TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски од Арачиново: Најавуваме една милијарда евра странски инвестиции до крајот на мандатот, за нова развојна ...

Канал5 - 29.06.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски се обрати на вечерашната трибина во Арачиново, заедно со кандидатот за пратеник од СДСМ, Мухамед Зекири и кандидатот за пратеник од редовите на Движењето БЕСА, дел од коалицијата Можеме, Бастри Бајрами.

Спасовски на средби и чај во Арачиново: Ние градиме сигурна иднина и развојна економија за сите, а режимот и краде и ...

Канал5 - 29.06.2020

Носителот на листа во изборната единица 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби во општината Арачиново, се наведува во соопштението на СДСМ. „Реализиравме конкретни проекти на дело во овој регион во ИЕ 2, што беше запоставен една деценија за ...

ПО МИЛИЈАРДАТА ОД ЦИЛЕ И ОД СПАСОВСКИ: Една милијарда евра инвестици, а Арачиново пак ќе ни ја донесе победата за ...

Денешен - 29.06.2020

Најавуваме една милијарда евра странски инвестициидо крајот на мандатот, за нова развојна економија и добро платени работни места, а Арачиново пак ќе биде дел од победата за сигурна иднина, објави вечерва техничкиот премиер Оливер Спасовски.

Спасовски: Во Арачиново покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите

Либертас - 29.06.2020

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денеска најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата трансформација на економијата ...

Спасовски: Во Арачиново покажавме дека е можен соживот

А1 On - 29.06.2020

Носителот на листата на кандидати за пратеници на СДСМ во втората изборната единица, Оливер Спасовски, рече денес дека Арачиново е пример дека е можен и соживот и грижа за сите и вети уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој.

Спасовски: И Арачиново добива градинка, ние продолжуваме со капитални проекти за нова развојна економија и повисоки ...

Бриф - 29.06.2020

„Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денес најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата трансформација на економијата ...

(ВО ЖИВО) Граѓанска трибина на коалицијата „Можеме“ во Арачиново

iPortal - 29.06.2020

Граѓанска трибина на коалицијата „Можеме“ во Арачиново. На трибината ќе учествуваат премиерот и носител на победничката листа во втората изборна единица, Оливер Спасовски заедно со актуелниот пратеник и потпретседател на СДСМ Мухамед Зеќири и ...

Спасовски: Ќе ја оставиме ВМРО-ДПМНЕ во опозиција, заедно со ДУИ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 29.06.2020

Во Арачиново покажавме дека е можен соживот и грижа за сите, денес најавувам нови инвестиции за регионален развој, а со тоа и нови работни места, рече Оливер Спасовски, техничкиот премиер и носител на ИЕ2, Оливер Спасовски, на прес-конфереција во ...

Спасовски во Куманово: Вложуваме во капитални проекти за сите граѓани, не правиме поделби

Макфакс - 29.06.2020

Оливер Спасовски, носителот во втората изборна единица од СДСМ и коалицијата „Можеме“ на средбите со жители на Куманово зборуваше за иднината на македонска економија. Во месната заедница Гоце Делчев, Спасовски зборуваше за вложеното во ...

Спасовски од Спомен костурница во Куманово: Одовде најдобро се испраќаат пораките, ги остваривме националните интереси, ...

Канал5 - 28.06.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, од Спомен костурница во Куманово најави поддршка од Куманово и од граѓаните на ИЕ 2 на опцијата „Можеме", како сигурна понуда за иднината на граѓаните и државата. „Овде лежат и историјата и иднината.

Спасовски од Спомен костурница во Куманово: Одовде најдобро се испраќаат пораките

Макфакс - 28.06.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, од Спомен костурница во Куманово најави поддршка од Куманово и од граѓаните на ИЕ 2 на опцијата „Можеме“, како сигурна понуда за иднината на граѓаните и државата. „Овде лежат и историјата и иднината.

Спасовски од Спомен костурница во Куманово: Одовде најдобро се испраќаат пораките

Вечер - 28.06.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, од Спомен костурница во Куманово најави поддршка од Куманово и од граѓаните на ИЕ 2 на опцијата „Можеме“, како сигурна понуда за иднината на граѓаните и државата. „Овде лежат и историјата и иднината.

Спасовски во Куманово: Нашата цел за следниот мандат е 34.000 денари просечна плата и 20.000 денари минимална плата во ...

Локално - 29.06.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбите со жители на Куманово зборуваше за новата македонска економија што ќе донесе сигурна иднина за сите. Во месната заедница Гоце Делчев, Спасовски зборуваше за вложеното во инфраструктурата во ...

Спасовски во Куманово: Вложуваме во капитални проекти за сите, не правиме поделби, инвестиции ќе има уште повеќе

А1 On - 29.06.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбите со жители на Куманово зборуваше за новата македонска економија што ќе донесе сигурна иднина за сите. Во месната заедница Гоце Делчев, Спасовски зборуваше за вложеното во инфраструктурата во ...

