TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џонсон се уште на интензивна нега, но состојбата му се подобрува (ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон и понатаму е на одделението за интензивна нега во стабилна состојба која се подобрува, изјави денеска министерот за култура Оливер Дауден. – Кога станува збор за состојбата на премиер, исто е како што рековме и вчера.

Џонсон и натаму на интензивна нега, но ситуацијата му се подобрува

ТВ21 - 09.04.2020

Премиерот на Обединетото Кралство, Борис Џонсон од недела вечер е во болница, а од понеделник е префрлен на интензивна нега каде што добива терапија со кислород, но не е на респиратор. Сепак, неговата ситуација се подобрува, велат од неговата служба ...

Британскиот премиер со подобрена здравствена состојба на интензивна нега

Р.С.Европа - 09.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон останува во стабилна и подобрена состојба во интензивната нега, изјави министерот за култура Оливер Дауден за Би Би Си. Борис Џонсон е во стабилна состојба „Во однос на состојбата на премиерот, останува како што ...

Кај болните со КОВИД-19 на интензивна нега многу брзо се влошува состојбата

Сакам да кажам - 08.04.2020

Поради пандемијата на коронавирус, илјадници луѓе во светот, меѓу кои и британскиот премиер Борис Џонсон, се хоспитализирани во одделенијата за интензивна нега. На заболените пациенти со КОВИД-19 често им се потребни и респираторни машини.

Позната состојбата на Џонсон

Press24 - 08.04.2020

Состојбата на британскиот премиер Борис Џонсон се подобрува, може да се исправи и да седне на кревет и да контактира со болничкиот персонал, изјави министерот за финансии Риши Сунак. -Најновите информации од болницата велат дека премиерот сѐ уште е ...

Состојбата на Борис Џонсон се подобрува, но и натаму е на интензивна нега

360 степени - 08.04.2020

Се подобрува здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон, кој помина две ноќи на интензивна нега поради коронавирусот, соопштија од неговата канцеларија. Џонсон, како што се соопштува, постојано напредува, ама и натаму е на интензивна ...

Сунак: Премиерот Џонсон останува во болница, но се чувствува добро

Макфакс - 08.04.2020

Премиерот на Велика Британија и понатаму останува на интензивна нега. Неговата состојба се подобрува, може да седи на кревет, изјави министерот за финансии, Риши Сунак. „Најновите информации се дека премиерот останува на интензивна нега во болница, ...

Поглед во одделенијата за интензивна нега во време на COVID-19

Кајгана - 08.04.2020

Велика Британија за едно деноноќие забележа рекордни 938 нови смртни случаи од коронавирус, со што вкупниот број на починати во земјата надмина 7.000 лица. Според британското Министерство за здравство, досега во земјата има аат 7.097 смртни случаи ...

Џонсон и натаму на интензивна нега, неговата состојба е подобра

+инфо - 08.04.2020

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон и натаму се наоѓа на интензивна нега. Неговата состојба се подобрува, тој може да седи на кревет, изјави министерот за финансии Риши Сунак. – Најновите информации се дека премиерот останува на интензивна ...

Борис Џонсон е „клинички стабилен“, но се уште на интензивна нега

А1 On - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е „клинички стабилен“ на Одделот за интензивна нега и реагира на третманот против компликациите што го следат Ковид-19, јавија денеска британските медиуми,додавајќи дека дека во моментов во британската јавност се ...

Британскиот премиер Џонсон „клинички стабилен“

Нетпрес - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е „клинички стабилен“ на одделение за интензвина нега и реагира на третманот против компликациите кои го следат заразувањето со новиот тип коронавирус, пренесува во средата Reuters и дадава дека се поставуваат ...

Британскиот премиер е „клинички стабилен” на Одделот за интензивна нега

Слободен Печат - 08.04.2020

Џонсон (55) вчера примал кислород, но не бил приклучен на ...

Овие две работи драматично го влошуваат коронавирусот и го забавуваат заздравувањето: Опасност и за луѓе без хронични ...

Убавина и Здравје - 08.04.2020

Состојбата на Борис Џонсон, инаку здрав човек, се влоши 11 дена по неговото позитивно тестирање на новиот Ковид-19. Зошто здрав човек, без никакви придружни заболувања, помлад од најризичната возраст, заболе од коронавирус и со многу благи симптоми ...

