TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Возбудлива и жива адаптација: Премиера на новиот анимиран филм “Аладин” во мај

Вечер - 15.03.2019

Анимираниот класик “Аладин” ја доби својата возбудлива и крајно жива адаптација, која својата премиера ќе ја има на 24 мај. Се работи за римејк на истоимениот филм на Дизни од 1992 година, кој се базира на арапската народна приказна од “Илјада и ...

Филмската адаптација на „Аладин“ премиерно на 24 мај

Н.Македонија - 15.03.2019

Возбудливата и крајно жива филмска адаптација на дизниевиот анимиран класик „Аладин“,би требало да ја има светската кинопремиера на 24 мај. Како најава неодамна беше објавен и официјалниот трејлер на филмот.