Медиумите јавуваат дека 17 годишна девојка со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во ургентниот центар, откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над ...

17-годишна девојка повредена од струен удар во Маџари, се качила на вагон да снима видео за Тик-Ток

Република - 27.11.2022

17 годишна девојка со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во ургентниот центар откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над вагон од воз, објави Канал5. Девојката е во свесна состојба и е на одделението КАРИЛ.

Девојче заврши на Ургентен – сакајќи да снима Тик Ток видео се качила на вагон кај Маџари и добила струен удар!

Нетпрес - 27.11.2022

Тежок инцидент се случил во Маџари, на железничката станица. Медиумите јавуваат дека 17 годишна девојка со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во ургентниот центар, откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над ...

Девојката која е жртва на струен удар додека се снимала за ТИК-ТОК е сместена на КАРИЛ

Либертас - 27.11.2022

Девојката на возраст од 17 годи ни, која доби струен удар прекачувајќи се на електрифириран вагон на железничката станица во Маџари, е во свесна состојба и надвор од животна опасност и во моментов се наоѓа на одделението КАРИЛ, објави Канал 5.

Малолетничка заврши во болница по добиен струен удар, снимала видео за Тик-ток

Фокус - 27.11.2022

Девојката на 17 годишна возраст со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во Ургентниот центар откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над вагон од воз, објави Канал5.

ЗАРАДИ ТИК-ТОК ЗАВРШИЛА НА КАРИЛ: Млада девојка кај Маџари се качила на вагон и добила струен удар

Денешен - 27.11.2022

Тежок инцидент се случил во Маџари, на железничката станица. Медиумите јавуваат дека 17 годишна девојка со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во ургентниот центар, откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над ...

Малолетничка настрада од струен удар на железницата во населба Маџари- во моментот е на КАРИЛ

Вечер Прес - 27.11.2022

Малолетничка на 17 годишна возраст доби струен удар, денеска во 13 :41 минути, откако се обидела да се прекачи преку електрифициран вагон на Македонски Железници, кој стоел на станицата во скопската населба Маџари, дознава Плусинфо од извори во ...

Снимала видео за тик ток?! – 17 годишна девојка со тешки повреди по струен удар од вагон пренесена на ургентен

4NEWS - 27.11.2022

17 годишна девојка со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во ургентниот центар откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над вагон од воз, јавува Канал 5. Девојката е во свесна состојба и е на одделението КАРИЛ.

ДЕВОЈЧЕТО Е ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА, НО СО ВИСОК ПРОЦЕНТ НА ИЗГОРЕНИЦИ - детали како се случила несреќата на вагонот во ...

Фактор - 27.11.2022

МВР ја потврди верзијата дека младото 17 годишно девојче е повредено од струен удар откако на воз на железничката станица во Маџари снимала видео на социјалната мрежа за кратки видеа ТИК ТОК.

Несреќа во Маџари: Девојче итно пренесено во Ургентен по струен удар од вагон

Скопје инфо - 27.11.2022

Во 13.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка Станица – Маџари, над еден од вагоните, дошло до струен удар, при што со повреди се здобила 17-годишна малолетничка, информираат од Министерството за внатрешни работи за телевизија Сител ...