Спасовски во Куманово: Вложуваме во капитални проекти за сите граѓани, не правиме поделби

Точка - 29.06.2020

Оливер Спасовски, носителот во втората изборна единица од СДСМ и коалицијата „Можеме“ на средбите со жители на Куманово зборуваше за иднината на македонска економија. Во месната заедница Гоце Делчев, Спасовски зборуваше за вложеното во ...

Спасовски на средба со граѓаните на Арачиново

Курир - 29.06.2020

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денес најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата трансформација на економијата што ...

Спасовски: И Арачиново добива градинка, продолжуваме со капитални проекти за повисоки плати и пензии

24Инфо - 29.06.2020

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денес најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата трансформација на економијата што ...

Спасовски: И Арачиново добива градинка, ние продолжуваме со капитални проекти за нова развојна економија и повисоки ...

Канал5 - 29.06.2020

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денес најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите.

Спасовски: Арачиново за првпат добива градинка, градиме и канализационен систем долг над 10 километри

Локално - 29.06.2020

„Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денес најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата трансформација на економијата ...

Спасовски: И Арачиново добива градинка, ние продолжуваме со капитални проекти за нова развојна економија и повисоки ...

Press24 - 29.06.2020

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денес најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата трансформација на економијата што ...

(Видео) Спасовски: И Арачиново добива градинка, продолжуваме со капитални проекти

Макфакс - 29.06.2020

Во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денес најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата трансформација на економијата што ...

(Видео) Спасовски: И Арачиново добива градинка, продолжуваме со капитални проекти

Вечер - 29.06.2020

Во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денес најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата трансформација на економијата што ...

Спасовски на средба со граѓаните на Арачиново

Република - 29.06.2020

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денес најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата трансформација на економијата што ...

Спасовски: Во Арачиново покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите

Опсервер - 29.06.2020

Скопје, 29 јуни 2020 () – Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денеска најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата ...

Спасовски: ДУИ веќе нема што им каже на граѓаните

Независен - 29.06.2020

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот, порача носителот на листата на кандидати за пратеници на СДСМ во ИЕ 2, Оливер Спасовски.Тој нагласи дека „режимот на Груевски обновен во Мицкоски“ знае само за поделби и насочува пари само во ...

Спасовски: Во Арачиново покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите

iPortal - 29.06.2020

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денеска најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата трансформација на економијата ...

Спасовски: Во Арачиново покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите

Frontline - 29.06.2020

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денеска најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата трансформација на економијата ...

Спасовски: Во Арачиново покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите

Вечер Прес - 29.06.2020

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денеска најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата трансформација на економијата ...

Спасовски на средба со граѓаните на Арачиново

Нетпрес - 29.06.2020

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денес најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата трансформација на економијата што ...

Спасовски: Овде во Арачиново покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите

Фокус - 29.06.2020

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денеска најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата трансформација на економијата ...

Спасовски: Општина, голема како Арачиново со децении била без детска градинка

+инфо - 29.06.2020

И Арачиново добива градинка, ние продолжуваме со капитални проекти за нова развојна економија и повисоки плати и пензии, изјави Оливер Спасовски, носител на листата во ИЕ 2 и потпретседател на СДСМ – Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и ...

Спасовски: Ние градиме сигурна иднина и развојна економија за сите, а режимот и краде и прави поделби

Слободен Печат - 29.06.2020

Носителот на листа во изборната единица 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби во општината Арачиново. „Реализиравме конкретни проекти на дело во овој регион во ИЕ 2, што беше запоставен една деценија за време на режимот, со што покажавме дека ...

Спасовски на средби со Арачиновци: Со коалицијата „Можеме” сме на правиот пат

Опсервер - 29.06.2020

Скопје, 29 јуни 2020 () – Носителот на листа на коалицијата предводена од СДСМ во Втората изборна единица, Оливер Спасовски, попладнево имаше средби во општината Арачиново, при што посочи дека неговата партија во регионот на ИЕ2 реализирала ...

Спасовски во Арачиново: Ние градиме сигурна иднина и развојна економија за сите

Макфакс - 29.06.2020

Носителот на листа во изборната единица 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби во општината Арачиново. „Реализиравме конкретни проекти на дело во овој регион во ИЕ 2, што беше запоставен една деценија за време на режимот, со што покажавме дека ...

Спасовски во Арачиново: Ние градиме сигурна иднина и развојна економија за сите, а режимот краде и прави поделби

iPortal - 29.06.2020

Носителот на листа во изборната единица 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби во општината Арачиново. „Реализиравме конкретни проекти на дело во овој регион во ИЕ 2, што беше запоставен една деценија за време на режимот, со што покажавме дека ...

