TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не ми е потребен магионичар ниту волшебник, сакам хемија – Цеца откри како мажите може да го освојат нејзиното срце!

Слободен Печат - 16.09.2020

– Не ми е потребен магионичар или волшебник, потребен ми е некој што може да ја разбуди таа хемија меѓу нас, вели фолк sвездата Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ (47) зборуваше за мажите и за тоа дали се обидуваат да ја освојат преку социјалните мрежи, ...

Цеца е тајната: Аркан е жив- тврдат очевидци

Фактор - 16.09.2020

Никој не ја знае точната причина, ама српските медиуми и разни портали пишуваат за тоа како Жељко Ражњатовиќ Аркан е жив, но и дека тој се крие некаде во регионот со поинакво лице и име. Наводно, инвестирал десетици илјади евра во операција на ...

Цеца го одби Холивуд, не сака да го оцрнат Аркан во филмот

Република - 16.09.2020

Цеца Ражнатовиќ ја одби понудата за неа да биде снимен филм од страна на Холивуд. Американските продуценти биле заинтересирани да го следат нејзниот пат од девојче во Житораџа до полни Маракани или Учше.

Дали е ова најжешката фотографија на Анастасија Ражнатовиќ за ова лето? (ФОТО)

Слободен Печат - 16.09.2020

Ова лето од младата пејачка и наследничка на фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, Анастасија се изнагледавме фотографии на кои позира во најразични костими за капење. Уште од почетокот на летото атрактивната пејачка започна да споделува фотки со своите ...

(Фото) Сека Алексиќ доби прстен од 10.000 евра за годишнината

Репортер - 16.09.2020

Пејачката Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко пред неколку дена прославија 10 години во брак. Сопругот за годишнината ѝ подари прстен од 10.000 евра, а пејачката веднаш се пофали со подарокот на социјалните мрежи.

Цеца Ражнатовиќ открива детали од приватноста, а има и порака до посилниот пол – „Сама сигурно нема да пријдам“

Вистина.мк - 16.09.2020

Пејачката Цеца Ражнатовиќ вели дека нејзиниот живот е доста досаден. Таа едвај се сеќава на концертите, а како што вели по настапот секогаш се чувствува феноменално, полна со ентузијазам, енергија, среќна и подготвена за нови потфати.

Вака се слави десетгодишнина од брак: Сека Алексиќ доби скапоцен подарок од сопругот

Скопје24 - 16.09.2020

Пејачката Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг пред неколку дека ја прославија десетгодишнината од бракот со интимна вечера во семејниот дом. Вељко приреди вистинско изненадување за својата сопруга, па за време на интимната вечера која сам ја организирал ...

„СИГУРНО НЕМА ДА ТИ ПРИЈДАМ САМА“: Цеца со порака до посилниот пол

Вечер - 16.09.2020

Пејачката Цеца Ражнатовиќ вели дека нејзиниот живот е доста досаден. Таа едвај се сеќава на концертите, а како што вели по настапот секогаш се чувствува феноменално, полна со ентузијазам, енергија, среќна и подготвена за нови потфати.

Цеца со порака до посилниот пол: „Сигурно нема јас да ви пријдам сама“

Скопје24 - 16.09.2020

Пејачката Цеца Ражнатовиќ вели дека нејзиниот живот е доста досаден. Таа едвај се сеќава на концертите, а како што вели по настапот секогаш се чувствува феноменално, полна со ентузијазам, енергија, среќна и подготвена за нови потфати.

Цеца Ражнатовиќ бара совршен маж: „И во овие години важен фактор ми е убавината, естет сум по природа!“

Убавина и Здравје - 17.09.2020

Пејачката Цеца Ражнатовиќ вели дека нејзиниот живот е доста досаден. Таа едвај се сеќава на концертите, а како што вели по настапот секогаш се чувствува феноменално, полна со ентузијазам, енергија, среќна и подготвена за нови потфати.

Трансформациите на Дара Бубамара за 26 години – Вгради силикони, ја менуваше косата, но една работа остана иста сите ...

Убавина и Здравје - 16.09.2020

За четврт век кариера Дара Бубамара целосно се промени, а денес важи за позната дама со најубаво деколте во соседна Србија. Пејачката своите најголеми трансформации, логично, ги спроведуваше пред секоја промоција на нов албум, а освен лицето, ...

Прстен од 10.000 евра за десетгодишнина: Сека Алексиќ доби скапоцен подарок од сопругот, но и таа не штедеше

Женски магазин - 16.09.2020

Очекуваше подарок, но не толку скапоцен... Пејачката Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг пред неколку дека ја прославија десетгодишнината од бракот со интимна вечера во семејниот дом. Вељко и приреди вистинско изненадување за својата сопруга, па за ...

Само градите и се константни: Дара Бубамара менуваше стајлинг но не и деколтето

Република - 15.09.2020

Фолк пејачката Дара Бубамара низ години го менуваше стајлнигот за да биде интересна за фановите. Кратка, долга коса, тетоважи, прамени, дезени, чорапи..сето ова се менуваше само едно не. Тоа се градите бидејќи оваа пејачка има најбујно деколте со ...

Огромна промена: Нема да ви се верува какви фотографии се појавија од Дара Бубамара

Женски магазин - 15.09.2020

Ова не го очекувавме... Откако ја започна својата музичка кариера, Дара Бубамара многу се промени. Таа во 1989 година се придружи на групата „Дара Бубамара Шоу Бенд“ на која тогаш и беше потребна пејачка и од тогаш започна да го освојува Балканот.