Борис Џонсон во стабилна состојба по два дена на интензивна нега

еМагазин - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон по два дена на интезивна нега, каде добивал кислород поради компликации од инфекцијата со корона вирусот е во стабилна состојба, објави Ројтерс. Џонсон, кој пред две недели беше тестиран и имаше позитивен резултат на ...

Се намалила температурата на Борис Џонсон

Денешен - 08.04.2020

На британскиот премиер Борис Џонсон, кој се наоѓа на интензивна нега во болницата Ст. Томас во Лондон поради развој на симптомите од корона вирус, му се намалила температурата, соопшти Тајмс.

Борис Џонсон е во стабилна состојба

Макфакс - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон ја помина и втората ноќ на интензивна нега, каде прима соодветна терапија поради коронавирусот. „Господинот Џонсон е во стабилна состојба и е добро расположен“ изјави Едвард Аргар, помлад министер за здравство.

Борис Џонсон е во стабилна состојба

Р.С.Европа - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон втора ноќ мина на интензивна нега и е во стабилна состојба откако доби поддршка со кислород за компликациите на КОВИД-19. Џонсон, кој пред две недели имаше позитивен тест на коронавирус беше пренесен во болницата ...

Џонсон е во стабилна состојба

Слободен Печат - 08.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е во стабилна состојба откако ја помина неговата втора вечер во интензивна нега. „Удобно му е, во стабилна состојба е и во добро расположение, и иако беше приклучен на кислород, не е ставен на респиратор“, рече ...

Џонсон помина уште една ноќ на интензивна нега: Неговата состојба е стабилна, не е приклучен на респиратор

Точка - 08.04.2020

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон кој е заразен со коронавирусот ја помина втората ноќ на интензивна нега и неговата состојба е стабилна откако добил терапија со кислород. Како што пренесува британската новинска агенција „Ројтерс“, ...

Џонсон останува на интензивна

Локално - 08.04.2020

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, кој е заразен со коронавирус, помина втора вечер на интензивна нега и е во стабилна состојба откако прими кислородна терапија. Џонсон (55) не е на респиратор, објави Ројтерс.

Рааб: Британскиот премиер Борис Џонсон е борец и ќе заздрави

Телма - 07.04.2020

Британскиот премиер, Борис Џонсон е борец и уверен сум дека ќе заздрави, изјави денеска неговиот привремен заменик, шефот на дипломатијата Доминик Рааб. Џонсон 10 дена беше изолиран и ја раководеше работата на владата од својот дом.

Борис Џонсон заврши на интензивна нега, Кина 24 часа нема починат пациент од Ковид-19

Телма - 07.04.2020

По, десет дена борба со болеста ковид-19, попушти здравјето на британскиот премиер Борис Џонсон. 55- годишниот Џонсон кој времето го минуваше во самоизолација од синоќа се наоѓа на клиниката за интензивна нега во една болница во Лондон.

Заменикот на Џонсон: Премиерот ќе се спаси, тој е борец!

Канал5 - 07.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е во стабилна состојба и нема пневмонија, изјави неговиот заменик и министер за надворешни работи, Доминик Рааб. „Убеден сум дека ќе се извлече затоа што ако знам нешто за премиерот - тој е борец“, рече Рааб.

Кој е Доминик Раб кој го менува Џонсон: Евроскептик кој ги испитувал Милошевиќ и Караџиќ во Хаг

Press24 - 07.04.2020

Шефот на британската дипломатија, Доминик Раб, член на новата гарда на политичари на Конзервативната партија, официјално ќе го замени премиерот Борис Џонсон додека се бори со коронавирусот во единицата за интензивна нега на болницата „Свети Томас“ ...

Кој ги има нуклеарните шифри додека Џонсон е на интензивна?

МКД - 07.04.2020

Британската влада одби да каже кој е одговорен за нуклеарните шифри на Обединетото Кралство додека премиерот Борис Џонсон се наоѓа на одделот за интензивно лекување поради компликации со вирусот ковид-19.

Британскиот премиер заразен со коронавирус префрлен на интензивна нега: Состојбата му се влошила за два часа

Press24 - 07.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е примен на интензивна нега во болницата „Сент Томас“во Лондон. Сосјтојбата, како што пренесуваат британските медиуми, му се влошила во рок од два часа. Тој, како што информираат медиумите, ддо пет часот работел од ...

Борис Џонсон е во стабилна состојба, тој е голем борец, ќе се извлече, објави британската влада

Сакам да кажам - 07.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон е во стабилна состојба и прима стандарден третман со кислород, информираше министерот за надворешни работи Доминик Раб. „Сигурен сум дека тој ќе се извлече бидејќи ако нешто знам за нашиот премиер, тоа е дека е голем ...