Спасовски во Арачиново: Ние градиме сигурна иднина и развојна економија за сите

Вечер - 29.06.2020

Носителот на листа во изборната единица 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби во општината Арачиново. „Реализиравме конкретни проекти на дело во овој регион во ИЕ 2, што беше запоставен една деценија за време на режимот, со што покажавме дека ...

Спасовски на средби со Арачиновци: Со коалицијата „Можеме” сме на правиот пат

Либертас - 29.06.2020

Носителот на листа на коалицијата предводена од СДСМ во Втората изборна единица, Оливер Спасовски, попладнево имаше средби во општината Арачиново, при што посочи дека неговата партија во регионот на ИЕ2 реализирала конкретни проекти, со што покажала ...

Спасовски на средби и чај во Арачиново: Со коалицијата Можеме сме на правиот пат

Локално - 29.06.2020

Носителот на листа на коалицијата предводена од СДСМ во Втората изборна единица, Оливер Спасовски, попладнево имаше средби во општината Арачиново, при што посочи дека неговата партија во регионот на ИЕ2 реализирала конкретни проекти, со што покажала ...

(Видео) Спасовски: И Арачиново добива градинка, продолжуваме со капитални проекти

Centar - 29.06.2020

Во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денес најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата трансформација на економијата што ...

Спасовски во Арачиново: Ние градиме сигурна иднина и развојна економија за сите

Centar - 29.06.2020

Носителот на листа во изборната единица 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби во општината Арачиново. „Реализиравме конкретни проекти на дело во овој регион во ИЕ 2, што беше запоставен една деценија за време на режимот, со што покажавме дека ...

Спасовски на чај во Арачиново

Независен - 29.06.2020

Носителот на листа во изборната единица 2, Оливер Спасовски, беше на средби во општината Арачиново, а вечерва одржа и митинг. „Реализиравме конкретни проекти на дело во овој регион, што беше запоставен една деценија за време на режимот, со што ...

Спасовски: Во Арачиново покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите

MakPress - 29.06.2020

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денеска најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни места и повисоки плати и пензии за сите, во брзата трансформација на економијата ...

Спасовски од Арачиново: Најавуваме една милијарда евра странски инвестиции до крајот на мандатот, за нова развојна ...

24Инфо - 29.06.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски се обрати на вечерашната трибина во Арачиново, заедно со кандидатот за пратеник од СДСМ, Мухамед Зекири и кандидатот за пратеник од редовите на Движењето БЕСА, дел од коалицијата Можеме, Бастри Бајрами.

Спасовски: Арачиново пак ќе биде дел од победата за сигурна иднина

Опсервер - 29.06.2020

Скопје, 29 јуни 2020 () – Од Арачиново почна уривањето на режимот и одовде беше испратена пораката за единство, сплотеност и сите заедно да направиме подобро за нас и нашите деца, рече носителот на листа во ИЕ 2 од коалицијата „Можеме”, Оливер ...

Спасовски: Од Арачиново почна уривањето на режимот и одовде беше испратена пораката за единство

Локално - 29.06.2020

Од Арачиново почна уривањето на режимот и одовде беше испратена пораката за единство, сплотеност и сите заедно да направиме подобро за нас и нашите деца, рече носителот на листа во ИЕ 2 од коалицијата „Можеме”, Оливер Спасовски на вечерашната ...

(ВИДЕО) Спасовски од Арачиново: Најавуваме една милијарда евра странски инвестиции до крајот на мандатот, за нова ...

iPortal - 29.06.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски се обрати на вечерашната трибина во Арачиново, заедно со кандидатот за пратеник од СДСМ, Мухамед Зекири и кандидатот за пратеник од редовите на Движењето БЕСА, дел од коалицијата Можеме, Бастри Бајрами.

Спасовски од Арачиново најави милијарда евра инвестиции во следниот мандат

А1 On - 29.06.2020

Носителот на изборната листа на СДСМ во вторат изборна единица, Оливер Спасовски, се обрати на вечерашната трибина во Арачиново, заедно со кандидатот за пратеник од СДСМ, Мухамед Зекири и кандидатот за пратеник од редовите на Движењето БЕСА, дел од ...

Спасовски во Куманово: Вложуваме во капитални проекти за сите, не правиме поделби, ивестиции ќе има уште повеќе, а со ...

24Инфо - 29.06.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбите со жители на Куманово зборуваше за новата македонска економија што ќе донесе сигурна иднина за ссите. Во месната заедница Гоце Делчев, Спасовски зборуваше за вложеното во инфраструктурата во ...

Спасовски од Спомен костурница во Куманово: Одовде најдобро се испраќаат пораките, ги остваривме националните интереси, ...

24Инфо - 28.06.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, од Спомен костурница во Куманово најави поддршка од Куманово и од граѓаните на ИЕ 2 на опцијата „Можеме”, како сигурна понуда за иднината на граѓаните и државата. „Овде лежат и историјата и иднината.