Британскиот премиер е во стабилна состојба по ноќта помината на интензивна нега

МКД - 07.04.2020

Британскиот премиер е во стабилна состојба и со добро расположение откако ја помина ноќта на интензивна нега поради компликации со коронавирусот, пренесува Би-би-си . Портпаролот рече дека Џонсон (55) во текот на ноќта бил стабилен, и не бил на ...

Кај кого се британските нуклеарни шифри додека Џонсон е во болница?

Слободен Печат - 07.04.2020

Според британскиот устав, единствено британскиот премиер може да нареди и да одобри нуклеарен напад. Британската влада засега одбива да соопшти кој е одговорен и кој ги поседува нуклеарните шифри на Обединетото Кралство, додека премиерот Борис ...

Британската влада нема да објави кој ги има нуклеарните шифри додека Џонсон е болен

Нетпрес - 07.04.2020

Британската влада одби да каже во вторникот кој е одговорен за нуклеарните шифри на Обединетото Кралство додека премиерот Борис Џонсон се наоѓа на одделот за интензивна нега поради компликациите предизвикани од заразата со новиот тип коронавирус.

Раб: Верувам дека Џонсон ќе се извлече, бидејќи е борец

ТВ21 - 07.04.2020

Шефот на британската дипломатија Доминик Раб денеска изјави дека е уверен дека британскиот премиер Борис Џонсон „ќе се извлече, бидејќи е борец“. Џонсон синоќа беше префрлен на одделот за интензивна нега во болницата „Сент Томас“ во Лондон, откако ...

Би-би-си на Интензивна нега: Некои лекари и сестри овде не можат да издржат (ВИДЕО)

+инфо - 07.04.2020

„ BBC News “ доби пристап до одделот за интензивна нега на главната лондонска болница, при што можеше да заблежи како медицинскиот персонал ги третира сериозно болните пациенти со коронавирус.

Лојален и дисциплиниран: Кој е човекот кој го заменува Џонсон?

Слободен Печат - 07.04.2020

Шефот на британската дипломатија Доминик Раб, припадник на новата гарда на политичари на Конзервативната партија, официјално ќе го замени премиерот Борис Џонсон додека тој се бори со коронавирусот на одделението за интензивна нега во лондонската ...

Британската влада не открива е одговорен за нуклеарните кодови во отсуство на Џонсон

Н.Македонија - 07.04.2020

Британската влада одби да каже кој е одговорен за нуклеарните кодови на Велика Британија, додека Борис Џонсон се лекува на интензивна нега поради компликациите од ковид-19, пренесува „Гардијан“.

Борис Џонсон добил кислород, но не е на респиратор

MakPress - 07.04.2020

Нема промени во здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон, изјавија двајца извори, блиски до шефот на британската Влада, откако синоќа тој беше преместен на Одделот за интензивна нега во болницата „Свети Томас“ по влошувањето на ...

Тие го победија коронавирусот: Погледнете ја среќата на Италијанците кои излегуваат од интензивна нега и радоста на ...

Локално - 07.04.2020

Италија продолжува да се бори против епидемијата на коронавирус, забележувајќи најголем број на жртви во светот – 17,127. Сепак, секој ден се лекуваат неколку стотици луѓе, а посебно се среќни се пациенти кои веќе не треба да бидат сместени во ...

Тие ја победија короната: Погледнете ја среќата на Италијаните кога ги изнесуваат од интензивна нега

Точка - 07.04.2020

Италија и понатаму лавовски се бори против епидемијата на коронавирусот, забележувајќи најголем број на жртви во светот - 17.127. Сепак, секој ден оздравуваат неколку стотина луѓе, а особено среќни се пациентите кои не мораат да бидат сместени на ...

Борис Џонсон со влошена состојба ја минал ноќта на интензивна нега

Expres - 07.04.2020

Премиерот Борис Џонсон ја поминал ноќта на интензивна нега во лондонска болница, откако неговите симптоми на коронавирус се влошиле. „Даунинг стрит“ соопшти дека бил преместен по совет на неговиот медицински тим и добива „одлична нега“, јави ...

БОРИС ЏОНСОН СЕ УШТЕ Е НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА: Водеше тешки политички борби, сега се бори против Коронавирусот!

Магазин - 07.04.2020

Британскиот премиер Борис Џонсон ја помина ноќта на интензивна нега во една централна лондонска болница откако се влошија неговите симптоми на корона вирус. Даунинг стрит објави дека Џонсон бил преместен на одделение за интензивна нега по совет на ...

Објавени детали за здравствената состојба на британскиот премиер

Денар - 07.04.2020

Британскиот премиер, Борис Џонсон, ја мина ноќта во одделение за интензивна нега во лондонската болница „Свети Томас“ и неговата состојба е непроменета, јавија утрово британските медиуми. Личната битка на Џонсон со коронавирусот ја потресе ...

Борис Џонсон добил кислород, но не е на респиратор

iPortal - 07.04.2020

Нема промени во здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон, изјавија двајца извори, блиски до шефот на британската Влада, откако синоќа тој беше преместен на Одделот за интензивна нега во болницата „Свети Томас“ по влошувањето на ...

Кој е Доминик Рааб , човекот кој ќе го заменува Борис Џонсон на чело на британската влада?

Канал5 - 07.04.2020

Шефот на британската дипломатија, Доминик Рааб, член на новата гарда на политичари на Конзервативната партија, официјално го замени премиерот Борис Џонсон додека тој се бори со коронавирусот во единицата за интензивна нега на болница во Лондон.

Раб: Верувам дека Џонсон ќе се извлече, бидејќи е борец

А1 On - 07.04.2020

Шефот на британската дипломатија Доминик Раб денеска изјави дека е уверен дека британскиот премиер Борис Џонсон „ќе се извлече, бидејќи е борец“. Џонсон синоќа беше префрлен на одделот за интензивна нега во болницата „Сент Томас“ во Лондон, откако ...

Раб: Верувам дека Џонсон ќе се извлече, бидејќи е борец

Слободен Печат - 07.04.2020

Раб пренесе и дека Џонсон му побарал да го замени на премирската функција се додека тоа биде неопходно, додаваат британските медиуми. Раб пренесе и дека Џонсон му побарал да го замени на премирската функција се додека тоа биде неопходно, додаваат ...

Раб верува дека Џонсон ќе се извлече

Нова ТВ - 07.04.2020

Шефот на британската дипломатија Доминик Раб денеска изјави дека е уверен дека британскиот премиер Борис Џонсон „ќе се извлече, бидејќи е борец”. Џонсон синоќа беше префрлен на одделот за интензивна нега во болницата „Сент Томас” во Лондон, откако ...

Раб: Верувам дека Џонсон ќе се извлече, бидејќи е борец

+инфо - 07.04.2020

Шефот на британската дипломатија Доминик Раб денеска изјави дека е уверен дека британскиот премиер Борис Џонсон „ќе се извлече, бидејќи е борец“. Џонсон синоќа беше префрлен на одделот за интензивна нега во болницата „Сент Томас“ во Лондон, откако ...

Раб: Верувам дека Џонсон ќе се извлече, бидејќи е борец

Опсервер - 07.04.2020

Лондон, 7 април 2020 () – Шефот на британската дипломатија Доминик Раб денеска изјави дека е уверен дека британскиот премиер Борис Џонсон „ќе се извлече, бидејќи е борец“. Џонсон синоќа беше префрлен на одделот за интензивна нега во болницата „Сент ...

Раб: Верувам дека Џонсон ќе се извлече, бидејќи е борец

24Инфо - 07.04.2020

– Шефот на британската дипломатија Доминик Раб денеска изјави дека е уверен дека британскиот премиер Борис Џонсон „ќе се извлече, бидејќи е борец”. Џонсон синоќа беше префрлен на одделот за интензивна нега во болницата „Сент Томас” во Лондон, откако ...

РАБ: Џонсон ќе се извлече, тој е борец

Денешен - 07.04.2020

Шефот на британската дипломатија Доминик Раб денеска изјави дека е уверен дека британскиот премиер Борис Џонсон „ќе се извлече, бидејќи е борец“. Џонсон синоќа беше префрлен на одделот за интензивна нега во болницата „Сент Томас“ во Лондон, откако ...

Раб: Верувам дека Џонсон ќе се извлече, бидејќи е борец

Вечер - 07.04.2020

Шефот на британската дипломатија Доминик Раб денеска изјави дека е уверен дека британскиот премиер Борис Џонсон „ќе се извлече, бидејќи е борец“. Џонсон синоќа беше префрлен на одделот за интензивна нега во болницата „Сент Томас“ во Лондон, откако ...